Büyümek için 8 En İyi Kapalı Yasemin Çeşitleri

Kontrol et En İyi Kapalı Yasemin Çeşitleri Küçük beyaz çiçeklerin güzelliği ile evinizde büyümek ve odalarınıza enfes bir koku davet etmek!

The Jasminum cinsi, Asya ve Avrasya gibi sıcak bölgelerde çiçek açan 200’den fazla türe sahiptir. Genellikle açık havada yetişen Jasmine cinsinin, aynı zamanda mükemmel iç mekan bitkileri yapan birkaç türü vardır. Siz de evinize dahil etmek istiyorsanız, işte size En İyi Kapalı Yasemin Çeşitleri büyüyebilirsin!

Yasemin bitkilerinin harika faydalarına göz atın İşte


En İyi Kapalı Yasemin Çeşitleri

Bunların hepsi çiçekli bitkiler olduğundan, onları her gün en az 3-5 saat güneş aldıkları bir alanda yetiştirdiğinizden emin olun. Birkaç saat sabah güneşine maruz kalmak da harika olurdu!

1. Beyaz Yasemin

Bitkisel isim: Jasminum polyanthum

Diğer çeşitlere göre sınırlı uzunluğu sayesinde iç mekanda yetişen en iyi yaseminlerden biridir. Pembe renkli çiçekleri, tatlı ama güçlü bir koku yayan yıldız şekilli güzel çiçeklere dönüşür.

İç Mekan Bakım Nasıl Yapılır

Bu bitkiler, düzenli budama olmadan 6-8 fit uzunluğa kadar büyür. Güneye veya batıya bakan bir pencerenin yakınında tutun.

2. Arap Yasemin

localar

Bitkisel isim: Jasminum sambac

Bu çeşit, büyük olasılıkla tanıyacağınız en lüks kokuya sahiptir. Krallar tarafından düklere kullanılan Arap Yasemin, güzel çiçek açan çiçekleri ve tatlı aromasıyla tanınır!

İç Mekan Bakım Nasıl Yapılır

Bu çeşitlilik kadar büyür 2-8 fit yüksekliğinde. Balkonlu bir odanız varsa, burası harika bir bitki olacak!

3. İspanyol Yasemin

En İyi Kapalı Yasemin Çeşitleri 2
Smartgardenguide

Bitkisel isim: Jasminum grandiflorum

Yarı yaprak döken olduğundan, yeni büyüme geldiğinde bitkinin dökülmesine izin vererek bakımını sizin için çok kolaylaştırır. Bunu evinizde tutmak, aromaterapiyi günlük rutinlerinize aşılayacaktır.

İç Mekan Bakım Nasıl Yapılır

Bitki yavaş bir yetiştiricidir, bu yüzden onu çok fazla budamak zorunda kalmazsınız. Bol çiçekler için bol miktarda doğal güneş ışığı verin.

4. Yaygın Yasemin

Jasminum officinale

Bitkisel isim: Jasminum officinale

Şairin Yasemin’i olarak da ünlü olan bu asma, iç mekanlarda çok iyi yetiştirilebilir. Nefis bir kokuya sahip olan bu asma, bol miktarda zarif beyaz çiçeklerle doludur!

İç Mekan Bakım Nasıl Yapılır

Bitkiyi sert öğleden sonra güneşe maruz kalmaktan koruyun. Desteğe ihtiyacı olduğu için, onu bir pencere ızgarası üzerinde eğitmek harika bir fikir olacaktır.

5. Kış Yasemin

En İyi Kapalı Yasemin Çeşitleri 3
living4media

Bitkisel isim: Jasminum nudiflorum

Bu muhteşem sarı çiçek açan dağcı, her ev için mükemmeldir. Belirli bir kokusu olmayan bu çeşit, canlı ve parlak çiçekleriyle popülerdir. Kışın sonlarında veya ilkbaharın başlarında ortaya çıkan bu bitki, aynı zamanda Çin’de ‘baharı karşılayan çiçek’ olarak da ünlüdür!

İç Mekan Bakım Nasıl Yapılır

Bu çeşitlilik oldukça uzayabilir, bu nedenle düzenli budama şeklini korumasını sağlayacaktır. Ayrıca, onu soğuk hava akımlarından koruyun.


Jasminum ailesinden olmayabilirler ama burada fırtınayla evlere götüren iki popüler çiçek var.

6. Madagaskar Yasemin

living4media

Bitkisel isim: Stephanotis floribunda

Madagaskar’a özgü olan asma, bir tel çember içinde eğitildiğinde güzel görünüyor. Tatlı bir kokuyla, yıldız şeklindeki boru şeklindeki çiçeklere bakmak bir zevktir!

İç Mekan Bakım Nasıl Yapılır

Bitki için birkaç saat sabah güneşine maruz kalmak harika olur. Bitki, turba yosunu bazlı saksı karışımında büyür.

7. Yıldız Yasemin

living4media

Bitkisel isim: Trakelospermum jasminoides

Star Jasmine, muhteşem tatlı kokusuna sahip yıldız görünümlü beyaz çiçekleri ile dikkatinizi çekecek. Oldukça uzun ve hızlı büyüdüğü için, düzenli budama onu formunu korumanın en iyi yoludur.

İç Mekan Bakım Nasıl Yapılır

Bitki etli böceklere ve pullara karşı hassastır. Ayrıca, budama sırasında bazıları için rahatsız edici olabilecek sütlü bir özsu çıkarır.

8. Gardenya

En İyi Kapalı Yasemin Çeşitleri 4Bitkisel isim: Gardenya jasminoides

Çarpıcı çiçeklerle, bu çeşitlilik tüyleri ile popülerdir. Şaşırtıcı kokusunun yanı sıra, bu çalı ilkbahar ve yaz aylarında bol çiçek açan çiçekler için mükemmeldir. Temel ihtiyaçlarından birkaçını karşılıyorsanız, büyümeleri kolaydır.

İç Mekan Bakım Nasıl Yapılır

Zengin, iyi drene olan toprak kullanın. Onlar için hafif zehirli olduğu için bitkiyi evcil hayvanlardan uzak tutun.

About admin

Check Also

Barbeküde Pizza; kendin için lezzetli ve sağlıklı bir pizza yap

Sonunda evde biraz dinlenmeye başladık. Örneğin güzel bir barbekü dahil başka şeyler için zaman! Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir