Mutfak Tasarımımız – Tam Mutfak Turu 2021

Geçen haftaki ev turumuzdan taşınmadan önce devam edersek (bunu eski evimizde yazıyorum, bir şeyler büyük ölçüde ters gitmedikçe şimdiye kadar taşınmalıydık), bu hafta size mutfak tasarımımı getiriyorum, zemin ile tamamlanmış plan, tüm ürünleri nereden satın aldığımızı ve neyi değiştireceğimi.

Yenileme yapıyor olsaydık ve şu anda mutfağınızı nasıl planlayacağınızı tartışıyorsanız şimdi mutfak tasarımına ne yapardım daha ayrıntılı okumak isterseniz, burada güncelleyeceğim şeyler hakkındaki blog yazımı okuyun.

Öyleyse güzel bir fincan çayla oturun ve benimle mutfağımızın 4 yılda nasıl geliştiğine dair yolculuğumuza gelin….

Ev Tacındaki Mücevher

Evin bize ne sattığı hiç şüphesiz mutfak. O zamanlar, başka bir evde bir teklifimiz vardı ama bu teklif düşmek üzereydi, bu yüzden tekrar aramaya başladık ve bu evi bile ziyaret etmeden satın almamız gerektiğini biliyordum.

Teklif aldığımız evin arkasına büyük bir uzantı koymayı planlıyorduk ve bu ev piyasaya çıktığında ihtiyacımız olan her şey vardı. 5/6 yatak odası ve arkada bize büyük bir mutfak veren bir uzantı, hepsi 7.7mx 5.18m!

Mutfak eskizimiz
Mutfağımızın kat planı
Renkli Mutfak Tasarımı

Eve bakmak için ilk geldiğimde, emlakçıya beni doğruca mutfağa götürmesini söyledim ve oraya hemen hemen bir teklif verdim. Büyük, boş bir tuvaldi.

Önceki sahipler, tezgahlar için iskele tahtaları gibi geçici armatürler ve ortada bir ada / masa görevi gören büyük, normalden daha yüksek bir masa koymuşlardı, ancak gerçekten sökülüp yeniden başlatılması gerekiyordu.

Biz taşınır taşınmaz yaptığımız da tam olarak buydu!

Bu bizim mutfağımız taşındığımız gün
Metro fayanslarını ve mutfağın rustik hissini sevdim ama biraz fazla rustik! Tezgahların hiçbiri mühürlenmemişti, tüm su lavabonun arkasından akıyordu ve herhangi bir depolama alanı yoktu.
Mutfak yırtılıyor
Yenilenmeye hazır tamamen boş bir tuval.

Mutfak tasarımımız

Bu eve taşınırken, mutfak tasarımına kesinlikle takmıştım. Her bir ev dergisini satın alırdım ve Pinterest’teki mutfak tahtama bir şeyler yerleştirmeye çalışırdım.

Bu eve taşındığımızda Instagram’da değildim ve bu hem bir lütuf hem de bir lanetti. Seçim yapmakta çok şımarık olmadığım için bir lütuf, bu yüzden ne istediğimi biliyordum. Ancak, yenileme kararımızı verirken Instagram’da olsaydım, işleri tamamen farklı şekilde yapacağımı ve bir aile olarak bizim için daha iyi çalışacağımı düşündüğüm anlamında bir lanet.

Bu, bana sabitlenen ilk resimdi Pinterest Mutfak tahtası yıllar önce. Resim kredisi: Bilinmiyor

Yeni mutfağımız kocaman bir odaydı. Mutfak kısmı, çatalların yanındaki mutfağın ucuna odaklanmış ve bacaya yerleştirilmiş bir odun sobası etrafında arkaya doğru bir oturma odası oluşturmuşlardır.

Gerçekten rahat bir havası vardı ama onu tersine çevirmek ve bacadan gerçek bir özellik yapmak istediğimi biliyordum. Bu resmi Pinterest’te gördüğümde, ne yapmak istediğimi tam olarak biliyordum.

Mutfak tasarımımın etrafında toplandığı kiremitli backsplash görüntüsü. Resim kredisi: livingetc.com

Bu yüzden, başka bir şey planlamadan önce, bacaya yerleştirmek için bazı fayanslar buldum ve tüm mutfak dekorunu bunun etrafında oluşturmak istedim. Seçtiğim karoların adı Caprice Chatelet, gri ve Viktorya tarzıdır ve desene aşık oldum, bu yüzden mutfak tasarımının geri kalanını planlamaya başladım.

Caprice Chatelet 20cm x 20cm – best-tile.co.uk

Howdens Mutfak

Biz gittik Howden’s ve tam olarak istediğimiz şeyi elde etmek için bir mutfak tasarımcısıyla uzun uzun konuştuk. Çocuklarım o zamanlar çok küçüktü (3 ve 2) ve mutfağın ana yola dönük olduğu bir evden taşınıyorduk.

Çocuklar genellikle arka bahçede dışarıda oynarlardı ya da oturma odasında oturup oyuncaklarıyla oynarlardı ve ben mutfakta yemek pişirirken ve temizlerken onlardan çok kopuk hissederdim. Onlara göz kulak olamadım ve her dakikamı “Anne !!! Atıştırmalık alabilir miyim? ” veya “Anne, Zac bir ağaca sıkışmış …” Zac’in sürekli denetime ihtiyacı var!

Bu tür bir düzen gerçekten bir aile olarak bizim için işe yaramadı ve aynı zamanda eğlendirmeyi de sevdiğimiz için, mutfak tasarımının yemek pişirmekten daha çok eğlenmeye ve arkadaş edinmeye yönelik olması gerektiğini biliyordum! Her zaman bir paket servis alabiliriz!

Artık stokta olmayan Howdens Burford White ile gittik, ancak bu Antik Beyaz Tewkesbury çok benzer. www.howdens.com

Yarımada vs Ada muamması

Başlangıçta mutfakta gerçekten büyük bir ada istedim, ancak bilinmeyen nedenlerden dolayı bunun yerine bir yarımada ile gitmeye karar verdim. Bu şekilde mutfağın bölgelere ayrılacağını ve lavabonun çift katlara doğru bakmasını sağlayabileceğimi ve böylece çocuklara göz kulak olabileceğimi düşündüm.

Tadilatı bitirdikten kısa bir süre sonra mutfağımız nasıl görünüyordu. Yarımada, mutfak alanımızı yaşam alanımızdan ayırdı.
Fayanslar, yarımadanın ada kısmı ve bembeyaz bir mutfak tasarımı!

Mesele şu ki, bir bulaşık makinemiz var, bu yüzden nadiren lavaboda vakit geçiriyorum ve TÜM zamanımızı mutfağın yarımada / ada kısmında oturarak veya toplanarak geçirdik.

Depolama

Depolama, mutfak tasarımımızın da önemli bir parçasıydı. Ordu evliliğinden, deponun bulunmadığı mahallelerden gelmiştik, bu yüzden uzaya sığdırabileceğimiz kadar çok dolap ve dolap sıktık.

Yine, gerçekten ihtiyacımız olmayan şeyleri elimizde tuttuğumuz için bunun daha çok bir engel olduğunu düşünüyorum. Demek istediğim, geçen gün eve taşınmak için dışarı çıkarken dolaplarda 3 pirinç pişiricisi buldum!

Yarımada, unuttuğumuz 3 pirinç pişiricisi de dahil olmak üzere çok fazla depolama alanına sahiptir!
Büyük çatal bıçak takımımızı ve tava çekmecelerimizi seviyorum! Bunu kesinlikle tekrarlardım ama bir daha duvar dolabım olmazdı.

Dekor

Mutfağımız ve fayanslarımız sipariş edildiğinde ve inşaatçılarımız hazır olduğunda, vermemiz gereken bir sonraki karar duvarlardı. Mutfağımızı ilk kez yenilediğimizde, ben hala beyaz ve gri bir hayranıydım ve duvarları beyaza boyadık ve fayanslara gri bir baca göğüs duvarı ekledik.

Başlangıçta tüm duvarlar beyazdı
Sonra baca göğsünü boyadım Dulux Sıcak Kalaylı.

Yavaş yavaş mutfağımızda biraz daha cesurlaştım ve daha fazla renk getirmeye ve duvar kağıdı koymaya başladım. Duvar kağıdını yerleştirmek için ilk girişimim, bu tüy deniz mavisi kağıdıydı. B&Q.

Bahçe manzarasının daha iyi çerçevelenmesine yardımcı olan mutfağın arka duvarındaki gri temaya devam ettim.

Karanlık tarafa geçmek

Ancak zamanla Instagram’da karanlık mutfakları görmeyi çok sevdim. Dolapları ve duvar ünitelerini koyu maviye boyamak istemedim, bu yüzden tüm duvarlarda Farrow & Ball Hague Blue ile gittik. Yaklaşık 2 haftamı alan çok büyük bir işti ama biten sonucu sevdim. Beyaz dolaplar, meşe tezgahlar ve koyu mavi duvarlar arasındaki kontrast son derece dramatik ve mutfağın daha rahat hissetmesine yardımcı oldu.

Bu fotoğrafı çekmeden yaklaşık 10 dakika önce mutfağın bu tarafını boyamayı yeni bitirmiştim. Instagram’a “devam eden” bir gönderi koydum ve 10.000’den fazla beğeni aldı!
Beyazdan çok daha iyi!
Bu Lahey Mavisi rengini seviyorum, mutfağa çarpıcı bir zemin sağlıyor

Duvar kağıdı ekleme

Başlangıçta mutfağın yemek kısmındaki duvarlar Lahey Mavisine boyanmıştı ama çok büyük bir oda olduğu için biraz yoğunlaşmaya başladığını hissettim.

İle çalışma fırsatı verildi Fotoğraf duvarı ile yaptıkları işbirliği üzerine @serkandemircan ve bir duvar kağıdı hemen gözüme çarptı. Mutfağımız için koyu maviler, griler ve beyazlarla mükemmel bir renk karışımıydı ve ormanlık teması, bahçemizin bifoldlar aracılığıyla bir uzantısı gibi hissedildi. Bu gerçekten mutfak tasarımımızı tamamladı.

Ormanda Kış Mavisi – Fotoğraf duvarı
Yemek alanımıza güzel bir zemin sağlar
Ve koyu mavi duvarlarımızı dışarıya bağlamamıza yardımcı olur.
Mutfaktaki koltuğumuzda rastgele bir dergi okuyordum Bu koltuğa gerçekten oturup bir dergi okuduğum sefer sayısı = 0

Son rötuşlar

Bu oda için aldığımız ilk mobilyalardan biri griydi DFS’den Aurora kanepe ve gerçekten zamanın testinden geçti. Kumaşın korunması için biraz fazladan ödedik ve her kuruşuna değerdi.

Bu koltuk hepsini gördü, çamur, çimen lekeleri, yiyecek, boya, lolipoplar arkaya yapışmış. Mutfağa bir kanepe koyarsanız, ona karşı koyabilmesi gerekir! Haha.

Mutfakta 4 kez taşındı!

Instagram “kariyerimi” başlatan da bu kanepe oldu. Tadilatı bitirdikten sonra kişisel Instagram hesabıma bu kanepenin bir fotoğrafını koydum ve tanımadığım insanlardan beğeni aldığında şaşırdım. İşte o zaman, benim gibi internette pusuya yatan bambaşka bir iç saplantı dünyası olduğunu fark ettim.

Instagram’daki ilk iç mekan resmim. Sanırım 95 beğeni aldı ve beni tanımayanların neden gri kanepemi beğendiğini anlayamadım!
Mutfağımızdan ilham alan Mood board

Sırada ne var?

Artık bir sonraki tadilatımıza başlamaya hazırız ve bu mutfak tadilatından öğrendiğim her şeyi hayata geçirmek için sabırsızlanıyorum. Ağırlıklı olarak, en az 6 kişiye kadar oturabilen, açık raflar, gömme kiler ve Crittall tarzı kapılar olan devasa bir ada.

İki katlı kapıların büyük bir hayranı olmadığımı söyleyerek kayda geçeceğim ve bunun yerine yeni mutfağımıza ayrı büyük Crittall veranda kapıları koymaya çalışacağım.

Bu ne kadar çarpıcı? Resim kredisi: @kafadergisi

Umarım mutfak tasarımımıza ve yol boyunca yapılan tüm değişikliklere hızlı bir şekilde göz atmamdan keyif almışsınızdır. Umarım Mel’in yenileme hikayelerinin bir sonraki bölümünde takılırsınız.

mutfak tasarımımız

About admin

Check Also

Barbeküde Pizza; kendin için lezzetli ve sağlıklı bir pizza yap

Sonunda evde biraz dinlenmeye başladık. Örneğin güzel bir barbekü dahil başka şeyler için zaman! Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir