Süper kolay kek Noel ağaçları! ⋆ Anneler Blogu, pratik aile blogu!

brownie_tannentäum_simple_recipe

Bugün size tamamen normal bir şeyi nasıl kullanabileceğinizi göstermek istiyorum yuvarlak Kuchenform hala. 35 Dakika çok şirin (ve mega lezzetli) Brownie Noel ağaçları / köknar ağaçları pişirebilir. Tarif gerçekten basittir ve bu nedenle aynı zamanda Geri marş uygun! Ah evet: Makalenin sonunda elbette her zamanki gibi bir tane var Tarifin baskı versiyonu!

Basit Noel ağacı kekleri için malzemeler

 • 5 Yumurta
 • 200 gr bitter çikolata
 • 200 g Tereyağı
 • 250 gr pudra şekeri
 • 1 paket vanilya şekeri
 • 180 gr un
 • 1 tutam tuz

Glazür için:


Ayrıca birine ihtiyacın var 28 cm çapında yuvarlak fırın tepsisi. Karıştırmak için normal bir tane kullanıyorum El mikseri, ancak elbette bir mutfak robotu veya bir mutfak robotu da kullanabilirsiniz. Thermomix kullanmak.

Kek Noel ağaçlarının hazırlanması:

Her şeyden önce, çikolata ve Tereyağı erimiş. Bunu örneğin içinde yapabilirsiniz su banyosu yap – ama çikolatayı kaba öğütmeyi tercih ederim, tereyağı ile bir Cam kase 1 dakika boyunca 700 watt’ta ısıtın. mikrodalga. Sonra malzemeleri karıştırıyorum ve çikolata tamamen eriyene kadar tekrar ediyorum!

chocolate_melting_microwave

Şimdi sana ver Sahip, şeker ve vanilya şekeri bir kapta ve karışım köpüklü görünene kadar yaklaşık 1 dakika karıştırın. Sonra geliyor Çikolatalı tereyağı karışımı katma. Son olacak Un tutam ile birlikte tuz kısaca karıştırıldı.

brownie_rezept_simple

Sonra hamuru yağlanmış ve un serpilmiş olarak verirsiniz. 28 kek tavası ve yakl. 170 derece üstten ve alttan ısıda 25-30 dakika.

İpucu: Kek hamurunun hazır olup olmadığını anlayabilirsiniz. Tahta çubuklar pastanın içinde olduğunu öğren. Biraz hamur hala yemek çubuklarına yapışabilir çünkü kek tamamen pişirilmemeli, ortası güzel olmalıdır. sulu kalmak.

brownie_round-kek-form_fir-ağaçları

Soğuduktan sonra, keki nispeten dar, normal kek parçaları halinde kesin….

Chocolate_Christmas_trees_Chocolate_Cake_brownie
Kekim piştikten sonra böyle görünüyordu. Tam olarak mükemmel değil – ama bunu daha sonra yine de sır altında göremeyeceksiniz!

… ve sonra onu en alttan keser (en geniş noktada). Kesilmiş parçaları bagaj için kullanıyorsunuz.

Son adımda Brownie-Tannenbäume Birlikte Beyaz çikolata ve yeşil gıda boyası sır dekore edilmiş ve renkli serpintiler vb dekore edilmiştir. Çikolatayı bir su banyosuna veya yukarıda açıklandığı gibi mikrodalga erimek.

Ve sonra Noel ağacı kekleriniz zaten hazır. Sevimli, değil mi?

xmas_brownie_tannenbaum_christmastree

Şimdi umarım bu fikri beğenirsiniz ve bu fikri beğenirseniz mutlu olurum, örneğin PinterestBenzer fikirler Bölmeler. Kek ağaçlarını dikmişsindir diye Instagram Bunu @ moms.blog ile etiketlerseniz mutlu olurum.

Saygılarımla,

Not: Şu anda mesela ketojen beslenmiş, aynı zamanda işe yarayan bir tarif arıyor şeker hastası uygunsa veya sadece karbonhidrat tasarrufu yapmak istiyorsanız, şunları da yapabilirsiniz: -> kek hamuru için bu basit düşük karbonhidrat tarifini kullanın.

Her zaman olduğu gibi, tarifi buradan ücretsiz olarak yazdırabilirsiniz:

Basit Noel ağacı kekleri

Kek köknar ağaçları için ihtiyacınız olan:

 • 5
  Sahip
 • 200
  g
  Bitter çikolata
 • 200
  g
  Tereyağı
 • 250
  g
  toz şeker
 • 1
  Bir paket vanilya şekeri
 • 180
  g
  Un
 • 1
  Priz
  tuz
 1. Önce çikolata ve tereyağı bir çift kazan veya mikrodalgada eritilir.

 2. Şimdi yumurtaları, şekeri ve vanilya şekerini bir kaseye koyun ve yaklaşık 1 dakika karıştırın. Daha sonra çikolata-tereyağı karışımı eklenir. Son olarak unu bir tutam tuzla birlikte karıştırın.

 3. Hamur daha sonra yağlanmış ve unlanmış 28 kek kalıbına konur ve yakl. 170 derece üstten ve alttan ısıda 25 – 30 dakika.

 4. Çikolatalı kek, kek gibi eşit parçalara bölündükten sonra, tek tek kek parçaları dibinden kesilir (en geniş noktada). Bu parça daha sonra gövde için kullanılır.

 5. Son olarak, çikolatalı köknar ağaçları beyaz çikolata ve yeşil gıda boyası ile süslenir ve renkli serpintiler, vb. İle dekore edilir. Çikolata, yukarıda tarif edildiği gibi mikrodalgada eritilir.

About admin

Check Also

Bu Sayfa Tehdit Eden Auraları Olan Hayvanların Fotoğraflarını Yayınlıyor ve İşte En İyilerden 135’i (Yeni Resimler)

Hayatımızın çoğunda internette olanlarımız bazen safça bize sunacak yeni bir şey olmadığını düşünüyoruz. Ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir