Osmo Pizza Co. incelemesi – çocuğunuza iletişim becerilerini öğretin


Osmo oynayın! Bu anne bir hayran. Osmo Genius Kit hakkında daha önce yazmıştım. Çok eğlenceli olmasının yanı sıra süper eğitici ve öğretici buluyorum. Tabii ki bu sefer Osmo Pizza Co. Başlangıç ​​Kitini incelememe izin verildiği için (veya aslında Mila) çok mutlu oldum. Bir süredir çevrimiçi videolar arıyordum ve bu prensip bana gerçekten hitap ediyor. Neden? Çünkü oynaması çok eğlenceli ama aynı zamanda yüksek eğitici içeriğe sahip oyunları seviyorum.

Tanıştığımıza memnun oldum, bu restoranın sahibinin yerini alıyorum

Sadece söylüyorum. Pizza Co. oyunu bir restoran ortamında geçer. Ev sahibi tatile gider ve çocuk sahibinin yerini alır. Bu kolay değil. Kendinize uymanız gereken hedefler verilecektir. Bir örnek? Belirli sayıda müşteriye yardım edin. Veya belirli bir miktar kazanın. Ama tüm bunlar müşteriler için pizza yaparken. Sadece müşteriler değil. Çünkü aynı müşteriler oldukça talepkar olabiliyor. Yalnızca pizza söz konusu olduğunda değil (“Ben sadece mantar istiyorum!“) Ama aynı zamanda müşteriye yardım etmenin hızı ve doğruluğu açısından da.

Osmo Pizza Co. ile hızlı geçiş yapmayı öğrenin.

Sonuçta, mesele sadece pizza yapmakla ilgili değil, aynı zamanda müşteri ile etkileşimle de ilgili. Zihinsel aritmetik de bir rol oynar. Örneğin, pizza 9,50 €, müşteri 20 € öderse, değişim olarak ne kadar ödersiniz? Ve bunu ne kadar hızlı yapabilirsin? Tahmin ettin. Kafanızı tutmayı ve aynı zamanda hızla geçiş yapmayı öğrendiğiniz bir oyun. Aslında gerçek dünyada olduğu gibi. Çok gerçekçi. İşte bu yüzden onu çok komik ve eğitici buluyorum.

Anne, şimdi olmaz. Çok meşgulüm “

Dokuz yaşındaki çocuğumun ağzından yukarıdaki cümleyi duyduğumda başımı kaşıdım. Çocuklar size ayna tutuyor diyorlar. Pekala, sana tam olarak doğru olduğunu söyleyebilirim. Aynı cümleyi söylediğimi kaç kez duydu? Osmo Pizza Co. kiti ile oynarken içinde bazı (pozitif) gerginlik bile fark ettim. Bu sırada benim için hemen yanlış tarafa geçiyor. Ayrıca bunun iyi olduğunu düşünüyorum çünkü gerginliğinizi ve olası stresi nasıl yönetebileceğinizi önceden tahmin etmeyi öğrendiniz (bir kelimede ne var). Çünkü yaşadığım stres duygularını onun üstlenmemesini istediğimi anlıyorsunuz.

Yavaştan hızlıya doğru inşa edin

Oyunun gelişmesini komik buluyorum – aslında tıpkı gerçek hayattaki gibi. Bir restoranın sahibini değiştirirsiniz ve önce oraya ‘girmeniz’ gerekir. Nasıl çalışıyor, tam olarak ne yapmam gerekiyor? Görevlerim nelerdir ve bunlarla nasıl başa çıkacağım? Müşterilerin istekleri (sorunsuz bir şekilde akıyor. Hepsi aynı anda değil) hala nispeten basit. Nasıl çalışır? Örneğin mantarlı ve balıklı pizza istiyorlar. Onunla çalışacaksın.

Osmo kodlama hakkında daha fazlasını okuyun

Pizza Co.’da vücut dilini kullanmayı öğrenmek

Ayrıca çocuğunuzun iletişim becerileri için çok iyi. Müşteriler sizinle konuşmuyor, bu yüzden her şey vücut diliyle ilgili. Müşteriler size istediklerini bir görsel aracılığıyla gösterirler. Yani bunu taklit ediyorsun. Onu olduğu gibi kopyalıyorsun. Beden dili ile ilgili ne düşünmeniz gerekiyor, kendinize sorabilirsiniz. Cevaplarına yakından bakmalısınız. Mükemmel pizzayı yaptığınızda müşteriler mutlu olur, ancak siparişi yanlış yaptığınızda kızgın da görünebilirler. Öyleyse dikkat et.

Her şey iyi ve güzel, ama nasıl çalışıyor?

Karton pizza tabağını alırsınız, katlarsınız ve iPad’in önüne yerleştirirsiniz (aynı iPad’i sağlanan sehpaya (taban) zaten dik olarak yerleştirmişsinizdir. Pizza tabağının tarandığı Osmo öğesini üst kısmına tıklayın. iPad). Pizzayı müşterinin istediği (aynı zamanda sağlam karton) sayıda sos ile birlikte koyarsınız. Bu durumda mantar ve balık. Osmo elemanının aynası pizzanın tam olarak ne olduğunu görüyor. Parçaların miktarı, nereye ve nasıl koyduğunuz. Doğru yaptığınızda ‘müşteri’ mutlu görünüyor. Ama yanlış bir şey yaparsanız… mesela müşteri balık istediğinde ve sucuk koyduğunuzda… O zaman müşteri mutlu olmaz ve bunu görebilirsiniz. Daha sonra bir ipucu için ıslık çalabilirsiniz. Gerçek dünyada da böyle işler.

Ayrıca bunun gibi bir şey. Kızımın defalarca her şeyi doğru yaptığını ve yine de bir müşteriden bahşiş almadığını söylediğini duydum. Gizlice gülümsemeliydim çünkü bazen gerçek dünyada böyle işler. Her şeyi doğru yapabilir ve yine de ‘biraz daha fazla’ alamazsınız çünkü müşteri sadece kötü bir ruh hali içindedir, değişiklik yoktur veya bahşiş vermeye gerek yoktur. Herşey mümkün. Bu nedenle Osmo Pizza Co., hayal kırıklıklarıyla nasıl başa çıkılacağını öğrenmek için de çok iyi bir ders veriyor. Ve şimdi – erken bir aşamada – bence bu akıllıca bir hayat dersi. Bazen bir şey için bir açıklama almazsınız ve bu aynen böyledir.

osmo pizza co incelemesi

Osmo Pizza Co. kiti ile saymayı öğrenin

Pizza yaparsın. Üstü doğru malzemelerle doldurulduğunda, pizzayı fırına kaydırın. Sonra müşteriye veriyorsunuz. Ama tabii ki o müşteri ödemek zorunda. Bu nasıl çalışıyor? Müşteri pizzasını bitirdiğinde ters çevirin. Sonra aynı plaka, üzerine parayı koyduğunuz veya bozuk para koyduğunuz bir yazar kasa olur. Ama Rory, her çocuk için aynı mıdır (Osmo’nun Pizza Şirketi 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklara hitap eder ve onlara matematik ve iş becerilerinin temellerini öğretir) aynı mı? Hayır. Farklı seviyelerde çalışır. Yalnızca banknot veya madeni paralarla çalıştığınız bir seviye düşünün. Ve böylece çocuğunuzun nerede durduğuna bağlı olarak bunu daha da zorlaştırabilirsiniz. Ondalık noktadan sonra hesaplama yapmak da mümkündür.

Nasıl yaptığınızı değerlendirin

Benim de gerçekten eğitici ve güzel bulduğum şey, kendinizi değerlendirmeyi öğrenmeniz. Bugün bir restoran işletmecisi olarak nasıl yaptım? Malzemeleri israf ettim mi? Veya sahip olduğum malzemelerle idareli mi davrandım (aksi takdirde bu, oyundaki gelirinizden düşülecektir). Müşterileri dikkatlice dinledim mi yoksa çok mu kendi yoluma gittim? Bunu düzgün yapıyor muyum? Yoğunlaştığında hoş muyum yoksa sert miyim? Çünkü buna bağlı olarak, sadece bir bahşiş alırsınız ve bu gelirinize eklenir.

Ama aynı zamanda kendi paranız ve yatırımlarınız hakkında düşünmeyi de öğrenirsiniz. Kirayı ödeyecek kadar kazandım mı? Veya yeni bir fırın satın almak için? Yoksa geliri pizza restoranımı güzelleştirmek için mi harcayacağım? Hmmm, düşünmeye devam etmeliyim çünkü önce pizza yapmam gereken ürünleri (malzemeleri) satın almalıyım.

Her şeyi aynı anda yapmayı öğrenin ve ardından soğukkanlılığınızı koruyun. Bu gerçekten eğlenceli oyunun güzel bir yorumu olduğunu düşünüyorum. Oyun yoluyla çok şey öğrendiğiniz çocuklar için bu kadar eğlenceli bir oyunu nadiren gördüm. Ve pizza restoranını zekice tasarladı. Hayal gücüne hitap ediyor ve dürüst olalım. Çocuklar ve pizza genellikle altın bir kombinasyondur. Her halükarda bence çok iyi. Oyunu kendim oynarsam hala bir fikir. Belki sakin kalmayı öğrenmeliyim.

Osmo Pizza Co. kiti hakkında daha fazla bilgi burada bulunabilir.

Çocuğunuzun girişimcilik, para ve iletişim becerilerini eğlenceli bir şekilde ele almayı öğrendiği bu tür güncel, eğitici oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Rory en azından kızının hayranı.

About admin

Check Also

10 Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!)

En iyisine göz atın Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!) ve içeride uzun süre sorunsuz yeşilliklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir