Yeni Ebeveyn Yatak Odamız İçin Planlarım

Yeni evimizi almaya karar vermemizin sebeplerinden biri de ebeveyn yatak odasıydı. Yeni evimiz eski mülkümüzden biraz daha büyük olsa da, aslında üst katta 5 yataktan 4 yatağa giden bir yatak odasını kaybettik. Ancak bunun nedeni yatak odalarının daha büyük olmasıdır. Buraya yeni evimiz hakkında yazdım.

Taşındığımız gün sandık odasındaki gardırobum. Kesinlikle bundan çok daha fazla elbisem var!

Bu hafta mutfak için planladığım hızlı bir yenileme hakkında bir blog yazısı yazmam gerekiyordu. Hala paketimizi açacak çok sayıda kutumuz olmasına ve koşu eğitmenlerimi hiçbir yerde bulamasam da, gözlerimi biraz üzdüğü için mutfakta sahip olduğumuz mavi cam backsplash’ı örtmenin çok daha önemli olduğuna karar verdim.

Çok mavi

Homebase’den bazı kendinden yapışkanlı vinil karolar satın aldım ve bunları Perşembe günü asmaya başladım, ancak bunların yalnızca zemin için tasarlandığını fark ettim ve sonunda sahip olduğum bir marka kampanyasını tamamlayabilmek için mavi raptiye koymak zorunda kaldım. evden taşınmadan önce için kayıt olun ve en son #instasham’ı taahhüt edin

Bu karoları seviyorum
Maalesef zemin versiyonunu sipariş ettim. Shhhhh, kimse bilmeyecek …

Her şeyi son dakikaya bıraktığım için, Cuma gününün tamamını bir sonraki blog yazım için ne yazacağıma karar vermeye çalışarak geçirdim ve panelli duvarlar, kadife yataklar ve kilimlerle dolu bir yatak odası ilham tünelinden indim. Aha! Ebeveyn yatak odamda çalışacağım, diye düşündüm. Bu eğitmenler bekleyebilir …

Yeni ana yatak odası

Son yatak odamız muhtemelen eski evdeki bir süper kral yataktan biraz daha büyüktü ve Bay B ve ben her sabah diş ipini giyinip birbirimizin etrafında dolaşmaya çalışırken yapmak zorunda kalacaktık. 5’i yeniden kullanmak zorunda kaldıkinci yatak odasını bir gömme dolaba (veya çok dağınık bir çöplük alanına) yerleştirdi çünkü iki gardırop koymak için yeterli alan yoktu.

yatak odası fikirleri, yatak odası ilhamı, ana yatak odası
Bu bizim eski yatak odamızdı. Şömineyi, mavi baca göğsünü ve gardırobunu çok sevdim ama bu kadardı. Küçük ve cılızdı, yatak odası için çok büyüktü

Evi görmeden önce ana yatak odasının özel bir şey olacağını biliyordum. Başlangıçta güneybatıya bakan büyük bir balkona açılan büyük veranda kapıları, gömme dolaplar ve en-suite banyo vardı. Mülkü incelediğimizde hayal kırıklığına uğramadık.

Yapılacak bir sürü iş. Yatak
Deniz manzaralı veranda kapılarının yanındaki köşede pembe kanepe.
Teras kapılarımızın da su hasarı nedeniyle değiştirilmesi gerekiyor.
Gömme dolaplar ve masam

Ebeveyn Yatak Odası Planları

İşin garibi, ana yatak odamızın tasarımını ilk kez düşünmeme neden olan veranda kapıları veya balkon değildi, çok modası geçmiş gömme dolaplardı. Hemen onları sökmek istedim, ancak son yatak odamıza gardırop koyamadığımız için onları biraz kullanmaya ve modernize etmeye karar verdim.

Son zamanlarda Instagram’da birkaç kişinin modası geçmiş gardıroplarını büyük bir etki yaratacak şekilde güncellediğini gördüm, bu yüzden biraz araştırma yaptım. Biraz boya ve bazı yeni kulplar onları yeni gibi gösterirdi.

Amanda’nın son moda kamış dokumalarını kullanan yeni gömme gardıropları! Resim kredisi: @houselust
Lins, gardırop dönüşümünde mükemmel bir iş çıkardı. Resim kredisi: @kafadergisi
Bu yatak odasıyla ilgili her şeyi seviyorum. Renk şeması, aydınlatma armatürü ve gömme dolaplar. Resim kredisi: @hayalhanemersin

Ancak, bu gardırop tasarımını gördüğümde, bir tema için top yuvarlanmaya başladı. Denize o kadar yakın ve doğaya olan sevgimle yaşarken, balkonumuzdan ve ana yatak odasına dışarıyı bağlamaya yardımcı olan tropikal bir tasarım yaratmak istedim.

Bu fikri kesinlikle sevdim! Elbette dahili bir gardıropu daha ilginç hale getirir. Resim kredisi: Ev ve Bahçe Fotoğraf: Paul Massey

Duvar kağıdına olan aşkım devam ediyor

Duvar kağıdını aramaya başladım ve tropikal desenli bir tavşan deliğine düştüm. Bu Photowall Tangled Jungle duvar resminin renklerini ve baskısını gerçekten çok sevdim, bu yüzden bunun etrafında bir yatak odası tasarımı oluşturmaya başladım.

Tangled Jungle sıralama Fotoğraf duvarı

Duvar kağıdını o kadar çok sevdiğimi fark ettim ki onu doğrayıp gardıropa koymak istemedim, bu yüzden bu duvar resmini ana özellik yapmaya ve odanın geri kalanını bunun etrafında inşa etmeye karar verdim.

Bir odada böyle bir duvar kağıdına sahip olduğunuzda, çok fazla dikkat dağıtmamak için her şeyi basit ve sessiz tonlarda tutmak en iyisidir. Baskının adaçayı yeşilleri ve bir ormanın nötr tonları etrafında ortalanması hoşuma gitti, ancak altında pembe tonları da vardı.

Boya ve döşeme

Şu anda etrafta çok fazla adaçayı yeşili görüyorum ve her zaman bu rengin büyük bir hayranı oldum. Duvarların geri kalanının adaçayı yeşili ile boyanmasına karar verdim ve halıyı kaldırıp döşeme tahtaları açıkta kaldıkça, yatağın altına koymak için büyük bir jüt halı ideal seçim olacaktır.

Jüt dikdörtgen halı – www.iamfy.co
Adaçayı Yeşili – Dulux Mirası

Mobilya

Ebeveyn yatak odasındaki düğmeli bir yatak başlığını her zaman sevmişimdir ve odaya biraz pembe renk katmak istedim, bu yüzden bu yatak sofa.com ideal seçimdi. Odayı bitirmek için, bir yüzyıl ortası masası eklemek istedim (her odada evde biraz yüzyıl ortası parça bulunmalıdır!) Ve yine, duvar kağıdını çok fazla azaltmak istemedim, bu yüzden biraz ekledim şık ama şık başucu masaları.

Blush Knightsbridge yatağı – sofa.com
Yüzyıl Ortası Masası – Batı Elm
Quinn Lake Komodin – Batı Elm

Son rötuşlar

Bitirmek için, bu muhteşem ışık gölgesini made.com’dan ekledim ve ona tropikal bir his vermek için bazı basit yastıklar ve bitkiler ekledim.

Yüz Nakış minderi – www.iamfy.co
Weaver Sarkıt – made.com

Ama bekle, orada dur! Henüz bitirmedim! Bu ana yatak odası tasarımını gerçekten çok seviyorum; Bu ev için mükemmel olan harika bir Bali sahili havasına sahiptir. Ama bu şema ile sevdiğim ve bildiğim ilk gardırop tasarımına geri dönmeye devam ettim, gardıropların duvar kağıdını da duvar kağıdı yapmak çok fazla olurdu.

Ve sonra bir ampul anım oldu, aslında sevdiğim büyük yuvarlak avizenin sahibiyim @kafadergisi Hâlâ garajımızda bir kutuda duruyor ve ona yer bulmaya hiç fırsat bulamadım. Yani belki bunun etrafında bir şema tasarlayabilirim?

İkonik Mancunia Kristal Küre Tavan Lambası – İkonik Işıklar
Küre tavan lambasından doğan ruh hali panom!

Çağdaş Bir Geleneksel Ebeveyn Yatak Odası

Vintage parçalar, ifade halıları ve mücevher tonlarıyla daha geleneksel bir temaya bakmaya karar verdim. Gardıropta duvar kağıdı bulundurma fikrini gerçekten korumak istedim, bu yüzden ana yatak odasına zengin bir renk sağlamak için arka duvara paneller ve muhteşem koyu yeşil bir yatak ekledim.

Boya ve döşeme

Duvarlarda Dulux Heritage DH Blossom veya Farrow & Ball Sulking Room Pink gibi yumuşak bir pembe kullanacağım. Zeminler hala soyulacak ve bu halıyı yıllardır imreniyorum!

DH Çiçeği – Dulux Mirası
Ankara Halısı – www.iamfy.co

Mobilya ve aksesuarlar

Eskiden olduğu gibi aynı tarz yatak ve masayı korumak istedim, ancak başlık olarak pembe yerine koyu yeşili tercih ettim. Başucu sehpalarını meşe palamudu ağacı stiline değiştirdim, böylece pembeye ve en son eklenecek şey olan duvar kağıdına karşı bir etki yaptılar! Bu duvar kağıdının ana yatak odamızdaki renk düzeni için mükemmel olduğunu ve gardıroplarda gerçekten güzel görüneceğini düşünüyorum.

Jade Velvet’teki Knightsbridge – sofa.com
Lodge komodin – Redoubt
Ormandan kaçış duvar resmi yeşil – ilovewallpaper.com

Yani hangisi?

Bu iki planı yarattım ve her ikisini de ebeveyn yatak odamız için kesinlikle sevdim. Instagram hikayelerime oy verdim ve pek yardımı olmadı. Oylama 50/50 tarihinde sona erdi. Ancak, o kadar çok insan bana mesaj attı, ikisini de sevdiklerini ancak tropikal plaj temasının bizim evimizde daha iyi çalışacağını düşündüklerini söyledi.

50/50 !!

Tüm hafta boyunca tasarımla uğraştıktan sonra, ana yatak odamız için çağdaş geleneksel yatak odası tasarımına geçmeye karar verdim. Yetişkin hissini sevdim ve bu, her şeyi başlatan gömme dolapları dahil edebileceğim anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, Airbnb potansiyeli ile yeniledikten sonra, evimize bir zemin kat misafir eki eklemeyi umuyoruz, böylece tropikal yatak odası orada mükemmel olurdu. Gerçekten bir kazan-kazan durumu, her iki yatak odasında da hayalimdeki tasarımları alıyorum!

Hangisini tercih ediyorsun?

About admin

Check Also

10 Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!)

En iyisine göz atın Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!) ve içeride uzun süre sorunsuz yeşilliklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir