En İyi Yatma Zamanı Yoga Dizisi

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Daha fazla bilgi için lütfen açıklamamızı okuyun.

Son zamanlarda uykuya dalmakta veya uyumakta zorlanıyor musunuz? Şey, kesinlikle yalnız değilsin. Yakın zamanda yapılan bir anket, ABD’li yetişkinlerin yaklaşık% 27’sinin uyku sorunları olduğunu ortaya koydu. Şok değil. Sonuçta, pek çok insan son derece yoğun ve stresli hayatlar sürüyor, bu da sonunda birçok olumsuz yan etkiye neden oluyor, özellikle de uyumakta güçlük çekerken. Ama endişelenme! Kendinizi hayatınızda yaşadığınız en kötü şekilde uyurken bulsanız bile, her zaman çözümler vardır. Ve o uyku haplarını unutun! Bir bebek gibi uyumanızı sağlamak için yatmadan önce bir yoga sekansı, uçucu yağlar ve biraz çayı birleştirmeyi deneyin.

Aromaterapi, vücut üzerindeki şaşırtıcı etkileri nedeniyle son zamanlarda popülaritesini büyük ölçüde artırıyor. Uçucu yağlar yüzyıllardır stresi azaltmak ve uykuyu iyileştirmek için kullanılmıştır. Sadece bu da değil, genel yaşam kalitenizi iyileştirdikleri kanıtlanmıştır. Uyku için en etkili uçucu yağlar arasında lavanta, yasemin, vanilya ve gül.

Bitki çayı, rahatlamak ve uyku kalitesini iyileştirmek için başka bir eski yöntemdir. Deneyin papatya, lavanta, çarkıfelek, nane veya limon otu.

Şimdi yogaya geri dönelim. Yoganın bu kadar popüler olmasının ve popülaritesinin artmaya devam etmesinin nedeni, büyük ölçüde sahip olduğu muazzam sağlık yararlarından kaynaklanmaktadır. Vücut ağrılarından kurtulmanıza yardımcı olur, eklemlerinizi çok daha esnek ve travmaya daha az duyarlı hale getirir, stresi büyük ölçüde azaltır, odaklanmayı kolaylaştırır ve en önemlisi daha iyi uyumanıza yardımcı olur!

Yakın zamanda, yoga yapan kişilerin% 55’inin genel uyku kalitesinde büyük bir artış fark ettiği bir anketle kanıtlanmıştır. Bu antik sanatın sahip olduğu tüm bu faydalarla, yatmadan önce yapılan bu yoga sekansını nasıl yapmazsınız?

Belki “vücudunuzun yeterince esnek olmamasından” veya “fazla kilolu” olmanızdan korkuyorsunuz. Pekala, şimdi size söyleyelim ÖNEMLİ DEĞİL kaç yaşındasın, ne kadar uzunsun veya kaç kilosun. Yoganın gerçek güzelliği budur. Bunun çok farklı seviyeleri olduğu ve ister bir yoga gurusu olun, ister sadece ilk kez bir yogi olun, sizin için mükemmel şekilde çalışan bir rutin bulacaksınız!

Yatmadan önce denemeniz ve sihri hissetmeniz için yeni başlayanlar için yatmadan önce basit bir yoga sekansı hazırladık! Hemen içine atlayalım.

En İyi Yatma Zamanı Yoga Dizisi:

1. Kedi ve İnek Duruşu

Bu, antrenmanınızın hemen başında yapmanız gereken harika bir egzersizdir. Diğer egzersizlerden önce sırtınızı esnetecek, omurganızı ısıtacak ve nefesiniz üzerinde pratik yapacaksınız.

Dört ayak üzerinde diz çökerek başlayın. Dizleriniz doğrudan kalçanızın altında ve omuzlarınız bileklerinizin hemen üzerinde olmalıdır. Duruşa nefes alıp yavaşça sırtınızı bükerek başlayın, karnınızla yere doğru uzanın, omuzlarınızı geriye yaslayın ve başınızı yukarı kaldırın. Sonra nefes verirken karnınızı yukarı doğru çekin, sırtınızı ters çevirin ve başınızı kollarınızın arasına koyun.

Bu pozu yaklaşık 5 tam nefes için yapın.

2. Duvarı kaldırır

Bu poz aptalca görünebilir, ancak bize güvenin, harikalar yaratır! Bacak kaslarınızı rahatlatacak ve uzun bir günün ardından rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Bir duvar bulun ve poponuz duvara olabildiğince yakın olacak şekilde yere uzanın. Bacaklarınızı duvara doğru kaldırın, böylece tamamen duvara yaslansınlar. Sırtınızı biraz eğmek için kalçanızın altına bir battaniye veya blok koyabilirsiniz. Ayrıca, bacaklarınızı duvarda tutmak zorunda kalmadan tamamen gevşemek için bacaklarınıza bir kayış takmayı deneyebilirsiniz.

Bu pozu 5 ila 20 dakika arasında herhangi bir yerde veya bir sonraki poza geçmeye hazır olduğunuzda tutabilirsiniz.

3. Çocuk Duruşu

Kadın çocuğun poz yapıyor

Bu poz, tüm vücudunuzu ve zihninizi rahatlatırken ayak bileklerinizi, uyluklarınızı ve kalçalarınızı güzelce uzatacaktır.

Dört ayak üzerinde diz çökerek başlayın. Tüm vücudunuzu rahatça yapabildiğiniz kadar ayaklarınıza doğru itin. Kollarınızı önünüze uzatın ve başınızı kollarınızın arasına koyun.

Bu pozu yaklaşık 1 dakika tutun.

4. mutlu bebek pozu

Kadın mutlu bebek yoga poz yapıyor

Bu poz özellikle bel ağrısı çekenler için iyidir çünkü bel kaslarınızı germeye ve gevşetmeye gerçekten yardımcı olur. Ayrıca hamstringlerinizi, omurganızı ve diğer tüm sırt kaslarınızı gereceksiniz.

Sırt üstü uzanarak başlayın. Ayaklarınızı içeriden başparmağınızdan tutun ve dizlerinizi olabildiğince yere doğru çekin.

Bu pozu yaklaşık 1 dakika tutun.

5. Spinal Büküm

Yoga mat üzerinde yatan kadın yoga poz yapıyor

Bu poz, kalça kaslarınızı, sırtınızı ve omurganızı gerecek ve organlarınıza kan akışını artırarak sindirim sisteminizi iyileştirecektir.

Sırt üstü uzanın ve kollarınızı omuzlarınızdan yanlara doğru uzatın. Sağ dizinizi bükün ve sağ dizinizin dışına yerleştirin. Sol kolunuzu kullanarak sağ bacağınızı olabildiğince sola doğru yavaşça çevirin. Omuzlarınızın yerde veya en azından olabildiğince yere yakın olduğundan emin olun. Başınız dik olmalı ve gözleriniz tavana bakmalıdır.

Bu duruşu yaklaşık 1 dakika tutun, ardından bacağınızı yere geri getirin, birkaç nefes alın ve diğer ayağınızla tekrarlayın.

6. Bağlı Açı Duruşu

Bu poz, iç uyluklarınızı, dizlerinizi ve kasıklarınızı germeye yardımcı olacaktır. Ayrıca vücudunuzdaki dolaşımı iyileştirecek ve karın organlarınızın yanı sıra kalbinizi de uyaracaktır.

Sırt üstü uzanarak başlayın. Rahatınız için, sizi desteklemek için sırtınızın altına birkaç battaniye koymayı deneyin. Her iki ayağınızı da rahatça kasıklarınıza yakın yerleştirin ve ayaklarınızın alt kısımlarını birbirine bağlarken dizlerinizi yanlara doğru serbest bırakın. Dizlerinizi yere bastırmayın, doğal olarak yapabildiğiniz kadar aşağı inmelerine izin verin. Rahatsızlık hissederseniz, uyluklarınızın altına birkaç battaniye koyun. Ardından gözlerinizi kapatın, nefes alın ve gevşeyin.

Bu pozu yaklaşık 3 ila 10 dakika veya bir sonraki poza geçmeye hazır olana kadar tutun.

7. Savasana

Yerde düz yatan kadın

Bu, yatmadan önce yoga seansınızı bitirmek ve sizi yatağa hazırlamak için çok basit, rahatlatıcı bir poz.

Sadece yere yatın, kollarınızı ve bacaklarınızı uzatın, gözlerinizi kapatın, nefes alın ve zihninizi boşaltmaya çalışın. Bu pozda istediğiniz kadar kalın.

Al işte ozaman, buyur! Yatmadan önce yoga sekansınız için 7 yoga asanası. Bu rutini tamamladıktan sonra, kendinizi bütün gece bir bebek gibi uyurken bulacaksınız! Ama bu 7 pozda durmayın.

Bu yoga rutininden hoşlanıyorsanız, adastınızı almak için kendinize bir yoga programı hazırlayın ve yatmadan önce yoga sekansınız için daha da rahatlatıcı egzersizler keşfedin.

Zoey Bray-Cotton tarafından hazırlanan “Yoga Burn” programını öneriyoruz.

Başlangıç ​​seviyesindeyseniz veya orta seviye bir yogiyseniz, bu program tam size göre. Program, her bir alıştırmanın nasıl tamamlanacağını açıklayan kapsamlı videolar içeren 3 aşamadan oluşmaktadır.

Yoga derslerine gitmek yerine yoga programı satın almanın en büyük faydalarından biri, her antrenmanı kendi evinizin rahatlığında tamamlayabilmenizdir! Ayrıca, program doğrudan kilo vermek isteyen kadınları hedeflemektedir, bu nedenle bu programı doğru beslenmeyle birleştirerek kesinlikle bazı harika hedeflere ulaşacaksınız!

Peki ne bekliyorsunuz? Zoey Bray-Cotton’un “Yoga Burn” programı hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın ve yoganın uykunuz, zihinsel sağlığınız ve fiziksel sağlığınız için ne kadar harika olacağını kendiniz deneyimleyin

About admin

Check Also

Buzlu Donutlar

Buzlu Donutlar Hazırlık zamanı 3 dakika Pişirme Süresi 7 dakika Toplam zaman 10 dakika 4 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir