Oturma Odası Dönüşümümüz – Ev Turu 2021

Oturma odamız ilk tadilatımızdan bu yana oldukça fazla değişiklik gördü. Sonunda, bu hafta evimizde değiş tokuş yaptık ve bence şampanya mantarlarımızın patlaması ülkede bir aşağı bir yukarı duyulabilir!

Teklifimizi yeni evimize ilk koyduğumuzdan ve birçok gecikmeden, insanların evden çekilmesinden ve tırnak ısırtan anlardan bu yana 7 aydır nihayet taşınma aşamasındayız! Ve her şeyi yeniden yenilemeye ve yeniden dekore etmeye hazırım!

Sana karşı dürüst olacağım, bunun gerçekten olacağını düşünmemiştim. Diğer mülklere bakmaya başlamıştık çünkü zincirin çökeceğini düşündüğümüz noktada, evimizin pazara geri dönmesi gerekecekti ve teklif verdiğimiz sahildeki muhteşem ev birine gidecekti. Başka.

Yeni evimiz!

Ama neyse ki, şans (veya belki de katıksız sabır ve sebat) bizim tarafımızdaydı ve artık taşınmadan önce bir haftadan az zamanımız var. Kutuları paketlemeliyim ama oh hayır! Şüphe gölgesi olmadan oturup Instagram’da en çok sorulan soru hakkında bir blog yazısı yazacağımı düşündüm. Oturma odamın yeşil duvarı ne renk ve marka?!?

Oturma odasındaki boyalı duvarımız tüm ihtişamıyla.
Kat planı çizimi

Oturma odamın kat planı
Biraz renkle 🙂

Salon Tadilatımız

Evimize taşındığımızda salon parlak bir ayçiçeği sarısına boyanmıştı. Bu renge karşı hiçbir şeyim yok ve neden şöminenin etrafındaki çinilerde ayçiçeği motifleri olduğu için tam güneş ışığı gölgesinde boyandığını görebiliyordum. Genellikle enerji vermek ve canlandırmak için kullanılan bu kadar parlak bir renge boyanmış bir oturma odasına meraklı değildim.

Benim için bir oturma odası, genel olarak hayatla geçen yoğun bir günün ardından dinlenmek ve gevşemek için bir yerdir ve bu odadaki kesinlikle “büyük ışık” a asla sahip değiliz.

sarı oturma odası
O sarı.

Başlangıç ​​olarak, bu odayı tamamen soyduk. Döşeme tahtaları zımparalandı ve cilalandı Osmo Polyx Yağıduvarlar sıvalı ve her şey en aza indirilmiştir. İçeri taşındığımızda eski bir büyük DFS köşe kanepemiz vardı ama yanlış yöne bakıyordu, bu yüzden onu ayırıp iki ayrı kanepe olarak kullanmak zorunda kaldık. İdeal değil, ancak büyük bir tadilattan sonra yeni bir kanepe (ler) almak için hiç paramız kalmamıştı.

Kahverengi
Uymayan bir halıyla daha kahverengi
Köşe koltuğumuzun yarısı

Bir renk şemasına karar vermek

Çaresizce bu odaya biraz renk katmak istedim. Önceki odalarda tuğla şömineler veya çıplak tuğla duvarlarla kutsanmıştık, bu yüzden tuğlayı tamamlayacak şekilde oturma odası için çok sayıda kahverengi, kırmızı ve nötr renk biriktirmiştim. Ancak kırmızıya aşık olduğumu fark ettim.

Benim için renk şemaları her zaman zaman içinde gelişti. Oturma odanızda sahip olduğunuz, belirli bir duvar gölgesine ilham verebilecek bir sanat eseri veya hatta tuz ve biberlik kadar basit bir şey olabilir. Önceki mutfağım, Asda’da bir hevesle satın aldığım bazı deniz mavisi tuz ve biberlikten esinlenerek deniz mavisi ve beyazdı.

Mutfağımız aslında bu tuzluklardan esinlenerek beyaz, gri ve turkuazdı.
Mutfağımız için ilk duygudurum panom

İkinci El mobilya kurtarmaya

Bir aile yürüyüşüne çıkıyorduk ve yolun aşağısındaki bir ev kapsamlı tadilatlardan geçiyordu. Atlamalarında, kapılı, chequerboard tarzı güzel, eski bir ceviz dolabı koydular ve ben de hemen aşık oldum. Onu atlamanın dışına sürükledik ve eve götürdük.

Ne kadar güzel bir mobilya parçası

Televizyonumuz bazı Ikea ünitelerinin üzerindeydi ve ceviz dolabını televizyonun üstüne gelecek şekilde oturma odasına koymaya karar verdim. Onunla ne yapacağımı bulurken sadece geçici bir şey olması gerekiyordu, ama o zamandan beri orada kaldı. Daha sonra Instagram’da bu resme rastladım ve kafamda bir renk şeması oluşmaya başladı….

Bu yeşil duvar, muhtemelen bu çarpıcı mobilya parçasına iltifat etmek için mükemmel bir gölge. Resim kredisi: @susyayinlari

Blue Jade by Valspar Paint UK

Bir sonraki işim oturma odamızı boyamak için mükemmel koyu yeşili bulmaktı. Birkaç geziden sonra B&Q ve bir sürü test tencere, sonunda karar kıldım Blue Jade by Valspar. Derin yeşil / turkuaz rengi ve ışıkta nasıl değiştiğini sevdim.

Oturma odasını ilk boyamaya başladığımda biraz paniğe kapıldım. Boya son derece karanlıktı ve hoşuma gideceğinden emin değildim. İki katın ardından mobilyalarımı tekrar yerine yerleştirdikten sonra, mükemmel renk olduğunu fark ettim. Akşamları sizi rahatlıkla sarmalar ve gündüzleri o kadar canlı bir yeşil renktir ki, bakmak mutlak bir zevktir.

İlk ceket ve şömine beyaza boyandı.

Başlangıçta Blue Jade ile sadece bir duvar boyadım. O kadar koyu bir renk ki bunalmış hissetmek istemedim. Önce hoşumuza gidip gitmediğini görmek ve belki diğer duvarları daha sonraki bir tarihte boyamak için özel bir duvar oluşturmaya karar verdim.

Oturma odası için mobilya seçimi

Bu noktada tüm ilham kaynağım için Instagram kullanıyordum ve endüstriyel tarzdaki mobilyalarının resimlerini paylaşan birkaç kişi görmüştüm. Sıyrılmış arka görünümü ve nötr renkleri seviyorum, ham maddeleri nasıl kullanıyor ve son derece sağlam, bu da yoğun bir oturma odası için mükemmel! Özellikle de çocuklarıma sürekli sehpadan inmelerini söylediğim için.

İçin gittik Maisons du Monde’dan Staten Kömür Gri Metal ve Köknar Endüstriyel Raf Ünitesi ve La Redoute’dan Metal & Pine Nottingham Sehpa.

The Staten Bookcase tarafından Dünya evleri
Bununla saatlerce eğlenceli stil kitaplık!
Nottingham Sehpa by La Redoute
Oturma odam ilk bakışta eski DFS kanepemizi örten çok sayıda örtüyle nasıl göründü?

Heyecan verici kısım, Kanepeler!

Kanepelerimizi çaresizce değiştirmemiz gerekti ve çok şükür, Instagram’daki çalışmam aracılığıyla sofa.com ile bir işbirliği teklif edildi. Bir süredir gözümün üzerinde olduğu için yeşil kadife bir kanepe istediğimi hemen anladım. Kanepenin düğmeli arka stilini sevdiğim ve rengi Blue Jade boyasıyla mükemmel şekilde eşleştirdiği için Jade Smart Velvet’te Mabel (artık üretilmiyor) ile gitmeye karar verdik.

Sofa.com’dan Jade Smart Velvet’teki Mabel kanepemiz Remy çok benzer.
Mükemmel yeşil kanepe

Birkaç ay sonra, sofa.com Tekrar işbirliği yapmak isteyip istemediğimi sordu ve showroom’unu ziyaret ettikten sonra Orkide içinde Izzy kanepe. Başlangıçta, şöminemizdeki ayçiçeği karolarına iltifat etmesi için hardal rengiyle gitmek istedim ama Orkide kumaşını Jade ile eşleştirdikleri anda bunun mükemmel bir eşleşme olduğunu anladım.

Mümkünse bir kanepe showroomuna gitmenizi şiddetle tavsiye ederim, renkleri ette görmenin ve doğru tonlara karar vermenize yardımcı olmanın yerini hiçbir şey tutamaz.

Geldiği gün
Mükemmel renk uyumu

Renk şemalarının karşılaştırılması sofa.com sergi salonu. Kanepe teşhir salonuna gitme fırsatınız olursa kesinlikle tavsiye ederim!

Duvarlara ne koymalı?

Bir galeri duvarını sevdiğim bir sır değil. Yıllar boyunca pek çok sanat eseri toplamıştım ve yeşil koltuğumun üzerinde bir galeri duvarı oluşturmaya karar verdim. Burada bir galeri duvarının nasıl oluşturulacağını yazdım. Sevdiğiniz resimlerle bir galeri oluşturursanız, her zaman işe yarayacaktır! Bence herkesin belli bir tarzı var ve bildiklerinize sadık kalırsanız, fazla düşünmeyin ve bir renk şeması seçin, yanlış gidemezsiniz.

Yeşil ve pembe pops ile galeri duvar
Ayrıca galeri duvarlarına harfler ve farklı nesneler eklemeyi de seviyorum

Tek bir sanat eserinin pembe kanepenin üzerinden geçmesini istedim çünkü altın bir hayır kurumu mağazasında şöminenin üzerinde asılı ayna satın aldık. Yine Instagram’dan etkilenerek, bu botanik gri duvarı satın aldım. Gül & Gri İç Mekanlar.

Gri botanik duvar asılı Gül & Gri İç Mekanlar

Ancak, oturma odam geliştikçe ve daha fazla pembe ekledikçe, grinin artık bu odada çalışmadığını fark ettim. İnanılmaz bir hediye almıştım Lucy Tiffney’den Florabelle atışı bu gerçek bir sanat eseriydi. Bir bambu sopayı alıp buna atmaya ve gri duvar askısını değiştirerek duvarımıza asmaya karar verdim. Renkler bu oda için mükemmel.

Bu ne kadar harika Lucy Tiffney’den atmak?
Yeşiller ve pembeler birlikte mükemmel görünüyor.

Kilim İkilemi

Bu odaya son eklenen halıydı. Dürüst olacağım, bu oda için gerçekten bir halıyla uğraştım. Oturma odasında güzel soyulmuş döşeme tahtalarımız var ama ayakları çok soğuktu, bu yüzden kesinlikle ihtiyacımız vardı. Burada birkaç farklı kilim denedim, bir Ikea geometrik halısı, bir Aztek baskılı halısı (çok sevilen ama benim için çok meşguldü) ve Next’den geleneksel tarzda bir halı.

Biz vardı La Redoute’den halı
Açık renkli Rugsdirect.co.uk’den Gabbeh Rug

Sonunda, Dunelm’den bu Berberi tarzı halıya karar verdik (artık mevcut değil ama bu halı çok benzer) ve odayı aydınlatmaya gerçekten yardımcı oldu. Ancak, beyaz halıların ve yoğun trafiğe sahip oturma odalarının kesinlikle birbirine karışmadığını fark ettiğim için eve taşındığımızda kesinlikle bu halıyı değiştireceğim!

Dunelm’den Berberi tarzı halı. Buraya Tıkla benzer bir halı için

Tamamlandı!

Oturma odamız tamamlandı! Tam zamanında eve taşınmak için… 🙂 Muhtemelen evdeki en sevdiğim oda ve yeşil duvarı hala boyadığım gün kadar seviyorum. Diğer duvarları mavi yeşim taşı ile aynı renge boyamamaya karar verdim, çünkü aslında bir duvar duvarını çok sevdiğim için (shhhhh bunu söylememi kimsenin duymasına izin verme! Son zamanlarda duvarlara karşı bir tepki oldu) ve düşünüyorum karşı duvardaki yeşil kanepe, bu odada yeterince yeşil var.

Salonumuzdaki renkler beni mutlu ediyor, gündüzleri misafirperver ve göze hoş geliyor, geceleri ise son derece rahat ve rahatlatıcı.

Oturma odası ruh hali panosu

Yeni evimizde muhtemelen tamamen aynı tasarımı tercih edeceğimden hiç şüphem yok!

About admin

Check Also

Barbeküde Pizza; kendin için lezzetli ve sağlıklı bir pizza yap

Sonunda evde biraz dinlenmeye başladık. Örneğin güzel bir barbekü dahil başka şeyler için zaman! Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir