İlkokuldan ortaokula


Zamanı geldi! En küçüğümüz de bu yıl ilkokuldan ortaokula gidecek. Bu, önümüzdeki yıl artık ilkokulda çocuğumuz olmayacağı anlamına geliyor; bir dönemin kapanışı! Bu konuda pek endişelenmiyorum, ama Lotte elbette ortaokula geçişle ve bunun için neye ihtiyaç duyduğunla meşgul. Çocuğunuz liseye giderken neyin yararlı olduğunu listelerim.

İlkokuldan ortaokula; buna ihtiyacın var

Bu sadece Lotte için değil, bizim için de bir değişiklik olacak. Ortaokul zaten ilkokuldan farklı. Luc hakkında beni en çok etkileyen şey, lisede yarım yaşındayken aniden çok daha yaşlı görünmesiydi. Çocuklar ilkokuldan ortaokula geçerken gerçekten değişiyor.

Ben kendim için tamamen iyiyim ve bir gözyaşı dökeceğimi hayal edemiyorum. En küçüğü ilkokulu terk ettiğinde bunu gerçekten zor bulan bir arkadaşımın aksine. Lotte’nin gittiği okula alışmam gerekecek. Bu, Luc’un gittiği yerden farklı ve çok daha uzak bir okul. Ama bu başka bir blog için yem 😉. Şimdi, liseye giderken çocukların neye ihtiyaçları olduğunu tartışmak istiyorum.

1. Bir kağıt günlük

Bunun artık gerekli olmadığını düşünebilirsiniz, çünkü çoğu ortaokul, örneğin, Magister kullanıyor. Yine de, planlamayı öğrenmek daha iyi olduğu için kağıt okul gündemini zorunlu kılan birçok okul olduğu da doğrudur. Ve kesinlikle ilkokuldan ortaokula geçiş sırasında, çocuğunuzun planları alanında pek çok değişiklik var.

2. Bir dizüstü bilgisayar veya PC

Günümüzde bir dizüstü bilgisayar veya PC de vazgeçilmezdir. Çocuğunuzun kendi dizüstü bilgisayarına ihtiyacı olduğunu söylemeyeceğim ama çok kullanışlı. Çocuklar dizüstü bilgisayarlarında giderek daha fazla çalışıyorlar ve Frank ve benim bütün gün bilgisayarımızın arkasında oturduğumuzu gördüğümde, burada kendi dijital kaynaklarına sahip olmaları bir gereklilik.

Özellikle hala çevrimiçi dersler verildiği için, kendi dizüstü bilgisayarınıza sahip olmak şu anda çok faydalı. İlkokulda bu bile kullanılır (örneğin, Corona sınıfta tespit edilmişse ve herkes karantina altındaysa), ancak lisede genellikle çevrimiçi ve çevrimdışı derslerin bir karışımını alırlar. Çocuğunuz için bir dizüstü bilgisayar satın alacaksanız, bir web kamerası da olduğunu unutmayın. Lotte’nin okulunda bir kamera ile birlikte bulunmak zorunludur, aksi takdirde ‘yokluk’ isminizden sonra belirtilecektir.

Artık evde Lotte’nin dizüstü bilgisayarı var. Birkaç hafta önce, Gobytes.nl ile karşılaştım. yenilenmiş dizüstü bilgisayar onun için. Hızlı, iyi bir dizüstü bilgisayar ve çok pahalı değil. İlk başta bu konuda biraz tereddüt ettim, ancak geçen yıl Luc’un yeni okulu için yeni ve pahalı bir dizüstü bilgisayar satın almak zorunda olduğumuz için bu güzel bir alternatifti.

Ayrıca, düzgün bir yanıt aldığım dizüstü bilgisayar hakkında bazı sorular sormak için e-posta yoluyla birkaç kez şirketle iletişim kurdum. Örneğin web kamerası hakkında. Bu oradaki açıklamada yoktu, ama fotoğrafta bir şey gördüğümü sandım haha. Ayrıca bize bu dizüstü bilgisayarın standart latoplardan biraz daha kalın olduğunu bilip bilmediğimizi sordular. Bunu bize göstermelerinin harika olduğunu düşündüm! Lotte’nin henüz dizüstü bilgisayarı okula getirmesi gerekmiyor, bu yüzden neyse ki bizim için önemli değil. Ayrıca, bu yenilenmiş dizüstü bilgisayar ayrıca bir garantiyle birlikte gelir, böylece bir şeyler ters giderse, tedarikçiye geri götürebiliriz.

3. İlkokuldan ortaokula gittiğinizde gerekli kitaplar

Çocuğunuzun çalışmaları için ihtiyaç duyduğu kitaplar her zaman eğitime ve okula bağlıdır. Öyleyse sadece etrafınıza bakmayın, okul tarafından size gönderilecek listeyi bekleyin.

İpucu: Çocuğunuzun ilkokuldan ortaokula gittiğinde hangi kitaplara ihtiyaç duyacağı bilindiğinde, kitap siparişi vermek için çok fazla beklemeyin. Bilmeden önce kitaplarda bir kaçış var ve bir şey artık mevcut değil. Ve çocuğunuzun yeni bir okula başlaması ve her şeyin yolunda gitmemesi için hiçbir şey daha stresli olamaz.

4. İyi bir sırt çantası vazgeçilmezdir

İyi bir sırt çantası vazgeçilmezdir (bizim de bulduğumuz gibi). Luc için lise öğrencilerine ilkokuldan ortaokula geçtiğinde iyi bir sırt çantası aldık. Ve bu mükemmel bir satın alma oldu, çünkü şimdi -5 yıl sonra- hala sırt çantasını MBO’da kullanıyor.

Bir sırt çantası satın alırken, çocuğunuzun önümüzdeki yıllarda dizüstü bilgisayarı okula götürmesi gerekebileceğini unutmayın. Bir dizüstü bilgisayar için ayrı bölmeli bir sırt çantası idealdir ve dizüstü bilgisayarı korumak için takviye içeriyorsa tamamen doğaldır. Çünkü siz farkına varmadan, yeni bir dizüstü bilgisayar farklıdır kullanılmış dizüstü bilgisayar!

5. Bir hesap makinesi

Genellikle hesap makinesi de okuldan aldığınız listede yer alır, ancak yine de bahsetmek istiyorum. Liseye hesap makinesi olmadan başlamak pek kolay değil.

6. Kalem, kurşun kalem, silgi, cetvel, pusula ve set köşeli çanta

Yıllar içinde küçük ihtiyaçlar söz konusu olduğunda pek bir şey değişmedi. Çocuğunuz ilkokuldan ortaokula gidiyorsa, muhtemelen ihtiyacınız olan her şeye kalem kutusunda sahip olacaktır. Bir kurşun kalem, kalem, silgi, cetvel, basamaklar ve iletki olup olmadığını kontrol edin. Ve isteğe bağlı olarak bir rota açısı ölçer, Luc’a kimin ihtiyacı var!

7. Spor salonuyla ilgili şeyler

Hiç bitmeyen bir hikaye… ilkokulda her yıl tüm spor ekipmanlarının hala uygun olup olmadığını kontrol etmek gerekir ve bu, orta okula gittiklerinde de devam eder. Genellikle logolu veya benzeri bir şeyle lise gömlekleri giyerler. Ancak bununla ilgili olarak okuldan da daha fazla bilgi alacaksınız. Her durumda, şort ve spor ayakkabılarını kendiniz sağlamalısınız.

Yukarıdakilerin hepsi tamam mı? O halde bunu tekrar okuyun!

Çocuğunuzun ilkokuldan ortaokula geçişi için neye ihtiyacı olduğu konusunda yukarıdakilerin hepsini gözden geçirdiniz mi? O zaman yapacak sadece iki şey kaldı. Kitapları örtün ve çok güzel bir yaz tatilinin tadını çıkarın!

About admin

Check Also

10 Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!)

En iyisine göz atın Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!) ve içeride uzun süre sorunsuz yeşilliklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir