DIY Fermuarlı Yastık Kılıfları | Serena ve Lily İlham Verdi

Bu yazıda, şık ve pahalı görünen yastıkların nasıl atılacağını paylaşıyorum! Bu, birkaç saat içinde kolayca yapabileceğiniz basit bir DIY ev dekorasyonu projesidir. Bu DIY fermuarlı yastık kılıfları, Serena ve Lily’den esinlenmiştir.

Serena ve Lily’den ilham alan yastık

Evimi dekore etmek ve tarzımı güçlendirmek için her zaman güzel kırlentler arayışındayım. Markayı seviyorum Serena ve lily şık ve klasik tarzıyla çok fazla, ancak 20’ye 20 yastıklarında kolayca 100 doların üzerine çıkabiliyor! Bu yüzden pahalı yastıklar satın almak yerine, Serena ve Lily stiline benzeyen pahalı görünümlü kırlentler yaptım!

DIY serena ve zambak yastık örtüsü dupe

Sonuç olarak, bu DIY yastıkların nasıl ortaya çıktığından çok memnunum! Daha fazla kişilik katmak için püsküller gibi ilginç detaylar da ekledim.

Bu yazıda fermuar kulbu üzerine püsküllü fermuarlı yastık dikmeyi paylaşıyorum. Yaklaşan bir gönderide, köşelerinde püsküllü görünmez kırlentlerin nasıl yapılacağını paylaşıyorum! Ne zaman çıkacağını bilmek istiyorsan, beni takip et Instagram 🙂

çanak çömlek ahır peçetelerinden kendin yap yastığı - serena ve zambak esinli / dupe

DIY atma yastığınız için kumaş tedarik etme

Öncelikle, iyi görünümlü bir DIY yastık kılıfı sağlamak için kumaş tedarikinden bahsedelim. Kumaş bir yastığın ruhudur ve çoğu zaman uygun fiyata güzel dekor kalitesinde kumaşlar bulmanın zor olduğunu gördüm. Bu nedenle, bir kumaş mağazasından geleneksel dekor kumaşları satın almak yerine, kendin yap yastık kılıfı projelerim için kumaş tedarik etmenin yaratıcı yollarını bulmayı seviyorum.

Peçeteler (20 ”e 20”)

Peçete, kırlentler için en sevdiğim kumaş kaynağıdır. Neden? 2 ana neden var:

fermuarlı kolay diy yastık kılıfları
Her üç yastık da Pottery Barn peçetelerden yapılmıştır.

# 1 Düşük maliyetli.

Yastık kılıfı yapmak için peçete satın almak, geleneksel kumaş alışverişine kıyasla gerçekten düşük maliyetlidir. 20 x 20 inç satın almayı severim peçeteler ve çoğu zaman 2 peçeteyi 20’ye 20 inçlik kırlent kılıfına çevirebiliyorum. Kumaşta neredeyse hiç atık yoktur ve tam olarak ne kadar kumaşa ihtiyacınız olduğunu ödersiniz.

Çömlekçilik ahır peçetelerinden fermuarlı kolay diy yastık kılıfları

Bu gönderideki DIY yastık kılıfı için 10 dolardan az harcadım. kumaşlar. Bu benim için çok önemli çünkü kumaş güzel ve kaliteli!

Geleneksel olarak, eğer dekor / döşemelik kumaşlar alacaksam, minimum olarak bir avluya bölünebilecek tüm genişliği ve uzunluğu için satın almam gerekir. Sonuç olarak, sadece kumaşı yastık yapmak için kullanmak istersem epeyce kumaş israfı olabilir.

# 2 Renk ve desen seçenekleri.

Peçete satan pek çok mobilya veya dekor mağazası var, bu yüzden seçenekler sonsuz! Özellikle Pottery Barn peçetelerini çok seviyorum çünkü bunlar kaliteli ve güzel, bu yüzden bitmiş DIY yastığınız pahalı görünecek!

DIY yastık örtüsü için harika peçeteler

Diğer dekor kumaşları

Peçetelerin yanı sıra, mutfak havlusu, masa örtüsü vb. Gibi dekor kumaşları için başka harika seçenekler de vardır. DIY Yastıklar hakkında her şey Bu konuyla ilgili daha fazla ipucu paylaştığım gönderi.

Neden bir fermuarlı yastık DIY yapmalı?

DIY atma yastığınızın uzun süre dayanmasını ve her zaman iyi görünmesini istiyorsanız, kapatma olarak bir fermuar takmanızı şiddetle tavsiye ederim.

fermuar, serena ve zambak ile kolay diy yastık kılıfları yastık dupe atın

DIY yastık kılıfı kapatmanın birkaç yolu vardır. Kolay bir yol, zarfın kapatılmasıdır. Kapatma yapmamanın en basit yolu olmasına rağmen (tavsiye edilmez), yastığın dolu görünmesini sağlamaz ve sadece bir tarafı harika görünür.

Bu yüzden bu proje için normal bir fermuar kullandım, ancak inşaatla saklandım, bu yüzden süper görünmüyor. Önümüzdeki hafta, görünmez fermuarlı bir DIY yastık eğitimini paylaşacağım, böylece her iki yolu da öğrenebilir ve hangisinin sizin için olduğuna karar verebilirsiniz!

DIY yastık atma videosu

Bu DIY fermuarlı yastık kılıfı öğreticisinin video versiyonuna göz atın! Ve abone olun benim youtube kanalım bunun gibi daha fazla video izlemek istersen.

DIY yastık malzemeleri ve araçları

Bu projedeki peçeteler:

Peçete w / elmas desenli

Vintage çizgili peçete

15 ″ Fermuar

Araçlar:

Dikiş makinesi

Kumaş makas

Dikiş sökücü

DIY yastık adım adım talimatlar atın

ikea vimle koltuk uyuyan, serena ve zambaktan ilham alan fermuarlı kolay diy yastık kılıfları

Adım 1. Peçetenin kenarını çıkarın veya kumaşı kesin

İlk adımım peçetelerin kenarlarını çıkarmak. Bu adım tamamen isteğe bağlıdır çünkü her zaman etek ucunun içini dikebilirsiniz ve yastığınızın içinde bitmiş bir kenarınız olur. Ama benim durumum için etek oldukça geniş, yaklaşık 1 inç. Böylece etek ucunu kaldırarak 20 inç’e 20 inç boyutunda bir yastık oluşturabildim. Onları çıkarmazsam, bu yastık 18’e 18 olur ve bu da uygun bir boyuttur.

çanak çömlek ahır peçeteleri
Çömlekçilik ahır peçetesinden fermuarlı kolay diy yastık kılıfları

Kullandım dikiş sökücü etek çizgisini çıkarmak için ve hepsini yapmam yaklaşık 5 dakika sürdü, bunu yaparken biraz podcast çalmanız yeterli.

fermuarlı yastık kılıfları nasıl dikilir

Peçete kullanmıyorsanız. Basitçe 21 inç x 21 inç boyutunda 2 parça kumaşı kesin.

Adım 2. Fermuarı takın

Sonraki adım, fermuar.

Teyel dikişi

İki peçete kumaşını sağ taraf (güzel taraf) birbirine bakacak şekilde masanın üzerine yerleştirdim. Şimdi etek ucu açıkken buruşuk çizgiyi dikiş kılavuzu olarak kullanabilirim ve bu bana tam olarak 20’ye 20 inçlik bir yastık verecektir.

Fermuarı ekleyeceğim kenar boyunca tutturdum.

fermuarlı yastık kılıfları nasıl dikilir

Fermuarı eklemek için dikiş makinemde dikiş uzunluğunu 4 mm olarak değiştirdim, bu bir teyel dikişi oluşturacak. Teyel dikişi, kumaşı geçici olarak bir arada tutan ve daha sonra kolayca çıkarılabilen uzun çalışan bir dikişi tanımlamak için sadece süslü bir terimdir.

teyel dikişi

Sonra buruşuk çizgiyi takip ettim ve teyel dikişiyle düz bir çizgi diktim. Teyel dikişini bitirdikten sonra, fermuarın örtmediği hattın başlangıcı ve sonu için normal uzunlukta bir dikiş kullanarak bu iki bölümü yeniden dikerim.

Teyel dikişi dışında herhangi bir dikiş için, ekstra güvenlik için başında ve sonunda geri dikiş yaptığınızdan emin olun 🙂

fermuarlı dekoratif yastık nasıl dikilir

Fermuar ekle

Bundan sonra, bir fermuar dikişin üstüne, fermuar dişleri dikiş payına bakacak şekilde ve fermuarı aşağı doğru tutturarak hareket etmemesini sağlayın.

fermuarlı yastık kılıfları nasıl yapılır

Sonra onu dikiş makineme getirdim ve fermuar dişleri boyunca diktim. Bu, fermuarı yastığa sabitleyecek ve aynı zamanda bir üst dikiş görevi görecek, böylece dikişin oldukça düzenli olmasını isteyeceksiniz.

Tüm fermuar dişleri boyunca dikerek sıska uzun dikdörtgen bir şekil oluşturdum. Fermuarın yanından geçerken dikkatli olun ve yavaşça dikin. Bu konuda yardımcı olması için dikiş makinenizdeki el çarkını kullandım.

fermuarlı yastık kılıfları nasıl dikilir

Teyel dikişini çıkarın

Artık teyel dikişini çıkarabilir ve fermuar kapağını test edebilirsiniz. Kullandım dikiş sökücü diktiğim dikdörtgenin içindeki bu teyel dikişlerini çıkarmak için – bu dikişleri fermuar kapağının dışında çıkarmayın.

fermuarlı yastık kılıfları nasıl dikilir

Teyel dikişinin kullanışlı olduğu yer burasıdır! Teyel dikişleri çok uzun olduğu için onları çıkarmak gerçekten çok kolaydı!

Sonra fermuarı açıp kapatarak test ediyorum.

fermuarlı yastık kılıfları nasıl dikilir

DIY yastığınıza bir fermuar eklemek, yastık yapmanın en kolay yolu olmayabilir, ancak söz veriyorum uzun vadede karşılığını alacaktır. Yastığı değiştirmeyi çok daha kolay hale getiriyor ve güzel ve profesyonel bir görünüm yaratıyor.

Adım 3. Yastığı dikmeyi bitirin

Şimdi en zor kısım yapıldı, bir sonraki adım yastık şeklini bitirmek. Yastığın kalan üç kenarı boyunca sabitledim ve buruşuk çizgiyi kılavuz olarak kullanarak uzun süre diktim. Ayrıca dört köşeyi de geri dikiyorum, ancak bu isteğe bağlı.

fermuarlı yastık kılıfları nasıl dikilir
fermuarlı yastık kılıfları nasıl dikilir

Ham dikişleri bitirmek için kumaşın yıkanırken yıpranmaması için sıkı bir zikzak dikiş kullandım. Yani dikiş geniş ama birbirine yakın. Fermuar dikişinin her iki tarafı ve yastığın diğer üç tarafı için zikzak çizdim.

Dikişi dikiş hattından yaklaşık inç uzağa uyguladım. Sonra fazla kumaşı bir kumaş makas, zikzak dikişin dış kenarı boyunca dikkatlice kesin.

fermuarlı yastık kılıfları nasıl dikilir

Yani bu noktada temel inşaat yapılır. Yastık kılıfını sağa çeviriyorum ve yastık parçası test etmek için.

DIY fermuarlı yastık kılıfları nasıl yapılır

Adım 4. Fermuar kulbuna püskül ekleyin

Bu yastığa daha fazla ilgi katmak için kullanarak püskül yaptım. gümüş nakış ipi Evin etrafındaydım. Onu fermuar kulbunun etrafına bağladım. Atma yastığına anında nasıl yeni bir doku kattığını seviyorum.

DIY fermuarlı yastık kılıfları, Serena ve Lily'den ilham aldı

Bir sonraki DIY yastık videomda püsküllü mavi yastığı bazı farklı teknikler kullanarak yaptığım nasıl püskül yapılacağını paylaşacağım. Video önümüzdeki hafta yayınlanacak, bizi izlemeye devam edin!

DIY fermuarlı yastık kılıfları, Serena ve Lily'den ilham aldı
görünmez fermuarlı yastıklar

Umarım bu fermuar öğreticili DIY atma yastığını izlemekten veya okumaktan zevk alırsınız ve kendinizinkini yapmaya hazırsınız! Bu teknikle, artık o pahalı yastık kılıflarını satın almak zorunda değilsiniz çünkü kendi Serena ve Lily kalitesinde yastığınızı kendiniz yapabileceksiniz!

DIY fermuarlı yastık kılıfları, Serena ve Lily'den ilham aldı

İlgili DIY ev dekorasyonu gönderileri

DIY yastık hakkında her şey: kumaş, maliyet, nasıl yapılır

Kanepenizi daha pahalı göstermenin 5 yolu

DIY çıkarılabilir tezgah minderi örtüsü

Daha sonrası için sabitleyin

Serena ve Lily'den ilham alan, ancak daha ucuz olan, fermuarlı kolay DIY atma yastık kılıfları.

About admin

Check Also

Barbeküde Pizza; kendin için lezzetli ve sağlıklı bir pizza yap

Sonunda evde biraz dinlenmeye başladık. Örneğin güzel bir barbekü dahil başka şeyler için zaman! Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir