Kaplar İlkbahara Nasıl Hazırlanır?

Konteynerlerin birçok harika kullanımı vardır. Bahçenize, bahçenize, avluya veya apartman dairenize aksi takdirde çorak olacak alanlara harika bitkiler getirebilirler. Yeni bitkileri karıştırırken ve eşleştirirken deney yapmak için de kullanılabilirler. Bitkilere bakmakla birlikte gelen her şeyden zevk alan kişi için harika hediyeler bile yaparlar!

Bu adımları izleyin, kaplarınız temiz ve bitkilerinize zarar verebilecek her şeyden arınmış olacaktır.

Sert Kıllı Bir Fırça Kullanın

Sert kıllı bir fırçayla bir kez daha kapsamlı bir geçiş, kirin çoğunun yanı sıra kabın içinde kışı geçirebilecek böcek ve yumurtaları da temizleyecektir.

Kalsiyum Oluşumunu Durdurun

Kalsiyum birikintileri, büyüme mevsimi boyunca kullanılan gübre ve sudaki aşırı kalsiyum seviyeleri nedeniyle oluşur. Kalsiyumun bu kadar yüksek seviyelerde birikmesi nadirdir, ancak gerçekleştiğinde kalsiyum magnezyum ve potasyum alımıyla rekabet eder. Bu, bitkilerinizi etkileyebilecek bu iki bileşen için eksiklikler yaratır.

Mevduatları ele almanın birkaç yöntemi vardır. Suya% 25 limon suyu karışımı,% 20 sirke ve su karışımı veya kabartma tozu ve sirke ezmesi. Macun kalın bir şekilde sürülmeli ve 15-20 dakika bekletilmeli, ardından bir diş fırçası ile fırçalayın ve durulayın. Kabı temizledikten sonra, kullanmadan önce kurumasını bekleyin.

Hastalıkları ve Böcekleri Ortadan Kaldırın

Kabın dezenfekte edilmesi için% 20 ağartıcıdan suya veya sirkeden suya karışımı iyi iş görür. Pişmiş toprak tencere ıslatılmalı ve pişmiş toprakların açık gözenekleri nedeniyle karışıma tamamen daldırılmalıdır.

Islatılması gereken çok sayıda kabınız varsa, bunları küvete götürmek veya büyük bir küvet almak isteyebilirsiniz. Mümkünse tek seferde tüm partiyi ele almak için yeterli çözümü karıştırın. Kapları 10 dakika daldırın.

Durulayın ve Hazırlayın

İhtiyaç duyacağınız araçları belirleyin ve iyi durumda, temiz ve sterilize edilmiş olduklarından emin olun. Pişmiş toprak kaplar, ağartıcıyı pişmiş toprak içindeki gözeneklerden çıkarmak için 10 dakika daha temiz suya batırılmalıdır. Plastik kaplar temiz su ile durulanabilir.

Kullanılmadan önce tüm kapların havada kurumasına izin verilmelidir.
About admin

Check Also

Tanrıların Günlük Sorunlarla Nasıl Başa Çıktığına Dair 31 “Uçuk Kaçık” Çizgi Roman

Tanrılar, zamanın başlangıcından beri dünyamızda meydana gelen her şeyin açıklaması olmuştur. Ve bu Yunan, Roma, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir