En İyi Rex Begonya Bakımı ve Büyüme İpuçları

En iyilerinden bazılarına göz atın Rex Begonya Bakımı ve Bu bitkinin renkli ve çarpıcı yapraklarını uzun süre korumak için Büyüme İpuçları!

Rex Begonya Bakımı

Büyüleyici ve ayırt edici Rex Begonia, tropikal ve yarı tropikal iklimlerde yetişen yarı tropikal çok yıllık bir bitkidir. Çene bırakan tüylere sahip olan bu bitki, eşsiz renklendirmesi nedeniyle boyalı yaprak begonya olarak da bilinir! En iyilerle ilgili en iyi ipuçlarına bir göz atalım. Rex Begonia Care!

İşte yetiştirebileceğiniz en harika rex begonya türleri


Rex Begonya Bakımı

Tropikal bölgelere özgü olan Rex Begonias, parlak dolaylı güneş ışığında gelişir ve bu, mor, pembe, yeşil ve gümüş gibi renklerinin olabildiğince canlı olmasını sağlar. Ev bitkileri olarak iyi huyludurlar ve bakımı kolaydır. Belli rutinleri takip ederek, begonyanızın yaprakları uzun süre sağlıklı olacaktır!

1. Tam Doğru Sulayın

Onlara bakarken, küflenmeye neden olabileceğinden, her zaman aşırı su veya doğrudan yaprakların üzerine püskürtmediğinizden emin olmalısınız. Bitkiyi her zaman tencerenin drenaj deliklerinden sızıncaya kadar iyice sulayın. Tekrar sulamadan önce üst toprağın kurumasını bekleyin.

Ancak kış aylarında, hareketsiz kaldığı için sulamayı azaltın ve ihtiyaç duydukları her şeyi saklayın.

2. Hangi Sıcaklığı Seviyorlar?

Bu muhteşem bitkiler, 60-70 F (15-22 C) arasındaki sıcaklıklarda gelişir ve orta derecede nemde gelişir. Bazen bazı bitkiler soğuk mevsimde uykuda kalır, ancak çoğu begonya yıl boyunca nemli, hafif sıcak ortamı tercih eder.

Nemi sevdikleri kadar, doğrudan buğulamayın çünkü bu, potansiyel olarak tehlikeli olabilecek külleme oluşumuna neden olur.

3. Doğrudan ışık Gerekli Değildir

Rex Begonia Care 2
living4media

Rex Begonias tüm yıl boyunca parlak dolaylı güneş ışığını sever. Doğası gereği agresif çiçek açmazlar ve hatta floresan ışık altında gelişebilirler. Saksıyı döndürmek, bitkinin ışığa eşit bir şekilde maruz kalmasını sağlayarak sağlıklı ve gür kalmasına yardımcı olur.

4. ‘F’ Kelimesini Unutmayın!

Her bitki için gübre çok önemlidir. Begonias için, yeni büyüme olduğunda ilkbaharda gübreleme
görünmeye başlaması çok önemlidir. Onları iki haftada bir tavsiye edilen gücün ¼’ü oranında seyreltilmiş dengeli bir bitki yemi ile besleyin.

Genellikle hareketsiz kaldıkları için, kışın değil, sonbaharda her zaman daha az beslemeyi unutmayın.

5. Bir Yayılma Sanatçısı Olun

kelseywrolstad

İç mekanda bir Rex Begonia yetiştirirken, yaprakları, gövdeleri veya rizomları her zaman dikkatli bir şekilde yaymalısınız. Bu bitkinin büyümesi çok uzun sürdüğü için, kısa sürede güzel Rex Begonias’larla dolu bir bahçe elde etmenin en iyi yolu budur!

6. Budayın!

Budama yaprakları gür tutar. Bitkinin görünümünü korumak için ölü ve çürümüş bitki örtüsünü kestiğinizden emin olun. Ayrıca, çıplak gövdeleri kesmek, daha tam büyümeyi teşvik edecektir.

Rex Begonias’a özen gösteren bu yöntemler, bitkilerinizin bakıma alınmasını ve sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayacaktır. Sevgili bitkileriniz için bir rutin oluşturun ve ihtiyaç duydukları her şeyi her zaman aldıklarından emin olun!

About admin

Check Also

Barbeküde Pizza; kendin için lezzetli ve sağlıklı bir pizza yap

Sonunda evde biraz dinlenmeye başladık. Örneğin güzel bir barbekü dahil başka şeyler için zaman! Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir