doğrudan ışık gerektiren tohumları çimlendirin

Doğrudan ışık gerektiren tohumları birkaç kolay adımda filizlendirmeyi öğrenin!

Alışveriş yaparken tohum sergisine kim göz atmadı? Bahar geldi ve şimdi bahçe gereçlerinizi bir araya getirip o tohumları büyütme zamanı!

Tüm tohumların filizlenmesi için ışığa ihtiyacı vardır, ancak bazı tohumlar filizlenmek için doğrudan ışığa ihtiyaç duyar. Kemerinizin altında birkaç başarı elde edene kadar bu süreç biraz zor olabilir.

Doğrudan ışık altında tohumları çimlendirmek için hangi malzemelere ihtiyacım var?

Başlamadan önce birkaç şeye ihtiyacınız olacak. Tohum başlangıç ​​ortamı üç bileşenden oluşur:

Doğrudan ışık gerektiren tohumları birkaç kolay adımda filizlendirmeyi öğrenin!

Başlangıç ​​ortamının yanı sıra, birkaç başka malzemeye ihtiyacınız olacak, bunlar proje türünden veya diktiğiniz bahçeden biraz farklı olabilir, ancak temel bilgiler şunlardır:

Filizlenmek için doğrudan ışık gerektiren tohumları nasıl başlatırsınız?

 1. Temiz ekipmanla başlayın.
  Her şey temiz bir tepsi / tencere ile başlar. Tepsiniz veya kabınız yeni satın alınmışsa, su-sirke çözeltisi ile durulayın ve ardından kurumasını bekleyin. Kaplar önceden kullanılmışsa yıkanmalıdır (ipuçları için bu gönderiye bakın).
 2. Tohum Başlangıç ​​Hazırlayın
  -İyi bir tohum başlatıcı kolayca parçalanmalı, nemi tutmalı, tohumlarınız için iyi bir yatak sağlamalı ve toprak içermemelidir. Üç temel bileşen, turba yosunu, Hindistan cevizi ve Vermikülittir.
  -Tohumları eklemeden önce başlangıç ​​tohumunuzu suyla karıştırmak isteyeceksiniz. Tepsinizi doldurmadan önce iki malzemeyi birbirine karıştırmanıza izin verecek kadar başlangıç ​​ve su alacak kadar büyük bir kabınız varsa, bu en kolayı olacaktır. Böyle bir kabınız yoksa, tepsinizi bir marş ile kısmen doldurabilir, ardından su ekleyebilir ve marşın mümkün olduğunca çok su emmesine izin verebilirsiniz. -Avucunuzun içinde veya seçtiğiniz düz bir yüzeyle marşı şekillendirin.
 1. Tohumları yerleştirin
  -Tohumları marş motorunun yüzeyine hafifçe yerleştirmeye başlayın. Bunları biraz aralıklandırmak, hücre paketlerine veya son hedefe daha kolay nakledilmesine izin verecektir. -Tüm tohumlar marş motoruna yerleştirildikten sonra bunları yavaşça marş motorunun yüzeyine bastırmanız gerekecektir. Bu görev için fıstık ezmesi kavanozundan bir kapak kullanıyorum.
 2. Işık Ekle – Tepsiyi makinenizin altına yerleştirin. ışık büyümek veya iyi aydınlatılmış bir alanda.
 3. Marş motorunu nemli tutun.
  – Marş motorunun tohumlarını ve yüzeyini nemli tutabilmek için bir sprey şişesini hazır bulundurun. Tepsiye su dökmekten kaçının – Bu, marş motorunu bozabilir ve başlangıç ​​karışımını tohumların üzerinde gezdirerek onları çimlenmeleri için gereken ışıktan mahrum bırakabilir.
 1. Tohumları besle.
  -Tohumlar filizlendiğinde, suya bitki besini eklemeye başlamanız gerekecek. Başlangıç ​​karışımlarının fideler için herhangi bir besin maddesi yoktur, bu nedenle bitki besinleri bunu sağlamaya yardımcı olacaktır. Miracle-Gro Çok Amaçlı bitki yemi, Nutri One Çok Amaçlı Gıda, Schultz Çok Amaçlı Bitki Yemi.
 2. Yerleşik bitkileri taşıyın.
  -Bitkiler ikinci yapraklarını oluşturduktan sonra, sizin özel bitki seçiminiz için dengeli bir gübre ile onları yetiştirme ortamına taşıma zamanı gelecektir. Organik Bitki Büyüsü, Burpee Premium Organik Saksı Karışımı, Mucize-Gro Çömlekçilik Karışımı

Doğrudan Işık Altında Çimlenme İçin İpuçları ve Püf Noktaları:

 • Temizleme adımını atlamak cazip gelebilir ama yapmayın! Herhangi bir böcek yumurtası veya artık toprağın tohumlarınız üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Davetsiz misafirlerin kendilerini savunacak kadar güçlü olmadan bitkilerinize saldırmalarına izin vermek istemezsiniz.
 • Tohumlar birbirine yakın yerleştirilebilir, ancak bu, sağlam olduklarında onları hareket ettirmeyi zorlaştıracaktır. Tohumlara alan vermek, ayrı ayrı büyümeleri için alanlara sahip olmalarını sağlayacak ve daha sonra ekim yapmanızı kolaylaştıracaktır.
 • Tohumların üzerine asla su dökmeyin – Daima püskürtün. Güçlü bir dökme, tohum başlatıcıyı değiştirerek tohumlarınızın uygun ışığı almasını imkansız hale getirebilir.
About admin

Check Also

Tanrıların Günlük Sorunlarla Nasıl Başa Çıktığına Dair 31 “Uçuk Kaçık” Çizgi Roman

Tanrılar, zamanın başlangıcından beri dünyamızda meydana gelen her şeyin açıklaması olmuştur. Ve bu Yunan, Roma, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir