Dikmeyi nasıl öğrenirsiniz? (-> önceden bilgi olmadan)

Dikiş hakkında gerçekten hiçbir fikriniz yokken nereden (ve nasıl) başlıyorsunuz? İnternette var bir sürü bilgi, ama sadece bu Bilgiyi filtrelemek başlangıcı çok zorlaştırıyor. İşte bu yüzden benimkini burada paylaşmak istiyorum deneyim rapor edin, size genel bir bakış sunun ve aşağıdaki soruları cevaplayın:

 1. Yeni başlayanlar için hangi dikiş makinesi uygundur?
 2. Dikiş için hangi aksesuarlara ihtiyacınız var?
 3. Dikmeyi öğrenmek için seçenekler nelerdir?
 4. Aka: Dikiş makinesiyle ilk adımlar!

Yeni başlayanlar için hangi dikiş makinesi uygundur?

Biri için karar dikiş makinesi o kadar kolay değil, çünkü bir yandan muhtemelen çok para harcamadikiş yapmaktan zevk alıp almadığınızı bile bilmeden. Öte yandan, biraz mantıklı süper ucuz / basit bir makine satın alınhangi dikişin düzgün çalışmadığı ve prensip olarak hangisiyle makul sonuçlar elde etmek için kısa bir süre sonra daha iyi bir model satın almak zorunda kalacaktı. Satın almadan önce arama kriterlerimi belirledim.

İyi bir “başlangıç ​​dikiş makinesi” için arama kriterleri

 • kolay kullanım
 • iyi eleştiriler
 • popüler model = işlevler hakkında birçok youtube öğreticisi vb. (ayrıca: beğenmezseniz yüksek yeniden satış değeri)
 • Fiyat limiti: 150 €

Çeşitli forumlarda yaptığım araştırmadan sonra, W6 kalitesinde dikiş makinesi N 1615 yaklaşık 110 € için karar verdi. Deneyim raporlarına göre, W6 bir sağlam ve kullanımı kolay dikiş makinesi 10 yıl garantilidir. Bir bakış Amazon incelemeleri bu izlenimi doğruladı: Sonuçta 1464 kere 5 yıldız ve 176 kez 4 yıldız ile toplam 1731 değerlendirme! Ne yazık ki öyle W6’dan bazı modeller Amazon Ortaklık Bağlantısı şu anda tükendi. W6 makinelerine ek olarak Instagram’daki okuyucularım bana 2 verdi Brother ve Singer dikiş makineleri önerilir:

Brother’ın giriş seviyesi modeli: JX17FE

Fiyat: yakl. 159 € Amazon Ortaklık Bağlantısı

Alternatif olarak: Çok iyi puan alan Brother Innov-10 Yıldönümü dikiş makinesidir

Fiyat: yakl. 319 € Amazon Ortaklık Bağlantısı

Dikiş için hangi aksesuarlara ihtiyacınız var?

Ek olarak dikiş makinesi başlangıç ​​için bir tane yeterli Dikiş seti Amazon Ortaklık Bağlantısı, dikiş ipliği, pimler, dikiş sökücü vb. temel ekipmanı içerir.

Dikiş dikmeyi eğlenceli bulduysan, senin için yapabilirim aşağıdaki aksesuar seti İğnelere pratik bir alternatif olarak dikiş klipsleri dahil Amazon Ortaklık Bağlantısı, bir kesme tahtası ve bir döner kesici şunları tavsiye eder:

Dahası:

Kumaş nereden satın alabilirim?

Örneğin, şu adresten ucuz malzeme satın alabilirsiniz: Ikea satın almak! Muhtemelen özellikle güzel kumaşları bulacaksınız. küçük kumaş dükkanları Bölgenizde bulun. Alternatif olarak, kumaşları çevrimiçi olarak da sipariş edebilirsiniz. Okuyucularım tarafından yetiştirildim Instagram sayfalar Kleewald kumaşlar ve kendin için her şey önerilen.

Dikmeyi öğrenmek için seçenekler nelerdir?

 • a Dikiş kursu yeni başlayanlar için
 • Kitabın
 • Youtube – öğreticileri izleyin.

Birini seçtim Kitap ve youtube karışımı karar verdi! İçin W6 var mı youtube’da bir sürü iyi video, burada olduğu gibi, her şeyin çok basit ve adım adım açıklandığı İşte hakkında Masurayı sarmak (Yakın zamana kadar varlığını bile bilmiyordum). Aradaki şeylere bakabilmek için, olumlu eleştirilere dayanarak da karar verdim. Benim büyük dikiş makinesi stüdyom: bir şahesere doğru adım adım Amazon Ortaklık Bağlantısı sipariş.

Dikiş makinesiyle ilk adımlar

Yenisiyle ilk adımlar için dikiş makinesi yapılacak en iyi şey birini kapmaktır Dizüstü bilgisayar ya da tabletin ve yukarı bak Youtube konuyla ilgili videolar için: *** yer tutucu ile ilk adımlar = dikiş makinenizin modeli ***. Temel olarak, sadece üst ipliği ve masura ipliğini nasıl geçireceğinizi bilmeniz gerekir ve artık başlamaya hazırsınız.

Oberfaden Konu:

Bobin ipliği rüzgar:

Bobin ipliği Konu:

Eğer Üst ve alt iplikler kenetlenirBir parça bez alırsan işe yarıyor Baskı ayağı kolu aşağıya doğru bastırın ve üzerine dokunarak dikişe başlayın. Fußpedal Atmak. İşiniz bittiğinde kolu kaldırın, kumaşı yana doğru çekin ve ipliği kesin.

Önemli: Arada sorunlar ortaya çıkarsa veya bir şeyler ters giderse, Vazgeçmeyin (!), Bunun yerine özel sorularınızı youtube’a girin. Örneğin, bobin ipliğimin yanlış yerleştirilmesi bu dramaya yol açtı – neyse ki çözümü hızlı bir şekilde bulabildim. #Deneme ve hata

next_first_steps

Dikiş desenleri nelerdir (ve bunları nerede bulabilirsiniz)?

Dikiş şablonları, dikiş desenleridir. Sadece yapabilirsin çıktı, kesmek ve biriyle Tebeşir kalem kumaşa aktarılır. Örnekler aşağıdaki sayfalarda bulabilirsiniz: Pattydoo, Studioschnittreif, rosarosa.eu, leni-pepunkt, zift ve kükürt. İnanılmaz Yeni başlayanlar için dikiş fikirleri bulursun -> burada cuchikind.de blogunda blog yazarı meslektaşım Steffi.

Ayrıca, tabii ki seni kast edebilirim Yeni başlayanlar için maske dikiş talimatları kesinlikle tavsiye ederim.

Yani onlar benimdi Yeni başlayanlar için ipuçları. Bir şey mi unuttum O zaman bana yaz. Her zaman olduğu gibi, yorumlarınızı, ipuçlarınızı, fikirlerinizi ve önerilerinizi de dört gözle bekliyorum!

Saygılarımla,

Bu şablonu cihazınızda kullanabilirsiniz. Pinterest pin panosu Bu gönderiyi önermek için Whatsapp aracılığıyla kaydedin veya gönderin:

About admin

Check Also

Grafik Tasarımcı, Öğrencilerinin Çalışmalarını Komik Bir Şekilde Kavurmak İçin Viral Oluyor

Muhtemelen liseden veya üniversiteden en sevdiğiniz öğretmeni hala hatırlıyorsunuz. Çünkü söylenmeyen kural gittikçe, sınıfı oluşturan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir