Göbek Şişkinliğini Yenmek İçin 7 Yoga Pozu

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Daha fazla bilgi için lütfen açıklamamızı okuyun.

Şişmiş? İşte göbek şişkinliğini yenmek ve kısa sürede sindirimi iyileştirmek için 7 kolay yoga pozu!

Öyleyse, öğle yemeğinde çok fazla fasulye yediyseniz veya ayın o zamanı, göbek şişkinliğinde size yardımcı olması için kesinlikle yogaya güvenebilirsiniz. Bunun arkasındaki bilim, şişkin olduğunuzda, sırtınız ve göbek kaslarınızın gerçekten gergin hissedeceği, çünkü organlarınız genişliyor. Bu kasları rahatlatmanın en iyi yolu kalçalarınızı açmaya ve gövdeyi bükmeye odaklanmaktır. Bahsetmiyorum bile, bükülmelerin vücudu detoksifiye ettiği bilinmektedir. Toksinleri büküp attığını düşün. Germe, herhangi bir gerginliği gidermek ve dolaşımı artırmak için de harikadır.

Ancak göbek şişkinliği dayak yoga sekansına girmeden önce, yoganın daha birçok faydası olduğunu belirtmek isteriz. Pek çok insan yoganın sadece rahatlamak veya genel olarak egzersiz yapmak için olduğunu düşünür. Pekala, her şeyi yanlış anladılar. Yoganın, bunlarla sınırlı olmamak üzere, tonlarca başka faydası vardır:

Göbek şişkinliğinden kurtulmaktan bahsetmişken… Bunu şimdi yapmaya hazır mısınız? Harika, hadi başlayalım!

Göbek Şişmesini Yenmek ve Sindirimi Geliştirmek İçin 7 Yoga Pozu:

1. Göğsüne Dizler

Göbek şişmiş göbek için dizler göğüs pozu

Kalçalarınızı biraz açmak için dizlerinizden göğsünüze poz vererek pratiğinize başlayın.

Poz vermek için sırt üstü uzanın, dizlerinizi göğsünüze doğru çekin ve onlara sarılın. Sırtınızın alt kısmını ve kuyruk kemiğinizi paspasın üzerinde tutmaya çalışın.

2. Sırtüstü Büküm

Şişmiş göbek için sırtüstü bükülme

Sırtüstü bükülme pozu, karnınızı rahatlatmak için gerçekten harika. Artı, şişirildiğin zaman gerçekten tatmin edici!

Sırt üstü yatarak başlayın. Ardından, sağ dizinizi bükün ve vücudunuzun üzerinde ve yere doğru bükün. Sol elinizi sağ dizinize koyun ve bacağınızı biraz daha aşağı bastırın ve sağ kolunuzu yana doğru uzatın. Bakışlarınızın sağda olduğundan ve sağ omzunuzun yerde kaldığından emin olun.

3. Köprü

Şişmiş göbek için köprü pozu

Köprü pozu, sindirim için bir başka harika pozdur çünkü sadece karın kaslarını uyarmakla kalmaz, aynı zamanda organları daha iyi hizalamaya da getirir.

Poz vermek için sırt üstü yatarak başlayın. kollarınız yanlarınızda, dizleriniz bükülmüş ve ayaklarınız yere değecek şekilde. Nefes verirken, pelvisinizi yavaşça kaldırırken ayaklarınızı ve kollarınızı yere bastırın. Bu pozu 30 saniye ile 1 dakika arasında tutun.

4. Oturarak Öne Eğilme

İleriye doğru eğilmiş yoga pozları şişmiş göbek için poz veriyor

Oturarak öne doğru eğilme duruşu çok rahatlatıcıdır, bu nedenle sindiriminizi etkileyebilecek stresi azaltmak için harikadır.

Bacaklarınız tam önünüzde olacak şekilde yere oturarak başlayın. Kollarınızı havada yukarı doğru uzatın ve nefes verirken eğilin ve ellerinizi ayaklarınıza uzatmaya çalışın. Sırtınızı dik tutmaya çalışın. Bu pozu 5 ila 10 nefes boyunca tutun.

5. Kedi ve İnek

Şişmiş göbek için inek duruşuŞişmiş göbek için kedi pozu

Bu yazımızın başında da belirttiğimiz gibi şişkin olduğunuzda sırtınızda gerginlik oluyor. Bu nedenle, bu iki poz arasında geçiş yapmak omurganızı ısıtmanıza ve sırtınızdaki ve boynunuzdaki gerginliği azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Sırtınız düz ve karın kaslarınız kapalıyken elleriniz ve dizleriniz yerde yatarak başlayın. Nefes verirken başınızı öne doğru eğin ve sırtınızı çevirin. Bu kedi pozu. Sonra nefes alırken başınızı kaldırın ve sırtınızı eğin. Bu pozları 5 ila 10 nefes boyunca yapmaya devam edin.

6. Aşağı Bakan Köpek

Aşağı bakan köpek yoga pozu

Aşağı bakan köpek, tüm vücudunuzu esnetmek ve karnınızın içinde hapsolmuş gazın bir kısmını rahatlatmak için mükemmel olan en iyi bilinen yoga pozudur.

Paspasınızın önüne doğru durarak başlayın. Eliniz yere ulaşana ve ayaklarınızı geriye doğru yürümeye başlayana kadar öne doğru eğilin. El ve ayak parmaklarınızı genişçe açın ve kalçalarınızı tavana doğru kaldırın. Avuç içlerinizle sırtınızı düz tutun ve mata iterek iyileşir. Bu pozu 5 ila 10 nefes boyunca tutun.

7. Üçgen

Şişmiş göbek için üçgen yoga pozu

Üçgen poz güzel bir ikisi bir arada bir paket çünkü sadece iyi bir esneme değil, aynı zamanda bir bükülme de elde edersiniz.

Paspasınızın önüne doğru durarak başlayın. Sağ bacağınızı geri çekin ve sağ ayağınızı paspasın uzun tarafına doğru çevirin. Kollarınızı paspasın önüne ve arkasına uzatın, omurganızı uzun tutun ve sağ kolunuzu yukarı kaldırırken sol elinizi sağ ayağınıza doğru kaydırın. Bu pozu birkaç nefes için tutun.

İşte buyur! Ceset pozu olarak da bilinen Shavasana ile göbek atma yoga sekansınızı sonlandırmaktan çekinmeyin. Sadece sırt üstü uzanın, gözlerinizi kapatın ve rahatlayın. Bunu en az 3 dakika yapın. İsterseniz, bu aynı zamanda biraz meditasyon yapmak için mükemmel bir zamandır.

Göbek şişkinliğini yenmek için bu 7 yoga pozundan hoşlandıysanız, aşağıdaki gibi popüler yoga dizilerimizden bazılarına göz atmayı unutmayın:

Fakat bekle…

Kilo vermeyle ilgili bir sır bilmek ister misiniz…?

Çalışmayı sevmiyorsan, sen yapma kilo vermek için egzersiz yapmanız veya yoga yapmanız gerekir. EVET. Bunu doğru okudunuz.

Sadece dengeli bir diyet uygulayarak ve aktif olarak başarılı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Eğer doğru besleniyorsan ve her gün biraz yürüyorsan, hiç şüphesiz KİLO VERECEKSİN.

Aslında, adında tam bir kilo verme programımız var 3 Haftada 20 Pound Daha Hafif, bu sadece bunu vaat ediyor.

Çılgın haplar veya zorlu egzersizler yok. Her gün tam olarak ne yapacağınızı ve ne zaman yapacağınızı söyleyen, uygulaması kolay bir diyet programı.

Yalnızca 3 hafta içinde şunları bekleyebilirsiniz:

  • 20 pound’a kadar kaybet
  • 2-3 beden daha küçük
  • Eklemlerde daha az ağrı
  • Daha sağlıklı cilt, saç ve tırnaklar
  • Artan ruh hali ve özgüven
  • Ve çok daha fazlası!

3 HAFTA İÇİNDE 20 POUND DAHA HAFİF daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın!

About admin

Check Also

Çikolata-Nane Mus

Çikolata-Nane Mus Hazırlık zamanı 35 dakika Toplam zaman 35 dakika 1½ bardak Hindistan cevizi kreması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir