Mutfağınızda en iyi hangi yemek masası şeklini seçiyorsunuz?


Yeni bir yemek masası almak ister misiniz ve hangi yemek masasının size en uygun olduğundan emin değil misiniz? Aşağıdaki ipuçlarını okuyun, kim bilir, seçim sizin için biraz daha kolay hale gelebilir.

Yuvarlak, dikdörtgen, kare veya oval bir yemek masası? Ne seçiyorsun?

Bir iç mekan manyağı olarak farklı yaşam trendlerine sıcak bakabilirim. Bu yüzden her zaman belirli bir eğilimde değilim, ama aşkım boho atmosferinden sanayiye ve İskandinavya’dan şehir ormanına kadar uzanıyor. Böylece benimle herhangi bir yöne gidebilirsin 😉. Yemek masası alanındaki trendleri de takip etmeyi seviyorum ve oval ve yuvarlak yemek masalarının son trendi beni adeta cezbediyor. Sonunda bambaşka bir görünüm verdiğim dikdörtgen yemek masamızla kaldık. Artık beton görünümlü bir yemek masası haline geldi. Bu arada, bu seçimi tamamen finansal nedenlerle yaptık.

Zaten dikdörtgen yemek masamız vardı ve hala üssün güzel olduğunu düşünüyorum. Dergi ile işim tamamen bitti, ama şimdi bu da çözüldü.

Oval bir masanın avantajları ve dezavantajları

Hangi yemek masası türünü seçerseniz seçin, her masa için söylenecek bir şey var. Örneğin oval bir yemek masasını şekil olarak çok pratik buluyorum. Özellikle dar alanlarda bir odaya hızla uyan bir şekildir. Özellikle yenileme çalışmalarımız için – fazladan duvarlarımız olduğunda – oval bir yemek masası bir nimettir olurdu. Şimdi dikdörtgen yemek masamızın köşeleri bir şekilde kilerimizin ve sürgülü kapılarımızın önündeydi.

Bu sorun şimdi de çözüldü, çünkü kileri yıktık, ama bu elbette oval bir yemek masasının karakteristiğidir. Keskin köşeler yok, bu yüzden kendinize zarar veremezsiniz. Bu şekilde odanızda daha uzun bir yemek masasına sahip olursunuz, ancak yuvarlak kenarlar, yemek odanızda o konumda hareket etmek için daha fazla alana sahip olmanızı sağlar. Bu avantajın masanızda bir dezavantaj olabileceği doğrudur. Bu dar kısımda birbirinizin karşısına kolayca oturamazsınız.

Oval bir masanın bir diğer avantajı, masanın etrafına daha rahat oturmanızdır. Aslında bununla bir yuvarlak masanın en büyük avantajını ‘çalıyorsunuz’. 3.00 metre uzunluğundaki oval masada 8 sandalye ile rahatlıkla yönetebilirsiniz. bal arısı Giga Meubel farklı markalar arasında her çeşit varyantınız var. Öyleyse bir şeyi karşılaştırmak ister misin? O zaman orayı kontrol edin.

Dikdörtgen bir yemek masasının avantajları ve dezavantajları

Dikdörtgen bir yemek masasına giderseniz, o zaman ‘kitlelere’ aitsiniz. Çoğu insan dikdörtgen bir masa seçer. Şaşırtıcı değil çünkü bu yemek masası şeklinin en büyük avantajı çok fazla alan sunması. Diğer masa şekillerine göre masaya çok şey koyabilirsiniz. Ayrıca yemek masasını duvara yaslayabilirsiniz ki bu da başka hiçbir yemek masasının sunmadığı bir avantajdır.

2,80 metre uzunluğunda dikdörtgen bir yemek masası, 8 sandalye için yer sunar. Ve yanlara aslında 2 koltuk da yerleştirebilirsiniz, yani toplamda 10 kişiyle sorun yok. Etkili olarak bu tablo bu nedenle en uygun olanıdır. Ancak dikdörtgen bir masanın şekli nedeniyle daha fazla yer kapladığını ve ona daha çabuk çarpacağınızı unutmamalısınız.

Yuvarlak şekilli bir yemek masasının avantajları ve dezavantajları

Son yıllarda giderek daha fazla yuvarlak yemek masası gördük. Çok güzel, ama benim favorim değil. Odamıza pek uyacağını da sanmıyorum. Yine de yuvarlak bir yemek masasının avantajları da vardır. Örneğin yuvarlak bir masada en rahat şekilde oturursunuz. Herkes kolayca birbirine bakabilir ve bu masada oyun oynamak gerçekten idealdir. Yuvarlak yemek masasında yemek mi yiyorsunuz? Daha cozier olamaz! Misjettle.nl her halükarda yuvarlak yemek masasının tam bir hayranı.

Yuvarlak yemek masasının dezavantajı, üzerine daha az sandalye sığdırabilmenizdir. Yuvarlak bir yemek masasına 8 sandalye yerleştirebilmek istiyorsanız, gerçekten 150 cm’lik bir masaya ihtiyacınız var.

Kare masanın avantajları ve dezavantajları

Tabii ki kare yemek masasını da tartışmak isteriz. Bunları daha az sıklıkta görüyorsunuz. Tesadüfen, kardeşimin ve eniştemin böyle bir masası var ve bu da çok rahat. Ama gerçekten bunun için yeriniz olmalı, çünkü 8 sandalye için burada 150 cm’lik bir yemek masasına da ihtiyacınız var, ama aynı zamanda köşeler de var 😉.

Açık mutfağınız ve odanıza geniş bir geçişiniz varsa, kare bir yemek masası harika bir fikirdir. En büyük dezavantajlardan biri de yemek masasının size zarar verebilecek köşeleri ve buraya fazladan sandalye ekleyemeyeceğiniz gerçeğidir. Ya da ara parça ile dikdörtgen yapabileceğiniz kare bir tablonuz olmalı.

Yemek masasının hangi şeklini seçerseniz seçin, önce kaç tane sandalyeye sığabileceğinizi düşünün ve sonra hangi şeklin alanınıza en uygun olduğunu görün.

About admin

Check Also

Barbeküde Pizza; kendin için lezzetli ve sağlıklı bir pizza yap

Sonunda evde biraz dinlenmeye başladık. Örneğin güzel bir barbekü dahil başka şeyler için zaman! Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir