Yeni Başlayanlar Olarak Kaçınmanız Gereken Keto Hataları

Bildiğiniz gibi, keto diyetinin temelde sizin tarafınızdan takip edilmesi, ancak ne pahasına olursa olsun kilonuzu kaybetmek istiyorsanız. Ancak bu keto diyeti çok katıdır ve takip edilmesi zordur.

Bu başlangıçta kilo vermek ve sağlıklı bir büyümeye başlamak istiyorsanız, keto diyetinizi kesinlikle uygulamalısınız. Bunu yapmak çok zor, o zaman podcast’lerden yardım alabilirsiniz.

Karbonhidrat diyeti uygularsanız, çok yavaş bir diyet olduğu için size en iyi sonuçları çabucak vermeyecektir. Ancak keto diyetini uygulayarak çok hızlı bir şekilde kilo verebilecek ve yağlarınızı yakabileceksiniz. Keto diyeti ile ilgili bilgileri içeren keto temelli kitapları da inceleyebilirsiniz.

Bu diyeti uygularken ne yemeyeceğinize, ne yemeyeceğinize ve elinizden geldiğince sağlıklı besinler yememeye dikkat etmelisiniz. İyi uyumanız ve her ikisi de keto diyeti sürecinde çok önemli bir rol oynadıkları için stresi azaltmaya çalışmalısınız.

Ancak keto diyetini uygularken, yeni başlayanlar olarak yaptığınız birçok hata türü olduğunu bilmek çok önemlidir. Ketoyu takip ederken yaptığınız hataların farkında olmayacaksanız, o zaman hedefinize ulaşamayacaksınız.

Yeni başlayanlar olarak ketoyu takip ederken kaçınmanız gereken bazı hatalar:

1. Yeni başlayanlar olarak yaptığınız hatalardan biri, keto diyetinizi uygularken çok hızlı bir şekilde çok fazla yağ tüketmenizdir. Bu diyeti uygularken çok yavaş olmalısınız.

Diyetinizdeki karbonhidratları azaltıyor ve diyetinizde tükettiğiniz yağ miktarını çok hızlı ve çok fazla artırıyorsanız, bu size zararlı olabilir. Yani bu diyeti çok ciddiyetle takip etmelisiniz.

2. Ketoyu takip eden yeni başlayanların çoğu, tükettikleri su miktarına dikkat etmiyor. Aynı zamanda yeni başlayanların ketoyu takip ederken yaptığı hatalardan biridir. Ketoda yeterince su içmezler. Ketoyu takip ederken yeterince su içmek çok gereklidir.

Susuz kalmamak için günde en az 6-8 bardak su içmelisiniz. Sabah uyandıktan sonra bir bardak su içmelisiniz. Bu yüzden olabildiğince çok su içmelisiniz.

3. Yeni başlayanların yaptığı üçüncü hatalar, keto-grip hakkında bilinmemeleridir. Keto-grip temelde grip benzeri olarak adlandırılır Keto diyetini uygularken, ilk iki hafta içinde kas krampları, mide bulantısı, ağrılar ve yorgunluk gibi bazı grip benzeri semptomlar hissedebilirsiniz. Bu semptomlar ciddi değildir, bunlar yaygındır.

Ketoyu takip etmeye başlayan her kişi, ketonun ilk iki haftasında bu semptomlarla karşılaşır. Yani buna hazırlıklı olmalısın. Yeni başlayanların çoğu, bu keto-grip için hazırlıklı olmadıkları için bu hatayı yapıyor. Bu yüzden keto diyetinize başlamadan önce hazırlıklı olmalısınız.

4. Keto diyetini uygularken, sağlıksız yiyecekler yerine sadece sağlıklı yiyecekler yemelisiniz. Ancak yiyecekleri yerken, hepiniz diyetinize omega-3 asitleri eklemeyi unutmalısınız. Omega-3 yağ asitleri, ketoyu takip eden kişiler için oldukça faydalıdır.

Bunlar balık yağı, somon, sardalya, istiridye, ringa balığı ve midye gibi birçok şeyde bulunur. Bu yüzden diyetinize kesinlikle omega-3 asitleri eklemelisiniz.

5. Bu keto diyetine başlamadan önce, doktorunuzdan tavsiye almalı ve hangi diyete uyacağınızla ilgili her şeyi ve hepsini temizlemelisiniz. Doktorunuzun tavsiyesini almadan tek başınıza takip ederseniz, bu sizin için zararlı olabilir. Bu nedenle, bununla ilgili olarak doktorunuzun iznini almalısınız.

6. Diğer hata, ketoyu takip ederken yeşil yapraklı sebzeleri yememenizdir. Sebzeler yemek keto’nun çok önemli bir parçasıdır. Sebzeler, yemesi çok önemli olan protein ve liflerle doludur. Salatalık, domates, brokoli, karnabahar, dolmalık biber ve kuşkonmaz gibi yeşil sebzeler yemelisiniz. Yani bu sebzeleri diyetinizde mutlaka yemelisiniz.

7. Bu diyeti uygularken yediğiniz yiyeceklere dikkat etmelisiniz. Gıdaların kalitesi de çok önemlidir. Kalitesiz yiyecekler size herhangi bir fayda sağlamayacağı gibi sizin için zararlı olabilir. Bu nedenle, bir şeyler yerken, yemeğin kalitesini kontrol etmelisiniz. Besin açısından zengin olması gereken dengeli beslenmeye uymalısınız.

Dolayısıyla bunlar, özellikle yeni başlayanlar için keto diyetini uygularken kaçınmanız gereken hatalardan bazıları.

About admin

Check Also

Çikolata-Nane Mus

Çikolata-Nane Mus Hazırlık zamanı 35 dakika Toplam zaman 35 dakika 1½ bardak Hindistan cevizi kreması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir