Yazdırılabilir Temizleme Kontrol Listeli Bahar Temizleme Kılavuzu

Evinizi yenileyen yeni bir sezona hoş geldiniz! Derin bir Bahar temizliği kadar tatmin edici hiçbir şey yoktur! Bahar temizliği sürecinizi takip etmenize yardımcı olması için bu ücretsiz yazdırılabilir temizlik kontrol listesini kullanın!

Kabul ediyorum, ben büyük bir temizlikçi değilim. Evim çok “yaşanılan” bir görünüme sahip ve ziyaretçilerin ara sıra dağınıklığımı görmesi umurumda değil. İşler o kadar dağınık olmadığı sürece odaklanamıyorum, kendimi iyi hissediyorum.

Ancak Bahar Temizliği bir bütündür şey benim için. Her şeyi dışarı sürükleme, yeniden düzenleme ve her şeyi unuttuğum hazineyi bulma fırsatına sahip olmayı SEVİYORUM. Ayrıca gereksiz malları temizlemekten de çok keyif alıyorum, bu yüzden bu benim reçelim.

Tüm listeyi tek seferde ele almak için uzun bir hafta sonu sürebilir veya listeyi 3-5 bölüme ayırabilir ve bir ay boyunca hafta sonu bir bölümü ele alabilirsiniz! Araç Bahar Temizleme Rehberi için de biraz zaman bırakmayı unutmayın!

Bahar Temizliği İçin Nasıl Organize Edilir

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey planlamak ve organize etmektir. Bu Nihai Bahar Temizleme Listesi şaka değil. Üç sayfa. Tükenmek istemiyorsanız, önceden plan yapmak, belirli işleri veya odaları herhangi bir aile üyesine veya arkadaşa devretmek ve belki bir veya iki oynatma listesi yapmak isteyeceksiniz.

Birkaç torba / kutu başlatmak için bir yer bulun. FIRTATACAĞINIZ (ve / veya geri dönüştürebileceğiniz), SATIŞ, ONARIM ve BAĞIŞ YAPACAĞINIZ şeyleri koymak için bir yere ihtiyacınız olacak. Bu, çöp kutularını doldurmak ve saklayamayacağınız veya kullanmayacağınız şeyler için yer bulmaya çalışmak yerine temizlik görevlerine odaklanmanızı sağlar.

Bahar Temizlik Malzemeleri

Temizlemeye başlamadan önce malzemeleri stoklamak isteyeceksiniz! Evinizde temizlenmesi gereken şeyleri ve bunlarla nasıl başa çıkmak istediğinizi düşünün.

Kendi doğal temizlik çözümlerinizi yapmayı seviyorsanız (işte bazı fikirler), bu malzemeleri elinizde bulundurmak isteyeceksiniz:

Önceden hazırlanmış temizlik çözümlerini satın almayı tercih ederseniz, şu favorilere bakın:

Ücretsiz Bahar Temizliği Yazdırılabilir

Bahar Temizliği İçin İpuçları

  • Delege, delege, delege. Mümkünse tüm bunları tek başınıza halletmeyin!
  • Başlamadan önce temizlik malzemelerinizi stoklayın. Temizleme kanalında olmak çok sinir bozucu, sadece sarf malzemelerinin bitmesi.
  • Tekstil ürünlerini nasıl kullanacağınıza önceden karar verin. Halı temizleyicisi kiralayacak mısınız? Halıları, yastıkları, perdeleri vs. profesyonelce temizletecek misiniz? Onları yenecek misin / süpürecek misin? Sizin için en iyi temizlik tarzı hangisi olursa olsun, önceden karar verin, böylece uygun fiyatlı bir temizleyici bulmak için Bahar Temizliğinizi yarıda keserken bulursunuz.
  • ÇÖP / GERİ DÖNÜŞÜM, ONARIM, BAĞIŞ YAP ve SAT için çöp kutuları / kutuları / belirlenmiş yığınları var. Bu şekilde, temizlik alanınızdaki eşyaları çıkarırken, devam edip bu istenmeyen eşyaları evinizden çıkarmak için niyetler belirleyebilirsiniz!
  • Bir “SATIN AL” listesi başlatın. Hayır, sadece daha fazla hurda almak için tonlarca hurdadan kurtulmak istemezsiniz, ancak muhtemelen evinizi düzenli tutmaya yardımcı olacak raflar, baharatlarınız için bir Tembel Susan veya çöp kutuları gibi bazı şeyler düşüneceksiniz. geri dönüşümünüzü organize etmek için. Tüm bunları daha sonra hatırlamaya çalışmak (veya çevrimiçi alışverişe gitmek için temizlik görevlerini ihmal etmek) yerine, evinizi daha sonra iyileştirmek için satın almak isteyebileceğiniz ürünlerin bir listesini başlatın.
  • Temizlediğiniz alandan mümkün olduğunca çıkarın. Mümkünse mobilyayı da çıkarın! Bu, elinizdeki her bir göreve gerçekten odaklanmanıza olanak tanır VE hiçbir noktayı gözden kaçırmamanızı kolaylaştırır.
  • Bir alandan her şeyi kaldırdıktan sonra, sadece saklamak istediğiniz eşyaları geri koyun. Bir arkadaşınıza hediye etmek, bağışlamak veya daha sonra satmak istediğiniz bir şey varsa geri koymayın. Bulunduğu odaya geri götürmek yerine uygun çöp kutusuna / yığına koyun.
About admin

Check Also

Tanrıların Günlük Sorunlarla Nasıl Başa Çıktığına Dair 31 “Uçuk Kaçık” Çizgi Roman

Tanrılar, zamanın başlangıcından beri dünyamızda meydana gelen her şeyin açıklaması olmuştur. Ve bu Yunan, Roma, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir