Çalışması garantilidir! ⋆ Anneler Blogu, pratik aile blogu!

Geçen yıl bir karar verdim: Noel’e kadar istedim her zamanki gibi değil, 2-3 kg kazanın, ancak 5 kilo ver! Hedefime ulaşmak için benimkine sahibim bu sanat eseri kendimi korumak için buzdolabına astığımı projeme günlük hatırlamak. 23 Aralık’ta aslında amacıma ulaştım: Ölçeklerimiz 67 kg yerine 62 gösterdi.

10 haftada nasıl 5 kilo verdim?

ben sayılan kalori. Bunun anlamı: Bir uygulamada yediğim her şeyi yazdım. Günde bir tane kullandığımdan emin oldum 500 kalori hakkında daha az ulaşmak için. 1 kg vücut yağı yakl. 7,000 kcal, bu şekilde alınır 14 günde bir 1 kg (14 x 500 = 7,000) ve 10 haftada 5 kg kaybeder aç kalmadan, pahalı sallamalar veya maliyetli puan programları olmadan.

Kalori sayımı benim açımdan Uzun vadede sağlıklı bir şekilde kilo vermek için en basit, en ucuz ve en aile dostu çözüm. Konuyla ilgili yazımda bunun neden işe yaradığını zaten açıklamıştım Kilo vermek basitçe açıklandı tarif edildi.

Kalori saymak – bu can sıkıcı değil mi?

Ama bu Yiyecekleri yazmak ilk başta berbat – ama Pantolonları kıstırmak ve sağlık dezavantajları kesinlikle beni daha fazla rahatsız ediyor. Gibi ücretsiz uygulamalarla YAZIO Ortaklık Bağlantısı kalorileri saymak artık nispeten kolaydır.

Göndermek için kullanabileceğiniz bir tarama işlevi bile vardır. Yiyecek barkodlarını tarayın ve ilgili kalorileri hemen görün. Ek olarak, uygulama sık kullanılan yiyecekleri hatırlar, bu nedenle birkaç gün sonra standart kahvaltınızı seçmek yalnızca birkaç saniye sürer.

reklâm

Kaç kalori yiyebileceğimi nasıl bilebilirim?

İhtiyacınız olan kalori sayısını hesaplamak için bu basit formül: ağırlık x 24 x 1,2. Alternatif olarak, bir tane de yapabilirsiniz akıllı Terazi Amazon Ortaklık Bağlantısı mevcut kilonuzu doğrudan Yazio Uygulaması iletilen.

Daha sonra ne kadar hızlı kilo vermek istediğinize bağlı olarak bu değerden 300 ila 500 kalori çıkarmanız gerekir. Kendinizi spor yaparak yapabilirsiniz ekstra kalori kazanmak. Ancak kendinizi kesinlikle gerçekçi bir şekilde değerlendirmelisiniz. Yazio’ya da bağladığım Laufapp, örneğin bana gösteriyor 60 dakika boyunca yavaş tempoda yürürken yakılan 550 kalori. Bu değer, mevcut kalorilerime göre otomatik olarak dengelenir.

Hangi yiyecekler hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur?

 • sebzeler – çünkü birçok vitamin içerir ve meyvenin aksine hemen hemen hiç karbonhidrat içermez.
 • protein – çünkü sizi doyurur, kas yapmak için gereklidir ve karbonhidratların aksine vücut tarafından yağa dönüştürülemez.
 • İyi yağlar – örneğin keten tohumu yağı, somon balığı veya kuruyemişlerden. Vücudun hormonları ve hücre duvarlarını üretmesi ve kendinizi tok ve mutlu hissettirmesi için bunlara ihtiyaç vardır.

Yani kilo vermelisin meyvelerden daha fazla sebze daha ziyade ye Karbonhidrat olarak protein (Teorik olarak tamamen karbonhidratlar olmadan yapabilirsiniz) ve daha doğrusu unlu mamuller, fast food yemekleri veya tatlılardan elde edilen omega 6 yağları veya trans yağlar gibi iyi omega 3 yağı.İşlenmemiş gıdalar, genellikle düşük kaliteli yağlar ve gereksiz katkı maddeleri içeren bitmiş ürünlerden daha kullanışlıdır.

Bir böyle bir plaka Amazon Ortaklık Bağlantısı günlük yaşamda doğru miktarlara göz kulak olmanıza yardımcı olur:

Daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacak ek püf noktaları nelerdir?

 • Karbonhidratlarda azalma!
 • 16/8 Bağla = Kahvaltıyı atlayın ve örneğin yalnızca 12: 00-20: 00 arasında yiyin.
 • Mümkün olduğunca Yemek molaları ekle. Her atıştırmalık insülin seviyelerinin yükselmesine ve yağ yakımının durmasına neden olur.
 • Hafif ve az yağlı ürünlerden kaçınma. Bunların daha az kalorisi olmasına rağmen, sizi doyurmazlar veya istekleri tetikleyebilirler.
 • Meyveden çok sebze yemek daha iyidir. Meyve ise ahududu ve yaban mersini.
 • Meyve suları veya meyve smoothieleri içmeyin !! Bunlar vücudu fruktozla doldurur ve insülin seviyelerinin patlamasına neden olur.
 • Olabildiğince az şeker veya tatlandırıcı essen. Eritrit en iyi alternatiftir ve insülin seviyelerini etkilemez.

Karbonhidratlardan kaçınmak neden mantıklı?

Karbonhidratlarınız ye, kendine gel Kan şekeri düzeyi. Bunu tekrar düşürmek için vücut insülin salgılar. Sorun: en kısa sürede İnsülin kanda olduğunda vücut yağ yakmayı durdurur ve yağ depolamaya başlar.

Daha uzun bir süre çok fazla insülin kanda çünkü sen sürekli karbonhidratlar yiyor, vücut yapacak insüline dirençli. Bu, hücrelerin artık insüline tepki vermediği anlamına gelir, bu da vücudun giderek daha fazla insülin ürettiği anlamına gelir. Genellikle tip 2 diyabet teşhisine götüren bir kısır döngü başlar.

Eğer sen çok kilolu olabilir mi 1-12 wöchige Keto-Phase çıkmak için çok faydalı ol İnsülin direnci oraya gitmek, kilo vermeye izin vermek ve sonsuz arzunun üstesinden gelmek için. Karbonhidratları bırakma konusunda temelde çok iyi deneyimlerim oldu. Deneyim raporumu burada bulabilirsiniz.

Egzersiz yapmadan kilo verebilir miyim?

Evet, yediğinizden daha fazla kalori yaktığınız sürece egzersiz yapmadan kilo vereceksiniz!

 • Kas geliştirme hala mantıklı çünkü Kaslar yağdan daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar – ve böylece Bazal metabolizma hızı arttı. Sonuç: Kilo almadan daha fazla yiyebilirsiniz. Şu anda kullanıyorum 7 dakika uygulaması ve kısa antrenmanlardan çok memnunum.
 • Dayanıklılık sporları özellikle için iyidir Stresi azalt uygun. Çünkü spor bunu yapacak Stresshormon Kortizol bozuldu Yağ yakımını engeller ve İstekleri tetikler. Dayanıklılık sporu ayrıca kardiyovasküler sisteminizi güçlendirir. Benim yazımda -> burada en iyisini bulacaksın Yeni başlayanlar için ipuçları yanı sıra biri basit eğitim planı4 hafta içinde arka arkaya 30 dakika koşmanız garantilidir!

running_beginner_weight

Belirli bir beslenme planı neye benzeyebilir?

Kahvaltı:

Öğle yemeği yemek:

 • Prensip olarak, kalori limitinizi aşmadığınız sürece her şeyi yiyebilirsiniz. Ana odak noktası sebzeler, protein (balık / et / yumurta) ve iyi yağ olmalıdır. Bu yüzden mümkünse makarna, pirinç, patates ve ekmek porsiyonlarını azaltın.

Akşam yemegi:

 • 1 Proteinli ekmek + Tereyağı + sahanda yumurta, jambon veya krem ​​peynir + domates
 • Tavuk + Brokoli + basit Pesto
 • Somon + yeşil fasulye veya ıspanak yaprağı
 • Fırında ıspanak
 • Beyaz peynir veya mozzarella ve ton balığı veya kabak çekirdeği salatası
 • Avokado, kokteyl domates, zeytin, yumurta ve / veya somon ile kase
 • Biftek + ot tereyağı + kuzu marul

Aşermeye karşı ne yardımcı olur?

Buraya Bir zamanlar 15 proteinli atıştırmalık listelemiştim. Ayrıca bu Düşük Karbonhidratlı Nusskuchen iyi bir çözüm.

Yo-yo etkisi ne olacak?

Benim açımdan bire geliyor Jojo Efekt, Eğer kilo verdikten sonra kalori ihtiyacını yeni kiloya göre ayarlamaz. Kitabın yazarı bunu böyle açıklıyor Şişman mantığın üstesinden gelin Amazon Ortaklık Bağlantısı. 90 kg ile günlük yaklaşık 2.592 kcal tüketiminiz var, 80 kg ile bu 2.304’e düşürülüyor. Başarılı diyetten sonra eskisi gibi tekrar yerseniz, günde neredeyse 300 kalori çok fazla tüketiyorsun ve böylece her 23 günde yaklaşık bir kilo (23 x 300 = 6,900 kcal, 7000 kcal bir kilo vücut yağına karşılık gelir). Bu nedenle diyette kalıcı bir değişiklik mantıklıdır. Kişisel kalori bombalarınızı takip etmenize yardımcı olarak kalori notunun tam olarak yardımcı olduğu şey budur.

Her halükarda, karbonhidratlardan tamamen kaçındığım aşamalarla kilomu korudum veya 60 kg’ın altına düşürdüm. Şu anda 60 ile 62 kg arasında dalgalanıyor ve 1,71 m boy ve 42 yaşında olmaktan tamamen memnunum.

İşte yine onlara sahibim 10 anahtar nokta özetlendi:

Tam kalori miktarına bağlıyım ama bir gecede 1 kg aldım. Nasıl olabilir?

Elbette kilo vermek için geçerli olan şey kilo almak için de geçerlidir: 1 kg vücut yağı almak için ihtiyacınız olandan 7.000 kcal fazla yemelisiniz. Bu bir gün içinde pek yapılamaz. 2,5 kg’a kadar ağırlık dalgalanmaları tamamen normaldir ve aşağıdaki nedenlerle ilgilidir:

https://www.instagram.com/p/B3SFPQvghgl/?igshid=1ru59v0g011lx

Bu nedenle, tartıların sizi çılgına çevirmesine izin vermemek, uzun vadede diyetinizi değiştirmek, haftada bir kendinizi tartmak ve şablonumdaki değerleri not etmek çok mantıklı geliyor. Göreceksiniz: eğri uzun vadede düşüyor!

Yağlar neden bu kadar önemlidir? Ve kilo vermenize nasıl yardımcı olurlar?

Bu konu nispeten kapsamlı olduğu için hepsini bir arada yapacağım ayrı blog yazısı detayları açıklamak. Temelde şu: Yaklaşık 30 trilyon vücut hücremizin her birinde bir tane var. Lipidschichtbesleyicide olanlar iyi yağlar (Keten tohumu yağı, sızma zeytinyağı, ceviz yağı, buğday tohumu yağı, tereyağı) düzgün çalışması, hormon üretmesi, enerji depolaması, yağda çözünen vitaminleri emmesi vb.

Kötü yağları tüketirsek (örneğin, margarinden veya bitmiş ürünlerden elde edilen trans yağlar), vücut bu kötü, hidrojene yağları hücrelere oluşturur, bu da hücrelerin artık düzgün çalışmadığı anlamına gelir.

Ayrıca bilmeye değer: Bir Omega 6 içeren yağların fazlası da Vücutta iltihaplanma diğer şeylerin yanı sıra obeziteyi destekleyen kurşun. Omega 3 ve omega 6 içeren yağlar arasında makul bir oran elde etmek o kadar kolay değil:

Omega 6: Omega 3 yağ oranı

Keten tohumu yağı: 1: 4 (çok iyi!)
Ayçiçek yağı: 122: 1 (kötü)
Zeytinyağı: 11: 1

Uskumru (100 g balık için 2700 mg) ve somon (1800 mg. 100 g balık başına) bol miktarda omega 3 içerir.

İpucu: Kocam, ergen çocuklarımız ve ben artık günde bir çay kaşığı alıyoruz bu yağ Ortaklık Bağlantısıyeterli bir omega 3 tedariği sağlamak ve çok memnunlar.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:

10 adımda kolayca ve ücretsiz kilo verin:

 1. Günde kaç kalori yaktığınızı hesaplayın (formül: mevcut ağırlık x 24 x 1,2)
 2. Bu sayıdan 500 kalori çıkarın = yiyebileceğiniz kalori sayısı!
 3. Kalorileri olabildiğince doğru sayın – aksi takdirde kendinizi kandırırsınız!
 4. Mümkün olduğunca şeker ve karbonhidratlardan (meyveler dahil) uzak durun! Meyve ise, birkaç ahududu veya yaban mersini.
 5. Mümkün olduğunca çok sebze ve protein tüketin (vücut ağırlığının kilogramı başına 0,8 – 2 gram ideal olacaktır)
 6. Günde en az 1,5 litre su için!
 7. Bazal metabolizma hızınızı artırmak için kas oluşturun! (ör. ücretsiz YouTube videoları, planklar veya şınav)
 8. Protein içeren atıştırmalıklar yiyin (örn. Kuark veya beyaz peynir) – bunlar sizi doyurur ve isteklerinize karşı yardımcı olur! -> Burada 15 basit fikir bulacaksınız!
 9. Sabırlı ol! 1 kg yağ, tasarruf etmeniz gereken 7.000 kcal’e karşılık gelir!
 10. Vazgeçmeyin – kilonuz dalgalansa bile! Bu döngü ile ilgilidir ve özellikle kadınlar için tamamen normaldir.

Yani konuya katkım buydu 10 haftada 5 kilo verin. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz size söyleyebilirim -> bu gönderi burada önermek.

Katılmak ister misin O zaman lütfen onu kullan sanat eseri ve buzdolabınıza asın. Fotoğrafları dört gözle bekliyorum ya da beni açarsan Instagram işaretlenmiş veya fotoğraflarınızın altındaki hashtag Noel’e kadar # minus5kg verwendet. Paylaşmak önemsemektir! 🙂

Saygılarımla,

About admin

Check Also

Tanrıların Günlük Sorunlarla Nasıl Başa Çıktığına Dair 31 “Uçuk Kaçık” Çizgi Roman

Tanrılar, zamanın başlangıcından beri dünyamızda meydana gelen her şeyin açıklaması olmuştur. Ve bu Yunan, Roma, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir