Bir Bütçede Asılı DIY Büyük Ölçekli Duvar

DIY büyük duvar daha azına asılı. DIY büyük duvar sanatı, mekanınıza kişilik katmanın ve güzelleştirmenin ekonomik bir yoludur. Bu duvar halısı, yalnızca boho veya orta yüzyıldaki bir ev için değil, aynı zamanda hemen hemen her iç mekan stili için de işe yarayan harika bir ev dekorasyonu seçeneğidir – harika bir bütçe dostu DIY ev dekorasyonu fikri!

Bütçe dostu büyük ölçekli duvar sanatı

Büyük ölçekli bir sanat eseri satın almak gerçekten pahalı olabilir. Evinizi dekore etmek için kendi büyük ölçekli sanatınızı yaratmaktan daha iyi ne olabilir? Büyük bir duvar resmi, duvardaki büyük bir boş alanı doldurabilir ve gerçekten mekanınız için bir açıklama yaratır.

Galeri duvarı için DIY büyük ölçekli duvar asılı

Ben dekore ederken ev ofisi, Gerçekten büyük ölçekli bir duvar sanatına ihtiyacım vardı: Ev ofisimden tavan arasına garip bir gizli kapı var. Boş bir duvarın ortasında olduğu için bazı büyük ölçekli sanat eserlerini asarak onu örtmeyi düşünüyordum. Bununla birlikte, büyük bir duvar resmi satın almak çok pahalı olabilir ve ihtiyacım olan tam boyutu bulmak çok zordur. Fiyatın yanı sıra, geleneksel çerçeveli bir sanatın ağırlığı, çerçeve ve camın ne kadar ağır olduğu düşünüldüğünde oldukça fazla olabilir.

Daha ucuza DIY büyük duvar sanatı

Bunun yerine, elimdeki tüm malzemelerle bu büyük ölçekli duvara asmayı kendim yaptım. Sonuç çok klasik ve çok yönlü. Bu, aslında hiçbir şeye yakın olmayan büyük bir duvar sanatı parçası yaratmanın çok uygun bir yoludur.

DIY büyük ölçekli duvar asma adım adım öğretici
galeri duvarı için bir bütçeyle büyük duvar halısı nasıl yapılır

DIY büyük duvar askı malzemeleri

Pullar: Patates veya damgalayabileceğiniz herhangi bir şey.

Tebeşir boyası. Biraz beyaz tebeşir boyam var. Sütlü boya veya lateks bazlı boya da kullanabilirsiniz.

Keten kumaş. Target’tan aldığım keten bir masa örtüsünün bir kısmını kullandım. Doğal keten dokusuna sahiptir ve oldukça ekonomiktir.

Ahşap dübel. Michaels’tan 1/2 inç çapında bir tahta dübel kullandım.

DIY büyük duvar asılı video

Daha bütçeye uygun DIY dekor fikirleri görmek isterseniz, benim Youtube kanalı.

DIY büyük duvar asma talimatları

DIY büyük duvar halısı bütçe dostu

Pul hazırlayın ve boyayın

İlk adım, pulları hazırlamaktır, böylece onları duvara asmak için bir desen oluşturmak için kullanabiliriz. Patatesin yarısını kullandım ve ikiye böldüm. Sonra her birinin ucunu kestim kama şekli oluşturdum. Amacım yarım daire şekli oluşturmaktı. Ve bu şekilde her bir parça, damgalama için kullanabileceğim şekilde iki çeşit oluşturabilir.

Patates ile DIY damgası

Yarım daire şeklini seçmemin nedeni klasikten hoşlanmam ama biraz da dinamik katıyor. Ayrıca kalıbın bazı varyasyonlarını oluşturmak için onları döndürebiliyorum.

Boyayı hazırlamak için elimde kalan tebeşir boyasını kullandım ve biraz suyla karıştırdım. Su ve boya oranı, rengin ne kadar yoğun olmasını istediğinize bağlı olacaktır. 1: 1 oranında gittim.

Bütçede DIY büyük ölçekli duvar sanatı

Rengi bir hurda kumaş üzerinde (ideal olarak duvardaki asılı kumaşla aynı) test etmenizi ve beğenip beğenmediğinizi görmenizi şiddetle tavsiye ederim. Başlangıçta çözümüm çok zayıftı, bu yüzden desen bana çok hafif görünüyor. Bu yüzden biraz boya ekledim ve ikinci denemede mükemmeldi.

Keten üzerine DIY büyük duvar halısı

Kumaş üzerine bir desen oluşturun

Deseni oluşturmadan önce, kumaşın altına biraz karton veya gazete koymanızı tavsiye ederim. Benim durumumda, boyanın sulu bir kıvamı vardı, bu yüzden boyanın bir kısmı masanıza gelebilirdi. Çalışma parçanızın altında biraz koruma olması, temizlemeyi kolaylaştırır.

Yüzey korunduğunda, hemen deseni oluşturmaya başladım. Patates dilimini ağrı karışımının içine daldırıp kumaşın üstüne bastırdım. Bazen basınç veya boya kapsamı nedeniyle tam deseni oluşturmaz, bu yüzden giderken rötuş yapmak için bir boya fırçası kullandım.

Bütçede asılı DIY büyük duvar
büyük ölçekli duvar halısı nasıl yapılır

Ayrıca kalıbı oluştururken, aynı şeklin daha fazla varyasyonunu oluşturabilmek için her bir patates diliminin açısını ve kenarını değiştirmeye özen gösterdim.

Önce kalıbı tasarlamaya biraz zaman ayırmanızı tavsiye ederim. Bir taslak üzerinde bir şey çizmek işe yarayacaktır. Bu şekilde daha hızlı hareket edebileceksiniz.

Bir bütçeyle asılı DIY büyük ölçekli duvar

Desen tamamen damgalandıktan ve kumaş kuruduktan sonra, bir kez daha rötuş yapmaya başladım. Boya ıslakken daha hafif kurur. Bu nedenle, renk sizin için çok açıksa veya bir nokta eksikse, aşamada son rötuş yapmak için bir boya fırçası da kullanabilirsiniz.

Büyük ölçekli duvar sanatı duvara nasıl asılır

Bu büyük duvar resmini asmadan önce kumaşın kenarlarını bitirin. Bir dikiş makinem var, bu yüzden önden gittim ve kenarları kıvırdım. Bir dikiş makineniz yoksa, kenarı işlenmemiş halde bırakabilir veya saçaklı bir kenara sahip olmak için biraz iplik çekebilirsiniz. Kontrol edebilirsin DIY dikişsiz masa koşucu Daha bitmiş görünen saçaklı bir kenarın nasıl oluşturulacağına dair eğitim.

Her şey kuruduktan sonra kumaşı katlarım ve güzel bir sunum için üst kısmı boyunca dikerim. Bu şekilde kumaşın üzerine bir cep koyardım, böylece tahta bir dübel koyabilir ve kumaşı duvara asmak için kullanabilirim.

büyük ölçekli duvar sanatı nasıl asılır

Alternatif olarak, bu büyük duvarı duvara iki köşesinden çivi ile asarak da tutturabilirsiniz. Bu daha boho ve rahat bir görünüm yaratacaktır. Üst kısmın düz olmasını istediğim için, bu DIY duvar askısının şeklini desteklemek için üstten ahşap bir dübel yerleştirmeye karar verdim.

DIY büyük duvara asılı bütçe dostu

Kendi büyük ölçekli duvar süslerinizi yaratmanın tüm adımları budur! Umarım bu öğreticiden hoşlanır ve bir şans verirsiniz!

Büyük ölçekli sanat büyük bir fark yaratır

İşte ev ofis galeri duvarımın öncesi ve sonrası, böylece her şeyi geniş ölçekte görebilirsiniz. Bu DIY büyük duvar askısı olmadan, duvardaki mini kapının üzerinden geçmek oldukça zor olurdu. Bu DIY dekor projemizden çok memnunum.

önce galeri duvarı

Elbette, iyi bir duvar sanatı seçeneği olarak büyük bir duvar halısının yanı sıra başka yollar da var. Büyük ölçekli duvar sanatını daha ekonomik hale getirmek için daha fazla öğretici paylaşmayı umuyorum. Emily Henderson ayrıca, uygun fiyatlı büyük ölçekli sanat fikirleri hakkında bazı harika ipuçları paylaştı. onun blogu!

Daha sonrası için sabitleyin

Bir bütçeyle asılı DIY büyük duvar, diy büyük ölçekli duvar sanatı

Diğer DIY dekor eğitimi

Kolay dikişsiz masa koşucu DIY

DIY bütçe dostu peçetelik

DIY okaliptüs ortanca çelengi

About admin

Check Also

Barbeküde Pizza; kendin için lezzetli ve sağlıklı bir pizza yap

Sonunda evde biraz dinlenmeye başladık. Örneğin güzel bir barbekü dahil başka şeyler için zaman! Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir