Bu çağdaş mutfak tadilatında akıllı mutfak saklama alanı

Evdeki herhangi bir oda söz konusu olduğunda – özellikle mutfak – depolama anahtardır. Tüm akıllı mutfak depolama fikirlerini kontrol etmek için bu çağdaş yenilemeye bir göz atıyoruz.

Melissa Lunardon, bu muhteşem mekandan sorumlu iç mimar, mutfağınızı yenilemek ve tüm önemli depoya girmek için en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşıyor!

İlgili makale: Mükemmel mutfağın nasıl planlanacağına dair ipuçları: Rüya gibi, çağdaş bir kıyı mutfağı
İlgili makale: İç mekan inspo: Cep kapılar

Başlangıçta küçük ve dar bir alan olan bu mutfak, özellikle yemek yapmayı seven bir müşteri için pek kullanıcı dostu değildi.

Melissa, “Tadilattan önce burada bulunan mutfak daha iyi günler görmüştü” diyor.

“Küçük bir ada bankı vardı ve hazırlanıp eğlenmek için pek yer yoktu. Mutfak evin büyük bir odasına bakıyor ama alan yeterince kullanılmıyordu.

Mekanı yemek ve giriş alanlarına açarak, mutfak şimdi gururla oturuyor ve diğer yaşam alanlarından görülebiliyor.

“Müşterim yemek yapmayı seviyor ve az sayıda alet kullanıyor. Tüm tıknaz aletleri gizleyen bir cihaz dolabı tasarladık, bu alana gerçekten akıllı bir mutfak depolama alanı sağladık.

“Özel cihaz dolabı, çok sayıda entegre aydınlatma ve güç noktası içerir, yani her bir öğeyi birinci sınıf tezgah üstü mülkü kullanmadan kullanabilir. Kesinlikle bu mutfaktaki en iyi alan kullanımlarından biri. “

Aletleri tezgah üstü bir dolapta saklamak

Bir mutfak tadilatında tasarruf etmenin akıllıca bir yolu, zaten sahip olduklarınızı kullanmaktır.

“Orijinal mutfağın lavabonun üzerinde oldukça özel bir penceresi vardı. Çok fazla doğal ışığın içeri girmesine izin verdi.

“Bir pencere arka planı oluşturmak için pencereyi kaldırma fikriyle oynadık ama bu bütçeyi mahvedecekti. İmkanlarımız dahilinde kaldık ve olduğu gibi bıraktık.

“Şimdi tasarıma baktığımızda, orijinal pencere mutfağın asimetrisini vurguluyor ve değerli bir özellik” diyor Melissa gülümsüyor.

Yaptığımız bir diğer şey de zemini ilham kaynağı olarak kullanmaktı. Orijinal ahşap zeminler çarpıcıydı, bu yüzden onları mutfağa bağlamak istedik. Genel giderler için çok yakın dokulu bir ahşap laminat bulduk.

“Bildiğiniz gibi, 2 farklı malzeme üzerinde tam bir eşleşme elde etmek zor. Genel giderler için keresteyi kullanmak, mükemmel bir eşleşme olmaması için döşemeden yeterince uzakta olduğu anlamına geliyordu.

“Alt dolapları parçalamaya yardımcı olması için derin odun kömürü kullandık.”

Ahşap ve gri mutfakta ahşap döşeme

Akıllı bir mutfak deposuna sahip olmak harikadır, ancak bir mutfak yenileme projesi planlarken dikkate alınması gereken başka şeyler de vardır.

Melissa, “Yerleşimi doğru yapmak mutfağınızı yapacak şeydir” diyor.

“Kaydırmaya başlamadan önce Pintrest veya Instagram diğer insanların fikirleri için, gerçekten ne olduğu konusunda net değil mevcut mutfağınızda çalışmak ve yeni alanınızı nasıl kullanmak istiyorsunuz.

Eğer büyük bir yemek pişirme hayranı değilseniz – bunu kabul etmekte sakınca yoktur! – Gerçekten kullanmayacağınız tüm bu işlevlerle süslü cihazlara savrulmayın. Burada biriktirin ve bu parayı mutfağın başka bir alanında kullanın.

“Ocağınızın her iki yanında minimum 600 mm tezgah boşluğunuz olduğundan emin olun. Bu size, sıcak tencere ve tavaları hazırlamak ve ocaktan güvenli bir şekilde uzaklaştırmak için yeterli alan sağlayacaktır.

“Çalışma üçgeni kuralına (lavabonuz, buzdolabınız ve ocağınız arasındaki bağlantı) bağlı kalın. Yemek pişirmeyi çok kolaylaştıracak ve sizi sürekli olarak mutfağın bir ucundan diğerine yürümekten kurtaracak!

“Mümkünse, akıllı mutfak saklama için daha fazla çekmece eklemeyi düşünün. Çekmecenin tüm içeriğini aynı anda görebileceğiniz için çok pratikler. Sizi etrafta dolaşmaktan, kayıp Tupperware kapağını bulmaya çalışmaktan kurtaracak! “

Ada tezgahlı gri ve ahşap mutfak

Melissa, herhangi bir mutfakta ‘sahip olunması gereken’ kapanımlar ilk 5’de ilk elden deneyime sahiptir.

1. Asla yeterli güç noktalarına sahip olamazsınız! Bunları kilere serpin, adanın yan tarafına ve ocağın her iki yanında saklayın. Güven Bana. Buna pişman olmayacaksın!

2. Tümleşik bir bölme ekleyin. Güzel bir mutfağa bu kadar çok para harcamak, sadece bu çirkin çöp kutularının köşede olması utanç verici bir şey.

3. Çatınızı çatı alanınız yerine dışarıda grip.

4. Bu büyük tencere ve tavaları yıkayacak kadar uzun bir mutfak bataryası seçtiğinizden emin olun.

5. Ve benim bir numaralı mutfağımda … düzgün bir bulaşık makinesi olmalı! Bu kesinlikle kaliteye harcamanız gereken bir alandır.

Bulaşık makinesini bir döngüden sonra açmaktan daha sinir bozucu bir şey olmadığını söylediğimde deneyimlerime dayanarak konuşuyorum, sadece düzgün temizlenmediğini fark etmek için. Kendinizi çift yıkamadan kurtarmak için şimdi iyi bir modele yatırım yapın.

Mutfakta beyaz taş tezgah

Mutfak reolarının adil payından daha fazlası üzerinde çalışmış olan Melissa, nerede savurganlık yapacağı ve nerede tasarruf edeceği hakkında bir iki şey biliyor.

Savurganlık

“Bir şeyler üzerinde savurganlık sen gerçekten istemek. Örneğin, müşterim derz çizgileri olmadan temizlenmesi kolay bir sıçrama istedi. Porselen tezgahı geri sıçrama üzerine devam ettirdik.

“Bu, bir cam veya karo sıçramasından daha pahalıya mal oldu, ancak herhangi bir çizgi veya dağınıklık görmüyorsunuz. Ayrıca, özellikle kontrast kabinlerle uyumlu bir görünüm yarattı.

Melissa, “Yumuşak kapanan menteşelerle geniş tencere çekmecelerinde savurganlık,” diyor.

“Ayrıca, tam boy tavan dolabını savurmanın akıllıca bir fikir olduğunu düşünüyorum. Kimse bir toz toplayıcıyı sevmez! “

Kayıt etmek

“Bazı insanlar görünümü için indüksiyonlu bir ocak istiyor, ancak 3 fazlı güce yükseltmenin maliyetinin farkında değiller. İndüksiyonlu bir ocağın görünümünü seviyorsanız, belki bir gazla tasarruf edin.

“Artık seksi cam üst kısmı ve dökme demir sac ayakları olan gazlı ocakları var. Ayrıca sizi yepyeni tencere ve tava seti satın alma zorunluluğundan kurtarır!

“2 pac kabinlerin görünümünü seviyorsanız ancak bunun için bütçeniz yoksa, mevcut olan harika ipeksi yumuşak melaminlerden bazılarına bakmayı düşünün.”

Harika ve pratik mutfak yenileme ipuçlarını bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz Melissa. Akıllı mutfak depolama fikirlerini özellikle sevdik! Melissa’nın ipuçlarını beğendiyseniz, onun özel Facebook grubuna bakın ‘Tasarım Kolektif Atölyeleri‘Mutfak ve banyo tasarımları, trendler ve yığınlar hakkında ipuçları paylaşıyor. Ayrıca onun üzerinde başka projeler de görebilirsiniz. İnternet sitesi veya Instagram.

Tedarikçi ayrıntıları

Fotoğraf – Kate Hansen Fotoğrafçılık
Dolaplar – Polytec
Aydınlatma – Uzay Hakkında
Aletler ve tapware – E&S Ticareti
Pencere uygulamaları – BBC Tasarımı
Ev Eşyaları – Casetta Living

Daha fazla mutfak fikri burada

Siyah kulplu ahşap dolaplar

About admin

Check Also

Tanrıların Günlük Sorunlarla Nasıl Başa Çıktığına Dair 31 “Uçuk Kaçık” Çizgi Roman

Tanrılar, zamanın başlangıcından beri dünyamızda meydana gelen her şeyin açıklaması olmuştur. Ve bu Yunan, Roma, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir