Yün Halılar: Mükemmel Oda Aksesuarı

Fuayemiz, evimizde yenilediğimiz ilk odaydı. Mekanları yenilemede yeni olduğumuz için, sadece yeni evimizdeki en küçük alanla başlamak mantıklıydı (aynı zamanda en büyük göze batan şey olması da zarar vermedi). Fuayeyi bitirdikten sonra en uzun süre yalnız bıraktım. Başarımızla çok gurur duydum ve hiçbir şeyi değiştirmek istemedim. Birkaç yıl ileri sarıldı ve bakıştan biraz sıkılmaya başladım ve değişim zamanının geldiğini biliyordum. Bir şirket bana ulaştığında ve yün halılarından birini almakla ilgilenip ilgilenmeyeceğimi sorduğunda, bunun makyaj için ilham kaynağı olacağını biliyordum.

Fuaye makyajı için vintage bir bohem havası hissediyordum. Bu bir şey mi? Duvara bir sürü bitki ve bazı eski fotoğraflar ekledim. Basit! Ve tabii ki yün halı. Çünkü hepimiz halıların mükemmel bir oda aksesuarı olduğunu biliyoruz, değil mi ?!

Bir süredir buralarda olsaydın, küçük dükkanları desteklemeyi ne kadar sevdiğimi bilirsin. Ama küçük bir dükkanı desteklemekten daha iyi olanı bilmek ister misiniz? Küçük bir mağazayı büyük bir misyonla desteklemek! Bu nerede Sukhi içeri gelir.

Şirketler bir işbirliği için bana ulaştığında, değerlerimizin uyumlu olup olmadığını görmek için her zaman misyonlarına bakarım. Sukhi’nin misyonuna bir kez baktım ve bu şirketle çalışmak istediğimi hemen anladım. Nedenini açıklayayım.

Bu halı, dürüst incelemem karşılığında Sukhi tarafından sağlandı. Her zaman olduğu gibi, tüm düşünceler ve görüşler bana aittir. Lütfen tüm ayrıntılar için açıklamama bakın.

Sukhi’den Yün Halılar

Sukhi, Nepalce’de “mutlu” anlamına geliyor. Demek istediğim, bu tek başına sizi bir şirkete çekmek için yeterli olmalı, değil mi? 😉 Ama yaptıkları daha da şaşırtıcı. Sukhi yetenekli zanaatkârları destekler ve onlara kendileri ve aileleri için daha iyi bir yaşam yaratma gücü verir.

Bunu, bölge ortalamasının birkaç katı ücret teklif ederek ve güvenli çalışma koşulları sağlayarak yapıyorlar. Aslında, zanaatkârların çoğu doğrudan evlerinden çalışıyor. Bu, maddi olarak karşıladıkları için ailelerine bakmak için evde olabilecekleri anlamına gelir.

yetenekli zanaatkarlar tarafından el yapımı halı

Yün halıların her biri Nepal, Türkiye, Hindistan ve Fas’taki zanaatkârlar tarafından yapılan güzel bir sanat eseridir. Saf yün gibi toksik olmayan ve alerji içermeyen malzemelerden yapılmıştır.

Ben seçtim Devendra – El tufted modern oryantal halı. Seçtiğim 80 cm x 100 cm boyut beklediğimden daha küçüktü. Fuayemde koşucu olarak kullanmak için yeterince büyük olacağını umuyordum ama bu işe yaramadı. Bununla birlikte, bir paspas için mükemmel boyuttadır.

el püsküllü modern oryantal halı

Halıda ilk fark ettiğim kalite, ağır peluşluğuydu. Bu 2,5 x 3 halı, oturma odamdaki 8 x 10 halı kadar ağır! İşte o zaman kaliteli bir el yapımı halınız olduğunu anlarsınız!

yün halı ile fuaye girişi

Acele bir kilime ihtiyacınız varsa, burası sipariş vermek için en iyi yer olmayabilir. Her halı, sipariş ettiğiniz andan itibaren el yapımıdır. Yukarıda bahsedildiği gibi, halıları bir depoda işçiler tarafından toplu olarak üretilmemektedir.

Bunlar yetenekli zanaatkarlar tarafından ayrı ayrı el yapımı kilimlerdir. Ortalama üretim süresi yaklaşık 8 hafta artı nakliye için 2-3 haftadır. Bununla birlikte, en yüksek kalitede benzersiz bir orijinal halı beklemek istiyorsanız, kesinlikle tavsiye ederim. Sukhi.


About admin

Check Also

10 Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!)

En iyisine göz atın Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!) ve içeride uzun süre sorunsuz yeşilliklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir