Yumurta Kabuğu Çivileri Nasıl Şekillendirilir?

Yumurta kabuğu çivi sorunu çoğu insanda çok yaygındır ve yumurta kabuğu yumurtalarının temel nedeni, insanların parmaklarına, tırnaklarına ve ayak parmaklarına hiç dikkat etmemesidir. Çoğu insan sadece cildine ve yüzüne önem verir, ancak el ve ayak parmakları ile ilgilenmez. Tırnaklarınız yumurta kabuğuna dönüştüğünde buna Hapalonychia denir.

Hapalonychia, çok yaygın bir problem olduğu için ciddi bir problemdir, ancak onunla ilgilenmezseniz ve görmezden gelirseniz, o zaman başka birçok problem türü de başınıza gelebilir. Tırnaklarınızın sağlıklı, güçlü kalması ve tırnaklarınızın şeklinin doğal kalması için özen göstermelisiniz.

Tırnaklarınız şekil olarak yumurta kabuğu haline geldiğinde, ince ve yumuşak olmaya başladıkları anlamına gelir ki bu hiç de iyi bir işaret değildir. Kırılmaya başlayacaklar ve bu, zamanında tedavi edilmezse tüm tırnaklarınıza zarar verecektir. Yumurta kabuğu çivi veya hapalonychia sorununa yol açabilecek birçok durum ve birçok neden vardır.

Yumurta kabuğu tırnaklarının bazı nedenleri şunlardır:

1. Tırnaklarınıza kimyasal uygularsanız tırnaklarınıza zarar verebilir ve ayrıca yumurta kabuğu sorununa neden olabilir. Tırnaklarınızı kışın çok kuru veya çok ıslak tutarsanız, her iki durumda da tırnaklarınız yumuşak ve kırılgan hale gelebilir ve tırnaklarınıza zarar verebilir. Deterjanlar, oje çıkarıcılar kimyasallarla doludur ve tırnaklarınıza kolayca zarar verebilir ve hapalonişiye neden olabilirler.

2. Tırnaklarınızın yumurta kabuğu şeklinde olmasının bir diğer nedeni de demir eksikliğidir. Çok büyük miktarda demir içeren yiyecekler yemeye başlamalısınız. Cildinizin rengi soluksa ve baş ağrısı veya halsizlik hissediyorsanız, bu demir eksikliğiniz olduğu anlamına gelir ve tırnaklarınıza da zarar verebilir.

3. Yetersiz beslenmeden muzdaripseniz, bu aynı zamanda hapalonişiye sahip olmanın nedenlerinden biri olabilir. Sağlıklı ve güçlü kalmaları için herkesin besinleri, proteinleri, lifleri ve mineralleri tüketmesi gerekir.

Şimdi, yumurta kabuğu tırnaklarınızı tedavi etmenin birçok yolu var:

1. Yumurta kabuğu tırnaklarınızı tedavi etmek istiyorsanız, tırnaklarınızı sıcaktan olduğu kadar soğuktan da korumak çok önemlidir ve tırnaklarınızda tüm tırnaklarınıza zarar verebilecek herhangi bir kimyasal kullanmaktan kaçınmalısınız. Oje çıkarıcı kullanmaya acil ihtiyaç varsa o zaman oje çıkarıcı satın almadan önce dikkatli olmalısın.

2. Hapalonychia’nın yetersiz beslenme ve demir eksikliğinden de kaynaklanabileceğini bildiğiniz için, demir, protein, besin ve diğer önemli minerallerle dolu sağlıklı besinler yemeye başlamalısınız. Yumurta kabuğu tırnaklarınızı tedavi etmek için yiyecekler için de doktorunuza danışabilirsiniz.

3. Karşılaştığınız sorunla ilgili olarak da doktorunuza danışabilir ve doktorunuzun size verdiği ilaçları alabilirsiniz.

4. Yumurta kabuğu tırnaklarınızı tedavi etmek için yapabileceğiniz en önemli şey, losyonu tırnaklarınıza sürerek tırnaklarınıza bakmaya başlamanızdır. Tırnaklarınızı sağlıklı ve nemli tutmalısınız. Düzgün ve temiz kalmaları için tırnaklarınızı zamanında düzeltmeli veya kesmelisiniz.

Yani, bunlar yumurta kabuğu tırnaklarınızı veya hapalonychia’yı tedavi edebileceğiniz yollardan bazıları.

About admin

Check Also

Çikolata-Nane Mus

Çikolata-Nane Mus Hazırlık zamanı 35 dakika Toplam zaman 35 dakika 1½ bardak Hindistan cevizi kreması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir