Bu 7 Karlı Yan Koşuşturmayla Üniversitede Para Kazanın

Paylaşmak önemsemektir!

Üniversitedesin ve kolej masrafları, öğrenci kredileri veya kişisel kullanım için biraz para kazanmak mı istiyorsun?

Bu makale size üniversite öğrencileri için ev işlerinde 7 yasal kalış getiriyor. Bazıları kolay, bazıları zordur ama hepsi aradığınız ekstra parayı getirebilir.

Bunu doğru bir şekilde kurarsanız ve onun için çalışırsanız, bugün sizinle paylaşacağım üniversite öğrencileri için bu iş fikirlerinden tam zamanlı bir gelir bile elde edebilirsiniz.

İnternet, üniversite öğrencilerinin aşağıda özetlemek üzere olduğum bu ev eksenli işlerden çevrimiçi olarak nasıl 10.000 – 100.000 $ kazandıklarına dair gelir raporları ve referanslarla dolu.

✅ Evden para kazanmak ister misin? Okurlarımız seviyor Evden Çalışma Paketi. Okurlarımız onu seviyor.

Bir Blog Başlatın

Potansiyel Aylık Gelir: 500 – 100.000 ABD Doları

Öğrencilerin harcayacak çok şeyi olmadığından eminim ama üniversitede gerçekten para kazanmak istiyorsa, bir blog başlatmak çok az bir ön maliyet gerektiren en iyi yan koşuşturmadır.

Çok basit bir blog başlatmayı seçerseniz, yalnızca alan adı, barındırma planı ve blog teması Bu, servis sağlayıcıların maliyetlerine bağlı olarak size yaklaşık 80-100 ABD dolarına mal olabilir.

İlgili Makale: Bir Blog Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Bir üniversite öğrencisi olarak, bu dünyadaki herhangi bir şey hakkında blog yazmayı seçebilirsiniz.

Hakkında blog yazmayı ve çok para kazanmayı seçebileceğiniz çok sayıda bloglama nişleri var.

Yazmayı seçeceğiniz blog niş, blogunuzun başarısının önemli bir parçası olacaktır.

Tutkulu olduğunuz doğru nişi seçerseniz, hızlı para kazanacağınızı garanti edebilirim.

Bir üniversite öğrencisi olarak, bir niş seçmek, blog başlatmak isteyen herkesten biraz daha kolay olacaktır.

Örneğin, Yazılım Mühendisliği veya Grafik Tasarım okuyorsanız, bu konular etrafında diğer öğrencilere yardımcı olabilecek değerli içerikler yazabilirsiniz.

Diyelim ki grafik tasarım hakkında blog yazmak istiyorsunuz. Bir grafik tasarım öğrencisi olarak, muhtemelen okul projeleriniz için birkaç araçsınız.

Bu nedenle, grafik tasarım eğitimleri hakkında makaleler yazmaya devam edersiniz ve kullandığınız araçlar için bağlı kuruluş pazarlaması yaparsınız.

Başka bir grafik tasarım öğrencisi, grafik tasarım çalışmalarında gerekli olan aynı aracı satın almak için bağlantınıza tıkladığında, size bir komisyon ödenir.

Bir ex için grafik tasarımcı olarak blogunuz aracılığıyla para kazanmanın bir başka yolu, diyelim ki kendi resimlerinizle veya grafik şablonlarınızla posterler, tişörtler oluşturmak ve bunları blogunuz aracılığıyla satmaktır.

Blogunuzdan gelir elde etmek için kullanabileceğiniz farklı akışlar çok geniştir. Sadece nasıl çalıştıracağını bilmelisin

Üniversite öğrencisi olarak bir blog başlatmanın avantajlarından biri, hedef kitlenizi çok hızlı bir şekilde oluşturabilmenizdir.

Eminim üniversitenizde çok sayıda arkadaşınız vardır ve tüm kolejle arkadaş olmasanız bile, eminim içeriğiniz harika ise, üniversitenizin büyük bir yüzdesi blogunuzda değer bulacaktır.

Bu şekilde kendi topluluğunuzu kolayca kurabilir ve üniversitedeyken blogunuz aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

WordPress Siteleri Oluşturun

üniversitede para kazanmak

Potansiyel Aylık Gelir: 500 – 3.000 ABD Doları

Üniversitede iseniz sizin için sahip olduğum ikinci yan acele, yakınınızdaki yerel işletmeler gibi müşteriler veya yeni bir web sitesine ihtiyaç duyan herkes için WordPress siteleri oluşturmaktır.

S1, herkes yeni bir şey başlatmak istediğinden ve neredeyse her işletme artık çevrimiçi bir varlık gerektirdiğinden, web tasarım ihtiyaçları için insanlara ulaşmak için mükemmeldir.

İşletmeler çevrimiçi olma konusunda giderek daha bilinçli hale geliyor ve bundan bir üniversite öğrencisi olarak yararlanabilirsiniz.

Ama hey, kodlama veya web geliştirmeden değil, sadece müşteriler için WordPress sitelerini özelleştirmekten bahsediyorum.

Devam edebilirsiniz:

üniversitede para kazanmanın yolları
 • Git www.yelp.com
 • Bir endüstri seçin (sıhhi tesisat, araba temizliği, restoranlar vb. İçin)
 • Yenileme gerektirip gerektirmediğini görmek için web sitelerine tıklayın
 • Hizmetlerinizi önermek için onları arayın veya ziyaret edin

Daha önceki çalışmalarınızı görmek isteyeceğiniz açıktır, ancak onlara üniversitede bu alanda deneyim aramakta olduğunuzu söylemekten korkmayın. Dürüst ol!

Uzman olmadığınız zamanlarda uzman olduğunuzu iddia etmeyin. Sizi doğru işe almaları için güven inşa etmelisiniz.

Şimdi, WordPress sitelerini özelleştirme konusunda bilgiliyseniz ve geçmişte bazı çalışmalar yaptıysanız, küçük bir portföy oluşturmanın ve bu tür işleri yapacak kişileri işe alan sitelerde bir hesap oluşturmanın zamanı geldi.

Şu sitelere göz atın:

Bunun gibi sitelerde saat başı ödeme alabilirsiniz ve sağlam bir iş portföyünüz varsa buradan kolayca büyüyebilirsiniz.

Elbette, ilk ayınızda milyonlar kazanamazsınız, ancak gerçekten karşılığını alabilir.

Veri Giriş İşleri

Potansiyel Aylık Gelir: 500 – 5.000 ABD Doları

Veri girişi işleri sonsuza dek varmış gibi ve uzun süre burada kalacak.

Veri girişi gibi hafif işler yapabilir ve bir üniversite öğrencisi olarak her ay birkaç yüz dolar veya daha fazla kazanabilirseniz, dikkate değer olduğunu düşünüyorum.

Normalde veri girişi işleri saat başına ödenir. PayScale’e göre, veri girişi işleri saatte 10 – 17 ABD Doları ödeyebilir. Günde 2-3 saat çalışıyorsanız, ayda 1 bin doların üzerinde kolayca kazanabilirsiniz.

Aşağıdaki gibi sitelerde veri girişi operatörleri arayan şirketleri bulabilirsiniz:

Deneyim kazandığınızda, ayda 5.000 $ ‘a kadar kazanabilen çok daha yüksek ücretli veri girişi işlerini düşünebilirsiniz.

Fotoğrafçılık Sat

üniversitede para kazanmak

Potansiyel Aylık Gelir: 100 – 500 ABD Doları

Bugünlerde kim iyi fotoğraflar çekeceğini bilmiyor. Akıllı telefon kameralarının devrimi ile neredeyse her genç fotoğrafçılık tecrübesine sahip.

Elbette bunun için iyi çözünürlüğe sahip iyi bir kameraya veya hatta iyi çözünürlüğe sahip bir akıllı telefona ihtiyacınız olacak.

“Fotoğraflarımı çevrimiçi kim satın alacak? Size fotoğraf satmanın çok çok kazançlı olduğunu söyleyeyim.

Bu iş modeli Stock Photos olarak adlandırılır ve son derece karlı olduğu kanıtlanmıştır.

Her şeyin fotoğrafını çekmeyi seçebilirsiniz, ancak bu alanda belirli bir “niş” seçmenizi tavsiye ederim, böylece fotoğraf oturumlarınız bu tür fotoğraflara göre düzenlenir.

Örneğin, düz fotoğraf çekebilir ve yalnızca bunu yapabilirsiniz. İnsanlar sizi düz bir fotoğraf uzmanı olduğunuz için tanıyacaklar.

Ya da sadece ambalajların veya sadece kıyafetlerin vb. Fotoğraflarını çekmeyi tercih edebilirsiniz… Ne demek istediğimi anlayın!

Fotoğraflarınızdan en iyi şekilde yararlanmanın iki yolu var:

Paket İndirimi

İyi bir fotoğraf kitaplığı oluşturduktan sonra, bir paket oluşturabilir ve diyelim ki 20 yüksek kaliteli fotoğrafı yalnızca 9,99 dolara satabilirsiniz.

Paket anlaşmaları bugünlerde giderek daha popüler hale geliyor. Aslında bu tür bir anlaşma hakkında bir tartışma var çünkü bazıları bunun aslında sıkı çalışmalarının değerini düşürdüğünü söylüyor.

Şimdilik bu konuda tartışmayacağım, ancak çevrimiçi olarak nasıl hızlı para kazanabileceğinizi gösteren bir seçenek gösteriyorum.

Uzatılmış Lisans

Muhtemelen bunu hiç duymadınız, ancak çevrimiçi dünyada dijital ürünler sattığınızda, aslında ürününüzü kullanmalarına izin vermek için insanlara lisans satıyorsunuz.

Biri sizin stok fotoğraflarınızdan birini satın alırsa, ne isterse yapamaz.

Bununla demek istediğim, biri 5 dolara tek bir fotoğraf satın aldığında, fotoğrafınızı yalnızca kişisel veya ticari kullanım için kullanmasına izin veriliyor.

Fotoğrafınızı parasal bir kazanç elde edilecek şekilde kullanmak istiyorsa, genellikle orijinal fiyatın 10 veya 20 katı olan Genişletilmiş Lisans satın almalıdır.

Stok fotoğraf satarak çok para kazanabileceğiniz yer burasıdır.

Müşterilere fotoğrafları yeniden satmalarına olanak tanıyan genişletilmiş lisanslar sunabilirsiniz.

Elbette, başkalarının fotoğraflarınızı yeniden dağıtmasını istemiyorsanız yalnızca basit bir lisans sunmayı seçebilirsiniz.

Bu harika stok fotoğraf web sitelerine göz atabilirsiniz:

Sanal Asistan İşleri

Potansiyel Aylık Gelir: 1000 – 10.000 ABD Doları

Sanal asistanlar endüstrisi birkaç yıldır hızla büyüyor ve işletmeler her zaman işlerini büyütmelerine yardımcı olabilecek sanal asistanlar arıyor.

Sanal asistan, temelde bir şirket veya bireysel bir iş adamı için belirli görevleri yerine getiren kişidir.

Aşağıdakiler gibi pek çok avantajı olduğu için giderek daha fazla insan sanal asistan olmaya yöneliyor:

 • Evden uzaktan çalışma
 • Hangi sektöre hizmet verileceğine karar vermek
 • Çalışma temponuzu kontrol edin
 • Kendi ücretlerinizi / fiyatlandırmanızı belirleme

Dahası, yapmayı seçebileceğiniz pek çok VA işi var ve üniversitede sanal asistan olarak para kazanmanız için tüm olasılıkların bir listesini çıkardım.

İşte liste:

 • Müşteri desteği
 • E-ticaret şirketleri için çevrimiçi siparişleri işleme
 • Web sitesi tasarımı
 • WordPress bakımı
 • Grafik dizayn
 • Takvim yönetimi ve seyahat düzenlemeleri
 • Bloglar için içerik oluşturma
 • Düzenleme ve redaksiyon
 • Transkripsiyon
 • İçerik araştırması
 • Anahtar kelime araştırması
 • E-posta yönetimi
 • Defter tutma
 • Veri girişi
 • Satış sayfaları oluşturma
 • Ürün lansmanlarını yönetme
 • E-posta erişimi
 • Olası satış yaratma
 • Videoları düzenleme
 • Sosyal medya yönetimi
 • Proje Yönetimi
 • Topluluk yönetimi

Sanırım bu, bir üniversite öğrencisi olarak evden çevrimiçi para kazanmaya başlamayı düşünebileceğiniz bir şey bulabileceğiniz adil bir liste.

Bağlı pazarlama

üniversitede para kazanmak

Potansiyel Aylık Gelir: 200 – 100.000 ABD Doları

Eminim bu kelimeye internette rastlamışsınızdır. Açıkçası, nasıl yapılacağını biliyorsanız, bu, çevrimiçi olarak hızlı para kazanmanın en hızlı yollarından biridir.

Bağlı kuruluş pazarlaması, esasen başkalarının ürünlerini / hizmetlerini satmaktır ve bir kişi sitenizden bir satış ortağı bağlantısı aracılığıyla bir ürün satın aldığında veya bir hizmete kaydolduğunda, bu satın alma işleminden hemen bir komisyon alırsınız.

Şöyle çalışır: web sitenize bir gönderi veya başlık olarak eklediğiniz, bağlı kuruluş bağlantısı dediğimiz özel bir bağlantınız var.

Birisi bu bağlantıya tıkladığında ve söz konusu ürün için bir satın alma işlemini tamamladığında, maliyetin% x’i kadar bir komisyon alırsınız.

Komisyon oranı şirketlere ve ürün türlerine de bağlı olacaktır. Genel olarak, ürünlerin maliyeti ne kadar yüksekse, o kadar yüksek ödeme almak istersiniz.

Örneğin, Amazon oyuncaklara yalnızca% 3, belirli ekipman türlerine% 8 ödüyor.

Biraz matematik yapalım.

800 dolara mal olan bir çim biçme makinesini tanıtıyorsunuz ve bağlı kuruluş bağlantınız aracılığıyla 25 kişinin satın almasını sağlıyorsunuz, bu şununla sonuçlanacaktır:

% 8 x 800 ABD doları = 64 ABD doları x 25 = 1600 ABD doları

Sadece bir bağlantıdan neredeyse iki bin. Bahse girerim web sitenizde daha birçok bağlantıyı tanıtabilirsiniz, değil mi? 😉

Bağlı kuruluş bağlantılarınızdan satın alan bir grup insan varsa ne kadar kazanabileceğinizi hayal edin!

Direk nakliye

Potansiyel Aylık Gelir: 500 – 1 Milyon Dolar

Dropshipping bugünlerde özellikle ABD’de giderek daha popüler hale geliyor.

Bu, esas olarak bir ürün stoğuna sahip olmadan bir çevrimiçi mağaza kurmaktır.

Örneğin, arabalar için pil satmak istiyorum. Bu pillerin birkaç çeşidiyle bir çevrimiçi mağaza oluşturuyorum.

Birisi mağazamdan bir satın alma yaptığında, toptancının çevrimiçi mağazasına gidip siparişi veririm ve kargo sonunda yapılır. Yani herhangi bir envantere dokunmam gerekmiyor!

Bu iş modeli, esas olarak web siteniz ve barındırma için biraz ön yatırım gerektirir, çünkü başlamak için ilk mal stoğu satın almanız gerekmez.

Öte yandan, reklamcılık için birkaç yüz dolara sahip olmanız gerekecek.

Ürünlerinizi tanıtmadan kimse sizden satın almayacaktır.

İşte burada Facebook ve Google Ads devreye giriyor.

Stoksuz satış işini alt üst eden bu harika ve başarılı üniversiteden ayrılanlara göz atın:

Bu adamlar aslında Facebook reklamlarındaki “gurulardır” ve YouTube’da Facebook Reklamlarının nasıl yapılacağını öğretecek pek çok içeriğe sahipler.

Stoksuz satış işinize başlamadan önce kendinizi Facebook Reklamları hakkında eğitmenizi tavsiye ederim.

Neyse ki, bu tür bir işle ilgili süreç, her satış geldiğinde siparişi manuel olarak vermek zorunda kalmadığınız, özellikle dropshipper’lar için oluşturulmuş bazı harika yazılımların yardımıyla tamamen otomatik hale getirilebilir. Oberlo.

Bu listede size uygun bir şey bulamazsanız, evden çalışmakla ilgili başka bir makaleye göz atabilirsiniz ==> Burayı Tıklayın

Umarım bu liste arasında üniversitede para kazanmanıza yardımcı olacak uygun bir yan koşuşturma bulursunuz.

✅ Üniversitedeyken evden gelir elde etmeye hazır mısın? Okurlarımız seviyor Evden Çalışma Paketi.

About admin

Check Also

Buzlu Donutlar

Buzlu Donutlar Hazırlık zamanı 3 dakika Pişirme Süresi 7 dakika Toplam zaman 10 dakika 4 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir