Hava Fritöz Havuç Kızartması

Bu Hava Fritöz Havuç Kızartması, sadece beş temel bileşen içeren mükemmel düşük kalorili, düşük karbonhidratlı garnitürdür!

Ne düşündüğünü biliyorum Havuç tadı patates kızartması gibi yapmanın bir yolu yok. Pekala, arkadaşlar için haberlerim var, 5 basit malzeme ve bir fritöz, aslında havuçların tadı olan bir tür sihir yaratıyor tatlı patates kızartmasına çok benzer!

Aslında havuç umrumda değil. Patates kızartması veya salatada tadını çıkarıyorum, ama asla hevesle uzanacağım bir sebze değil. Bu tarif fikrimi tamamen değiştirdi! Havuçtan nefret eden biri olsanız bile, bunları bir deneyin, gerçekten sizi şaşırtacaklarını düşünüyorum!

Havuç Kızartması için Malzemeler

Her zaman olduğu gibi, yazının altında yazdırılabilir tarifi ve talimatları bulacaksınız. Bu lezzetli, çıtır havuç kızartmaları için ihtiyacınız olacak malzemelere hızlı bir genel bakış:

 • Havuç: ince dilimlenmiş taze havuçlar (ince, gevrek fast food patates kızartması düşünün, yağlı patates kızartması değil).
 • Zeytinyağı: Havuçları pişirirken gevrekleştirmeye yardımcı olur ve mısır nişastası ve baharatların havucu gerçekten kaplamasını sağlar.
 • Mısır Nişastası: Bu malzemeyi atlayamazsınız! Bu, nemi emer ve havuçların gevrek olmasına yardımcı olur, bu maddeyi atlarsanız aynı olmayacaktır.
 • Kırmızı biber
 • Sarımsak tuzu

Havalı Fritözde Nasıl Havuç Kızartması Yaparsınız?

 1. Hava fritözünü 390 derece F’de 3 dakika önceden ısıtın.
 2. Orta boy bir kapta dilimlenmiş havuç kızartmalarını zeytinyağı ile tamamen kaplayana kadar atın. Mısır nişastası, kırmızı biber ve sarımsak tuzunu ekleyin ve tamamen kaplanana kadar iyice karıştırın.
 3. Kızartmaları önceden ısıtılmış hava fritözüne ekleyin ve 6 dakikalık aralıklarla, pişirme süreleri arasında iyice çalkalayarak pişirin. Aşağıdaki resimlerde görebileceğiniz gibi ilk fotoğraf 6 dakika sonra, ikinci fotoğraf 12 dakika toplam pişirme süresinden sonra.

Havuç Nasıl Kesilir?

Düz fast food patates kızartması gibi havuçları ince ince dilimleyin. Onları kalın bir biftek kızartma şeklinde kesmeyin, havuçlar çok fazla nem içerdiğinden asla gevrek olmazlar. Mümkün olduğunca eşit şekilde dilimlediğinizden emin olun, böylece eşit şekilde pişsinler.

Ne tür Hava Fritözü kullanmalıyım?

Her çeşit çalışmalıdır. Ben kullanıyorum Ninja 4 litre hava fritözü. Bu tarif, bu boyut için harika çalışıyor. Eğer ikiye katlamak isterseniz, sepeti fazla doldurmamak için gruplar halinde pişiririm.

6 veya 8 litre gibi daha büyük bir fritözünüz varsa, bu tarifin birkaçını sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu Hava Fritöz Havuç Kızartması, sadece beş temel bileşen içeren mükemmel düşük kalorili, düşük karbonhidratlı garnitürdür!

Havuç Kızartması ile Ne Servis Yapmalıyım?

Bu havuç kızartmaları hemen hemen her şeyle mükemmel bir şekilde eşleşir! Özellikle böyle basit marul sargılarını seviyoruz Keto Hindi Bacon Club Dürüm. Diğer bazı fikirler şunları içerir:

Diğer Sağlıklı Tarifler

Bu Hava Fritöz Havuç Kızartması, sadece beş temel bileşen içeren mükemmel düşük kalorili, düşük karbonhidratlı garnitürdür!

Hava Fritöz Havuç Kızartması

Yol ver:
4

Hazırlık zamanı:
10 dakika

Pişirme Süresi:
17 dakika

Toplam zaman:
27 dakika

Bu Hava Fritöz Havuç Kızartması, sadece beş temel bileşen içeren mükemmel düşük kalorili, düşük karbonhidratlı garnitürdür!

Malzemeler

 • 4 su bardağı havuç, ince kızartma şeklinde dilimlenmiş (yaklaşık 6 orta boy havuç)

 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

 • 2 yemek kaşığı mısır nişastası

 • 1/2 çay kaşığı sarımsak tuzu

 • 1/2 çay kaşığı kırmızı biber

Talimatlar

  1. Hava fritözünü 390 derece F’de 3 dakika önceden ısıtın.
  2. Orta boy bir kapta dilimlenmiş havuç kızartmalarını zeytinyağı ile tamamen kaplanıncaya kadar atın. Mısır nişastası, kırmızı biber ve sarımsak tuzunu ekleyin ve tamamen kaplanana kadar iyice karıştırın.
  3. Kızartmaları önceden ısıtılmış hava fritözüne ekleyin ve 6 dakika pişirin, iyice çalkalayın, 6 dakika daha pişirin ve istediğiniz kıvama gelene kadar 4-6 dakika daha pişirin.

Not: Pişirme süresi, havuçlarınızı nasıl dilimlediğinize bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir. Havuçlarınızı dikkatlice izleyin ve dışı gevrek, içi yumuşadığında hava fritözünden çıkarın.

Notlar

6 dakika sonra pişirme süresi: Bu Hava Fritöz Havuç Kızartması, sadece beş temel bileşen içeren mükemmel düşük kalorili, düşük karbonhidratlı garnitürdür!

Toplam 12 dakikadan sonra pişirme süresi: Bu Hava Fritöz Havuç Kızartması, sadece beş temel bileşen içeren mükemmel düşük kalorili, düşük karbonhidratlı garnitürdür!

Toplam 16-17 dakika sonra pişirme süresi: Bu Hava Fritöz Havuç Kızartması, sadece beş temel bileşen içeren mükemmel düşük kalorili, düşük karbonhidratlı garnitürdür!

Önerilen Ürünler

Bir Amazon Ortağı ve diğer bağlı kuruluş programlarının bir üyesi olarak, uygun satın alımlardan para kazanıyorum.

Beslenme bilgisi:

Yol ver: 4

Hizmet boyutu: Yaklaşık 3/4 bardak

Sunum Başına Miktar:

Kalori: 128Toplam yağ: 7 gSodyum: 88 mgKarbonhidratlar: 15,9 gNet Karbonhidratlar: 12,3 grLif: 3,6 gŞeker: 6 gProtein: 1,2 g
About admin

Check Also

Tanrıların Günlük Sorunlarla Nasıl Başa Çıktığına Dair 31 “Uçuk Kaçık” Çizgi Roman

Tanrılar, zamanın başlangıcından beri dünyamızda meydana gelen her şeyin açıklaması olmuştur. Ve bu Yunan, Roma, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir