Fırtınadaki Tanrı’ya Güvenin: 4 Strateji

Mutlu Pazarlar arkadaşlar! Louisiana’dakiler için dualarım seninle !! Umarım bu fırtınayı iyi atlatmışsındır. Bunu yazarken, dürüst olmak gerekirse, en kötüsü henüz bizi geçip geçmediğini bilmiyorum. Ama fırtınada Tanrı’ya güvenmeyi seçiyorum.

İster bir hava fırtınası ister can fırtınası olsun, bir fırtınada Tanrı’ya güvenmeyi hiç zor buldunuz mu? Sanırım hepimizin bir noktada var. Bugün Tanrı’ya güveninizi artırmanıza yardımcı olacak 4 stratejiyi paylaşacağım.

Tanrıya güven

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Ayrıntılar için lütfen açıklamama bakın.

Cevap verdi, “İnancın azsın, neden bu kadar korkuyorsun?” Sonra ayağa kalktı ve rüzgarları ve dalgaları azarladı ve tamamen sakindi. – Matta 8:26

Fırtınaların çok fazla hasara neden olabileceğini biliyoruz. Hayatlarımızı bozarlar, diğer her şeyi durdurmamıza ve o belirli fırtınaya odaklanmamıza neden olurlar. Huzurumuzu ve neşemizi alırken korku ve paniğe neden olurlar.

Peki ya Tanrı bu fırtınayı imanınızı test etmek ve geliştirmek için kullanıyorsa? Nasıl yanıt verdiğiniz her şeyi değiştirir. Hayatımızda fırtınalar estirdiğimizde, bizi büyür ve azim üretir. Tanrı’nın fırtınalarda bir amacı vardır.

Tanrı’ya Güvenmek İçin 4 Strateji

1. Oku

Tanrı’nın sözünü okumak O’nun gerçek karakterini ortaya çıkaracaktır. Tanrı’yı ​​bilmek O’na güvenmektir. O sadık ve doğrudur. Bize söylediği sözleri bilmiyorsak, onlara güvenmek zordur. Sözünü okumak bize sadece nasıl güveneceğimizi değil, Tanrı’nın ne kadar iyi ve sadık olduğunu da öğretecektir.

2. Dua et

Tanrı’ya güvenmekte güçlük çekiyorsanız, O’na bildirin. Sizin O’na karşı gerçek ve ham olmanızı istiyor. Sizi rahatlatmak için kalbinizin çığlığını işitmek istiyor. Dua edin ve O’na güveninizi güçlendirmesini isteyin.

3. Dinle

Kutsal Ruh’un fısıltılarını dinleyin. Kutsal Ruh, bu gerçekleri kafamızdan kalbimize taşıyan şeydir. Bazen apaçık bir haykırış, bazen de zayıf bir fısıltıdır. Çoğu zaman hareketsiz kalmayı ve Ruh’u tam olarak duymayı dinlemeyi öğrenmemiz gerekir.

4. Unutma

Hayatın koşullarını ve bunun üstesinden nasıl geleceğimi sorgularken, kendime her zaman Tanrı’nın bana yaşattığı önceki koşulları hatırlatırım. Onun sadakatini hatırlamak beni her zaman umut ve güven ile doldurur.

Herhangi bir fırtınanın ortasında, Tanrı’nın tam kontrol altında olduğuna güvenebiliriz. Gözlerimizi fırtınadan alıp İsa’ya sabitlersek, O’nun fırtınadaki çapamız olduğunu görürüz. Ona güven.

Hoşunuza gidebilecek Tanrı’ya Güvenmek ile ilgili diğer Gönderiler:

Hayat Acıdığında

Hayat Planlandığı Gibi Gitmediğinde

Hayal kırıklıkları

Tanrı’ya Güvenmekle İlgili Yararlı Kaynaklar:

Joyce Meyer

Jerry Bridges’den Tanrı’ya Güvenmek

Üçüncü Hücredeki Mahkum, Gene Edwards

Lütfen Pin:

Bir fırtınada Tanrı'ya güvenmeyi hiç zor buldunuz mu?  Hayat fırtınalarında ona nasıl güvenmeyi öğrendiğime ve siz de yapabileceğinize dair 4 stratejiyi paylaşmama izin verin.


About admin

Check Also

Barbeküde Pizza; kendin için lezzetli ve sağlıklı bir pizza yap

Sonunda evde biraz dinlenmeye başladık. Örneğin güzel bir barbekü dahil başka şeyler için zaman! Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir