Kanallı gazla ısıtma çalıştırmanın maliyeti – buna değer mi?

Metropolitan Plumbing, Electrical & Air Conditioning tarafından desteklenmektedir

Evinize yatırım yapmak söz konusu olduğunda, verebileceğiniz en büyük kararlardan biri, sahip olduğunuz ısıtma ve soğutma sistemidir. Isıtma ve soğutma hesapları Evinizin enerji tüketiminin% 20-50’si iklime bağlı olarak, doğru seçimi yapmanız önemlidir.

Birçok insan evlerini kanallı gazla ısıtmayı tercih ediyor. Bu ısıtma sistemiyle ilişkili bir dizi fayda varken, maliyeti haklı çıkarıyorlar mı? Ve ilk etapta kanallı gazla ısıtma çalıştırmanın maliyeti nedir?

İlgili makale: Tesisatçılar, yapmayı bırakmanızı dilerdi 5 zararlı şey
İlgili makale: İnşa ederken dikkat etmeniz gereken 10 elektrik ve aydınlatma unsuru

Metropolitan Air Conditioning tarafından yazıldı.

Kanallı gaz ısıtmanın avantajları

Evinizin tarzına ve tasarımına müdahale etmeyecek bir ısıtıcı mı istiyorsunuz?

Tek bir üniteden tüm ev ısıtma kontrolü sunan bir ısıtıcının peşinde misiniz?

Ya da belki havayı temizleyecek bir şey mi arıyorsunuz?

Bunlardan herhangi birine ‘evet’ cevabını verdiyseniz, kanallı gazla ısıtma. Bunlar, kanallı gazla ısıtmanın avantajlarından sadece birkaçı ve Avustralya evleri için neden bu kadar popüler bir seçenek.

Avantajlar burada bitmiyor:

 • tavanda tarzınızı bozmayacak gizli kanallar
 • havayı filtreler, böylece evinizin hava kalitesi iyileştirilir
 • çoğu eyalette gaz elektrikten daha ucuzdur
 • tek ünite ile tüm evi ısıtır
 • imar, hangi odaların ısıtılacağı üzerinde kontrol sağlar
 • Gözlerinizi ve cildinizi kurutmayan anlık sıcaklık.

Bu kadar çok insanın, bu faydalar göz önüne alındığında evlerini gaz kanallı ısıtma ile ısıtmayı tercih etmesi şaşırtıcı değil.

Tüm ev ısıtma ve soğutma sistemleri gibi, gaz kanallı ısıtıcıların çalıştırılması daha maliyetli olabilir. Peki, gaz kanallı ısıtmanın avantajları buna değer mi?

Tavanda gaz ısıtma kanalları bulunan oturma odası

Kanallı gazlı ısıtıcı işletme maliyetinin hesaplanması

Tüketici savunucu grubu, SEÇİM, 12 hafta boyunca günde 6 saat kullanılan küçük, orta ve büyük gazlı ısıtıcıların ortalama işletme maliyetlerini hesapladı – bu kabaca kışın uzunluğu. Bunlar, mega joule (c / MJ) başına 3 sentlik bir gaz oranı için sırasıyla 212.50 $, 300 $ ve 412.50 $ idi.

Bunlar yardımcı saha rakamları olsa da, sisteminiz için yaklaşık gaz ısıtma maliyetinizi özel olarak hesaplayabilirsiniz.

Avustralya genelinde gaz oranları önemli ölçüde farklılık göstermektedir. The ortalama gaz kullanım oranları Victoria’da tek tarifeli konut müşterileri için 2,19 c / MJ’dir. Bu arada Queenslanders 4,93 c / MJ’de iki kattan fazla ödeme yapıyor!

Gazlı ısıtıcılar tipik olarak enerji tüketimini kWh cinsinden listeleyecektir. MJ cinsinden eşdeğerini hesaplamak için kWh değerini 3,6 ile çarparak bunu kolayca dönüştürebilirsiniz.

Bir sonraki adım için, en son gaz faturanıza veya eyaletiniz için ortalama gaz ücretlerine ihtiyacınız olacak. Mevcut gaz oranınızı bulun veya ortalama oranı kullanın ve bunu MJ değeri ile çarpın. Bu, kanallı gaz ısıtıcınızı saat başına çalıştırmanın maliyetidir.

Bunu, ısıtıcıyı günlük kullandığınız saat sayısıyla ve daha soğuk aylarda kullanacağınız gün sayısıyla çarpın ve artık kanallı gazlı ısıtıcınızı her yıl çalıştırmanın yaklaşık maliyetini elde etmiş olursunuz.

Ayrıca, gazlı ısıtma sisteminizin bazı bileşenlerine güç sağlamak için küçük bir elektrik maliyetini hesaba katmanız gerekecektir.

İşletme maliyetleri önemliyse, kanallı gaz sistemlerinin enerji verimliliğini kendi enerji derecelendirmeleriyle karşılaştırabilirsiniz. Yıldız derecelendirmesi, farklı gaz sistemlerini hızlı bir şekilde karşılaştırmanıza ve eviniz ve ihtiyaçları için en uygun maliyetli olanı seçmenize olanak tanır.

Kanallı gazla ısıtma işletme maliyetlerini neler etkiler?

Bu hesaplamalar yararlı olsa da, bunları yalnızca bir rehber olarak kullanabilirsiniz. Kanallı gazlı ısıtmanızın işletme maliyetini etkileyebilecek çok fazla faktör vardır.

Gaz kanallı ısıtma sisteminizin işletme maliyetleri birkaç faktöre bağlı olarak değişiklik gösterecektir:

 • sıcaklık ayarı
 • dış ortam sıcaklığı
 • imar yetenekleri
 • evinin büyüklüğü
 • evinizin ne kadar iyi yalıtılmış olduğunu.

Kanallı gazla ısıtma çalıştırmanın maliyeti de kanallı ısıtma sisteminizin markasına, markasına ve modeline ve enerji verimliliğine bağlı olarak değişecektir.

TV'li oturma odası, yemek masası ve ters çevrimli klima

Gaz vs ters çevrim – hangisi daha iyi?

Nihai tartışma – gaz ve ters çevrim. Evinizin ısıtması ve soğutması için hangi sistem daha iyidir?

Adından da anlaşılacağı gibi, kanallı gazla ısıtma, evinizi ısıtmak için doğal gaz kullanır. Ünitenin bazı bileşenlerine güç sağlamak için biraz elektrik gerekir, ancak bu büyük ölçüde ihmal edilebilir. Kanallı bir gaz ısıtma sistemi sadece ısıtmada uzmanlaşmıştır.

Ters çevrimi ise tamamen elektrikle çalışır ve ısıtma ve soğutma yapmak için soğutucu akışkanlar kullanır. Ters çevrimli olan bu üniteler, tek bir sistemle hem ısıtabilir hem de soğutabilir!

Birçok kanallı gaz ısıtıcısı ek soğutma sistemine sahip olabilir, bu da aynı üniteden ısıtma ve soğutma yapabilecekleri anlamına gelir. Bu, tüm ev iklimlendirme kontrolü için hem doğal gaz hem de elektrik kullanacağınız anlamına gelir.

Genel olarak konuşursak, Avustralya’da gaz her zaman elektrikten daha uygun maliyetlidir, bu nedenle ters çevrimli klimayı çalıştırmak gazlı ısıtmadan daha pahalı olacaktır. Yine de herkesin gaz şebekesine bağlantısı yoktur, bu nedenle bir elektrik sistemi tek seçenek olabilir.

Bütün bunlar, evinizin ihtiyaçlarına, bütçesine ve sizin için neyin mevcut olduğuna bağlı olduğunu söylemektir.

Kanallı gaz ısıtmanızdan nasıl tasarruf edersiniz?

Soğuk kış ayları geldiğinde, artan gaz ısıtma kullanımınızla birlikte gaz faturalarınızın artması doğaldır. Isıtıcınızın kullanımı için ödeme yapmaktan kaçamasanız da, maliyeti düşürmenin birkaç yolu vardır.

Yeni bir ısıtıcı kurmayı düşünüyorsanız, başlamak için ilk yer enerji oranını kontrol etmek olacaktır. Yıldız derecelendirmesi yüksek bir sistemle başlamak, hareket halindeyken tasarruf edeceğiniz anlamına gelir. Bu sistemler çevre üzerinde de daha az etkili olma eğilimindedir.

Bölgelere ayrılmış bir sisteme sahip olduğunuzdan emin olarak işletme maliyetlerinden tasarruf edin. Bu, evinizin belirli bölgelerinde ısıtmayı seçerek açıp kapatabileceğiniz ve boş odaları sıcak tutmak için para harcamadığınız anlamına gelir.

Enerji tasarruflu ve bölgelere ayrılmış kanallı gazlı ısıtma sisteminiz kurulduğunda, düzenli olarak bakım yaptırmanız önemlidir. Bu, sistemin verimli bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlayacak ve beklenmedik, maliyetli onarımları önleyecektir.

Evinizin yalıtımı nasıl? Kışın, içeriden gelen sıcaklık çatınıza, pencerelerinize ve zemine yayılır ve evinizi soğutur. Bu, ısıtıcınızı rahat bir sıcaklığa geri getirmek için daha sık kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

İyi bir yalıtım, bu ısı kaybını en aza indirecek ve ısınmanızdan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, sıcak havanın evinizden kaçtığı yerlerde taslakları ve sızıntıları kapatabilirsiniz.

Kanallı gazla ısıtma çalıştırmanın maliyeti hakkındaki bu bilgilerin size yardımcı olacağını umuyoruz.

Daha fazla bina ve reno ipucunu inceleyin

About admin

Check Also

Tanrıların Günlük Sorunlarla Nasıl Başa Çıktığına Dair 31 “Uçuk Kaçık” Çizgi Roman

Tanrılar, zamanın başlangıcından beri dünyamızda meydana gelen her şeyin açıklaması olmuştur. Ve bu Yunan, Roma, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir