Tasarım Tartışması: Tahnitçilik – Salı Blogu Odası

Haftaya yeni bir Tasarım Tartışması gönderisiyle başlamanın eğlenceli olacağını düşündüm. Bugünün çok tartışmalı tasarım konusu (eek!)? Tahnitçilik. Bu, aslında yazmak zorunda olduğum ama mecbur olduğum bir okuyucu isteğiydi. Buralarda yeniyseniz, Tasarım Tartışması serim, insanların güçlü duyguları olan iç ve ev konularını kapsar: kitaplarla stil vermek, tezgah üstü boşluk, yığılmış çamaşır üniteleri, çıplak sanat, banyodaki kilimler … Her türden tasarım konuları hakkında sohbet etmekten keyif alıyorum. Eşsiz bakış açılarını duymak ve herkesin tercihlerini öğrenmek oldukça büyüleyici ve aydınlatıcı. Bu dokunaklı konuların bazılarını çevreleyen kişisel görüşümü, geçmişimi ve tasarım felsefemi paylaşmaktan da keyif alıyorum. Şimdi, dalmadan önce, bu konu muhtemelen güçlü fikirler ortaya çıkarabilecek bir konudur, ancak hepimizin farklılıklarımıza ve iç tercihlerimize saygılı olabileceğimize inanıyorum. Dostça kalacağımızdan emin olalım! Bunu buradaki arkadaşlarımın% 99.9’una söylememe gerek olmadığını biliyorum, ama sadece bir önlem olarak, hatırlatmamın her şeyi dostça tutmam gerektiğini düşünün. Hadi yapalım… tıklayın!

Tahnitçilik… İnsanları ya evlerine dahil etmeyi sevdiklerini ya da bundan nefret ettiklerini ve tamamen buna karşı olduklarını gördüm. Ancak, bu konuların çoğu aşk / nefret, bu yüzden bu hiç de şaşırtıcı değil! Evimde gördüğünüz tek tahnitçilik, resmî oturma odamızdaki eski Avrupa boynuz bağlantım, aslında bir sürü soru alıyorum. Tahnitçilik konusundaki felsefemin popüler bir fikir olmadığını tahmin ediyorum, ancak yine de geçmişimi, geçmişimi ve tasarım mantığımı paylaşmak isterim.

Bir süredir okuyorsanız, küçük bir kırsal kasabadan geldiğimi, küçük bir çiftlikte büyüdüğümü zaten biliyorsunuz ve sanırım şimdiye kadar anlamışsınızdır – Et dahil her türlü şeyi yiyorum (paylaştığım tariflere göre). Ben 10 yıllık bir 4-H üyesiydim ve her zaman ilçe fuarının son gününde hayvancılığımı açık artırmaya çıkarmak zorunda kaldım – ki bu gerçekten çok sevdiğim bir deneyim (4-H’de olmak, açık artırmada değil). Her neyse, zor dersi erken öğrendim, hayvanlarımız bir tür evcil hayvan gibiydi – onlara iyi davrandık, onlara bayıldık, onlara harika baktık, ama onlar da bizim geçim kaynağımızdı … Market. Bunun aslında benim için sağlıklı bir gıda ve sürdürülebilirlik anlayışı yarattığını düşünüyorum. İyi muamele gören çiftlik hayvanlarına değer veriyorum, küçük çiftçileri desteklemeyi seviyorum ve gıda söz konusu olduğunda kaliteye önem veriyorum. Her neyse, bir çiftçi çocuğu ve ergen olarak deneyimim için minnettarım ve bir gün Emmett ve kendimin küçük bir çiftliğimiz olduğunu kesinlikle görebiliyordum. (muhtemelen sadece eğlence için olsa da evcil hayvanlar veya atlarla). Öyleyse gıda ve çiftlik hayatı tahnitçilikle nasıl ilişkilidir?

Ayrıca yiyecek kaynağı olarak avlanan bir avcı ailesinden geliyorum. Tahnitçilik benim için her zaman çok normaldi, o kadar ki – tasarım okuluna gidene kadar tartışmalı olduğunun farkında bile değildim. Ailem her zaman bize beslenen hayvanları tam olarak kullandı. Bir geyik / geyik eti, geyik, tavşan, yabani hindi, bıldırcın, sincap vb. Olarak yemek masasına düşen her türlü şeyi yediğim ve denediğimi hatırlıyorum. Emmett’in annesi bugün bize geyik eti ile dolu bir soğutucu gönderiyor. , amcası tarafından her yıl Noel için işlenir. Üniversiteden eve geldiğimde, babam bizi her zaman dondurucudan birkaç kilo geyikle geri gönderirdi. Ayrıca ailemin derin dondurucu etimizi arkadaşları ve komşuları ve fazladan yiyeceğe ihtiyacı olanlarla paylaştığını da hatırlıyorum. Aslında yerel yemek kilerimizin vahşi hayvanları kabul ettiğini düşünüyorum. Lisedeyken “Avcıların Eğitimi ve Güvenliği” dersi bile almamız gerekiyordu. Emmett ve ben aslında güvenlik, yerel koruma görevlilerimizden nüfus kontrolü ve insanca, sorumlu bir şekilde avlanmanın önemini öğrendiğimiz o sınıftaydık. Tüm bunlar, içinde büyüdüğümüz topluluğun BÜYÜK bir parçasıydı ve küçük kasabamızdaki insanların çoğunun evlerinde bu nedenle tahnitçilik vardı.

Tasarım Tartışması: Tahnitçilik - roomfortuesday.com Artık benim yetiştirilmem hakkında biraz bilgi sahibi olduğuna göre, tasarımda tahnitçilikten bahsedelim. Otomatik olarak düşündüğüm veya satın almaya çalıştığım bir şey olmasa da, tahnitçiliğin gerçekten güzel ve tarihi bir sanat formu olduğunu düşünüyorum. Bir oda tasarlarken, diğer aksesuarlara benzemiyor, “Oh !! Bu alana boynuz montajı eklemeyi unutamam! ” Bir sanat eseri ya da bir lamba gibi. Zaten sahip olduğum tahnitçilikten hoşlanıyorum (birkaç eski boynuz buluntusu ve babamın koleksiyonu). Tasarruflu alışveriş yaparken havalı bir şey görürsem (Avrupa monteli boynuzlar gibi), Eğer alanıma uyuyorlarsa, muhtemelen onları yakalarım… ama yine- bu aktif olarak aradığım bir şey değil. O öldükten sonra babamdan devraldığım tahnitçilik için bir raf var, bu gerçekten çok özel ve sonunda evimizde bir yer bulacağım. Duygusal, nostaljik hissediyorlar ve benim için özeller.

Tasarım Tartışması: Tahnitçilik - roomfortuesday.com

kaynak : New York Times

Tasarım açısından, iç mekanlarda tahnitçilik uzun bir geçmişe sahiptir. Avrupa’da yaşadığımda ve daha çok yurtdışına seyahat ettiğimde, çok fazla tahnitçilik fark ettim… gezdiğim mülklerde ve evlerde, vintage alışveriş yaparken ve müzelerde. Oldukça klasik bir estetikle daha geleneksel ortamlarda yaşıyor gibi görünüyor. ASID’nin bir parçası olduğumda (Amerikan İç Tasarım Derneği), aylık toplantılar yapıyorduk ve bir bölüm toplantısı, eski tahnitçilikle dolu bir kulübe saha gezisiydi. Arkasındaki geçmişi, tasarımcıların yıllar boyunca onu nasıl kullandıklarını ve insanların onu neden sevdiğini ya da nefret ettiğini tartıştık. Dürüst olmak gerekirse ilginç bir toplantıydı.

Merak ediyorsanız, birkaç diğer tasarımcının (Ken Fulk dahil) tahnitçilik hakkında düşün, bu makaleye göz atın. Jonathan Adler, tahnitçiliğin sonsuza dek ortadan kalkmasını dilediğini belirtiyor. Bu makalede. Bazı arkadaşlarım da konuya nazikçe yaklaştı. Nicole, nereden Güzel Hale Getirmek, bir tavus kuşu fırlattı ve onun hakkında yazdı bu yazıda. Arkadaşım Gwen Makerista, paylaştığı bir zebra yayınladı ve hikayelerini paylaştıktan kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde kaldırdı. (bu yazıyı paylaşmak beni gerçekten sinirlendirdi). Summer Thornton, başlıklı bir blog yazısı yazdı, Tahnitçilik – Aşk mı, Nefret mi? ve burda okuyabilirsin. The Wall Street Journal’da bu konuyu ele aldı! Milyonlarca görüş var.

Tahnitçiliğin ne kadar rahatsız edici olabileceğini kesinlikle görebiliyordum – ve hatta benim için bile (onunla büyüyen biri) belirli durumlarda. Bazılarının neden evlerine tahnitçilik yapmaktan veya tahnitçilik yapmaktan hoşlandığını da anlayabiliyorum. Kendi düşünceme gelince… Tahnitçilik sorun değil ve bazı vinyetlerde zevkle yapılmış tahnitçilik görünümünü seviyorum. Bir alanda iyi çalışıyorlarsa, eski veya etik kaynaklı parçalara karşı değilim. Diyorum ki, kupa avcılığına, kaçak avlanmaya ve hayvanların dekor için yasa dışı yollardan elde edildiği durumlara tamamen karşıyım (veya diğer amaçlar). Ailelerini veya toplumlarını desteklemek için dondurucularını doldurmak için sorumlu bir şekilde avlanan arkadaşlarımız ve aile üyelerimiz var ve bazen (genellikle boynuzlar veya geyik veya geyiğin rafı) monte edilmiş. Ayrıca evlerine asla tahnitçilik getirmeyen arkadaşlarımız ve ailemiz var – yeni veya eski. Hepsini aynı şekilde seviyoruz. Lütfen bu konuda benden sıfır yargılama olduğunu bilin! Her zaman ne dediğimi biliyorsun… EVİNİZDE sevdiğin şeyi yap. Anket için hazır mısınız?

Tahnitçilik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son bir tane paylaşacağım (tür ilgisiz) Seninle tahnitçilik hikayesi… İtalya’da güzel sanatlar okurken, çizim sınıfım birkaç gününü orada eskiz yapmakla geçirdi. La Specola müzesiinanılmaz tahnitçilik barındıran (git kontrol et). Kuş odasındaydım, bir çift baykuş çiziyordum, eskizimi bitirdim, birkaç ay sonra eyaletlere uçtum ve Emmett koluna baykuş eskizimin dövmesini yaptırmaya karar verdi. Bunun kesinlikle çılgınca olduğunu düşündüm çünkü evli değildik (hatta nişanlı) bu noktada. “Oh yikes … eğer onu bırakırsak, sonsuza dek kolundaki baykuş çizimimle yaşamak zorunda kalacak!” Diye düşündüm. Haha! Bu büyük bir taahhüt gibi görünüyordu. Teknik olarak Emmett’in, yüksek sesle söylediğinizde kulağa çok tuhaf gelen bir tahnitçilik dövmesi var. Aşağıya bir görsel bırakacağım …

Tasarım Tartışması: Tahnitçilik - roomfortuesday.com Sohbet etmek için daha fazla Tasarım Tartışması konusu arıyorsanız, bunları aşağıya bağlayacağım …

Tahnitçilikten hoşlanmıyorsanız, bir çerçeveye tutturulmuş güveler, kelebekler veya böcekler gibi böcek örnekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Boynuz, kemik kakma, boynuz, deri, koyun postu kilim, kürk, tüy vb. Hakkında ne düşünüyorsunuz? Sahte tahnitçilik ne olacak? Bugünlerde reçine reprodüksiyonları gerçek gibi görünüyor! Kültür ve tasarımın derinliklerine kök saldığı için, pek çok farklı tahnitçilik türü vardır veya hayvanları öyle ya da böyle kullanırlar. (Mısırlılara kadar uzanıyor!)ve tabii ki çok karmaşık bir konu. Düşüncelerin neler? Kesinlikle geleneksel ve büyük bin yıllık stillerin hızla popülerlik kazandığını görüyoruz ve bu, önümüzdeki yıl daha klasik tahnitçilik görmeye başlayıp başlamayacağımızı merak etmeme neden oluyor. Emin değilim! Söyleyebilirim, sonunda babamın birkaç tahnitçilik parçasını bizim evimizde göreceksiniz. (spoiler uyarısı- Daha büyük parçalardan hiçbirini almadım… kardeşlerimde var). Tahnitçilikle uğraşıyorsanız, aşağıya bazı eski buluntuları bırakacağım. Bir dahaki sefere daha kolay bir konu yapalım, tamam mı? Hah! Bir sonraki Tasarım Tartışması için fikirlere açığız!

Bunları da sevebilirsiniz

 • Güçlü Fikirler İçeren 10 Tasarım Konusu - roomfortuesday.com

  Son zamanlarda gerçekten harika tasarım tartışmaları yapıyoruz ve evinizde herkesin bakış açısını, bakış açısını ve neyi sevip neyi sevmediğinizi duymaktan zevk alıyorum. Eğer …

 • Tasarım Tartışması: Kitaplarla Raf Tasarımı - roomfortuesday.com

  Bu ayın Tasarım Tartışması gönderisiyle ve başka bir sıcak, tartışmalı iç tasarım konusuyla geri döndüm. Bugün kitaplarla raf tasarımı hakkında sohbet etmek istedim. Bunlardan bir sürü alıyorum …

 • Tasarım Tartışması: Duvara Dayalı Mobilya - roomfortuesday.com

  Umarım hepiniz güzel bir hafta sonu geçirmişsinizdir! Haftaya yeni bir Tasarım Tartışması gönderisiyle başlıyorum! İç tasarımla ilgili başka bir tartışmalı sohbete kim hazır? Eğer kaçırdıysanız …

 • Tasarım Tartışması: Tezgah Alanı - roomfortuesday.com

  Yeni bir Tasarım Tartışmasının zamanı geldi ve bu tartışmalı bir başka ana konu – tezgah karmaşası. Belki dağınıklık yanlış kelimedir, ama ne hissettiğimiz hakkında sohbet edelim …

About admin

Check Also

Barbeküde Pizza; kendin için lezzetli ve sağlıklı bir pizza yap

Sonunda evde biraz dinlenmeye başladık. Örneğin güzel bir barbekü dahil başka şeyler için zaman! Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir