Best Kitchen Roman Shades | Mutfak Pencere Tedavisi Nasıl Seçilir

Roma tonları, özellikle mutfağınız gibi kullanışlı alanlar için çok zamansız bir pencere muamelesidir. Bu yüzden, mutfağınız için pencere tonları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair en iyi ipuçlarımı, roma tonları önerilerini ve diğer mutfak penceresi uygulama alternatiflerini paylaşıyorum.

Mutfak Kaynakları

Diğer odalar için çiftlik evi roma tonları ile ilgileniyorsanız, benim çiftlik evi roma gölge toplama sonrası.

İçerik tablosu

Neden mutfak için roma tonlarını seçmelisiniz?

En iyi mutfak roma tonları 2021

Mutfak roma tonlarını seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Roma tonları alternatifleri

Neden mutfak için roma tonlarını seçmelisiniz?

Pencere tedavisi için sınırlı yükseklik

Pek çok oda için, insanların pencereyi giydirirken ilk düşündükleri şey perdeler olabilir. Ancak perdeler bir mutfak için işe yaramıyor.

Dolaplar ve tezgahlarla, pencere uygulaması için sınırlı yükseklik vardır ve bu gerçekten roma tonları işe yaramak.

Ayrıca, roma gölge yüksekliği o kadar özelleştirilebilir ki, mutfak pencere boyutunuza mükemmel bir şekilde uyan birini kolayca bulabilirsiniz.

Temiz tut

Genel olarak konuşursak, Roma tonları, mutfak, banyo, çamaşır odası vb. Gibi faydacı oda tiplerinde perde perdelerden daha iyi çalışır.

Mutfakta çok fazla dökülme veya sıçrama olabilir. Bir pencerenin üst kısmında asılı olan bir roma gölgesi, kendini temiz tutma konusunda oldukça iyi bir iş çıkarabilir.

Zamansız görünüm

Bazen, pencere tedavisi için roma rengi bir gölge seçmek, evinizin iç tarzına veya neye gittiğinize bağlıdır.

Örneğin, roma tonları, mutfak ve yemek alanlarının işlevselliğine gerçekten çok iyi uyan açık ve temiz bir görünüme sahiptir. Ayrıca, asla modası geçmeyecek kadar zamansız bir pencere tedavi seçeneğidir.

mutfak için roma tonları

Best Kitchen Roman Shades 2021

Roma tonları muhtemelen bir mutfak için en iyi pencere uygulama seçenekleridir, bu yüzden işte en sevdiğim mutfak roma tonlarının bir özeti – evimde ve sevdiğim birkaç seçenek de dahil olmak üzere 🙂

1. Riviera Akülü Roma Tonları

çanak çömlek ahır roma gölge mutfak

Bu muhtemelen şunlardan biridir en popüler roma tonu geleneksel veya çiftlik evi için! Pottery Barn tarafından yapıldı, bu yüzden kalitesinden şüphem yok. Ayrıca öyle kablosuz bu, kullanıcının açıp kapatmasını kolaylaştırır.

Pottery Barn’dan benzer bir kablosuz gölgem var. ev ofisi Kontrol etme kolaylığından dolayı çok seviyorum.

Bu çizgili gölgeler, sadece farklı kumaşlarla, ev ofis gölgelerimle aynı ürün yelpazesi.

Bu gölge karartılmış, bu nedenle pencere için fazla yer kaplamadığı sürece, yine de harika bir seçenektir. Mutfağınıza daha fazla ışık girmesini sağlamak için dışarıdan montaj da yapabilirsiniz.

2. Zımpara Keten / Pamuk Akülü Roman Gölge

Bu benim kullandığım şey ev ofisi – İki tane var ve onları gerçekten seviyorum!

Bu roma tonu birçok renk seçeneğiyle gelir. Ben seçtim Beyaz olan ev ofisimde nerede çok şey olacağını bildiğim için basitliği için.

Daha geleneksel bir mekan için harika görünebilecek mavi ve fildişi renk seçeneklerini de seviyorum!

Bu pencere gölgeliği de kablosuzdur ve karartma astarlıdır. Işığı biraz engelleyebileceği için süper küçük pencerelere tavsiye etmem. Çok küçük bir pencereniz varsa, bu tasarımı seviyorsanız daha fazla ışığın içeri girmesine izin vermek için dış montaj için kullanabilirsiniz.

3. Düz Nervürlü Roma Gölgesi

düz nervürlü roma gölge yatak odası
DIY Pencere Koltuğu eğitimi

bu bende var nervürlü düz roma tonu benim yatak odam için DIY pencere koltuğu ve temiz stili gerçekten seviyorum.

Bu özel, çünkü pencerem gerçekten geniş. Pencerem için özel yapılmış olmasına rağmen, hazır satın almaya kıyasla aslında çok pahalı değil.

Bu roma gölgesinin iki tür astarı vardır, seçmenizi öneririm polikoton astar mutfağınız için.

Ayrıca, kullanımı bir çekme zincirinden daha kolay olan sürekli döngülü zincir mekanizmasını kullanmasını da seviyorum.

4. Badana Bambu Roman Gölgesi

mutfak için bambu dokuma gölge roma tonları

Doğal malzemelerle dokunmuş gölge, çok çeşitli stiller için başka bir harika seçenektir!

Bu bambu gölge, kıyı, modern, temiz tarz evler için harika bir pencere bakımı yapan beyaz yıkama görünümüne sahiptir.

Aynı zamanda gerçekten uygun fiyatlı.

5. Rahat Şeffaf Roma Gölgesi

mutfak sırf gizlilik pencere gölgesi için en iyi roma tonları

Harika bir seçenek rahat ve rahat bir ev mutfağı için. Sahte ketendir, yani ketenleri ekstra ödemeden pahalı bir görünüm elde edersiniz.

Bu özel roma gölgesinin rahat görünümünü gerçekten çok seviyorum. Akıllıca seçerseniz, özel roma tonları aslında büyük mağazalardan daha pahalı değildir.

Ev dekorasyonu konusunda tutumlu olabilirim, ancak son iki yılda üç özel roma rengi satın aldım ve muhtemelen gelecekte daha fazla satın alacağım.

Bir roma tonu satın aldım aynı Etsy mağazası ve kalite çok iyi. Yapmakta olduğumuz yeni ebeveyn yatak odam için bundan bir çift satın almayı düşünüyorum.

Ayrıca kullanıyor Saf kumaş Bu, mutfağınıza tonlarca doğal ışık verirken pencerenizi de süsleyebileceğiniz anlamına gelir.

6. Chicology Cordless Privacy Roman Shades

beyaz ışık filtreleme roma gölge mutfak

Akülü bir roma tonu hafif filtreleme astarlı. Gün içinde mutfağınızı aydınlık ve parlak tutmanızı sağlayan bazı ışıklara izin verir.

Akülü, kalem ve dolabı kolaylaştırır ve etrafta fazladan zincir asılı kalmaz.

Birkaç rengi var, ben şahsen en çok beyaz olanı seviyorum. Yapabilirsiniz tüm renk seçeneklerini buradan kontrol edin.

7. Siyah Villa Stripe Roman Shades Hack

lavabonun üzerinde mutfak için roma gölgesi

Mutfağım ve yemek odam için kullandığım şey bu. Ben buna daha ucuz bir alternatif diyorum Çömlekçilik Ahır Riviera Gölgesi.

Bu alanların fotoğraflarını ne zaman yayınlasam Instagram, en çok sorulan sorulardan biri o roma tonlarını nereden aldığım. Gerçek şu ki, mağazadan satın alınmış değil, daha ziyade bir hack.

Özel yapımdır, ancak düşündüğünüzden çok daha ucuzdur. Aslında, muhtemelen evimde sahip olduğum en uygun fiyatlı pencere bakımı.

Yazıma göz atabilirsin Uygun Fiyatlı Özel Roman Shades Hack.

Roma renginizin güzel görünmesi için bonus ipucu

Bazen yeni pencere gölgeliğiniz geldiğinde, paketleme ve nakliye nedeniyle burada ve orada küçük kırışıklıklar olabilir. Bu tamamen normaldir ve bunları kolayca çıkarabilirsiniz.

Yapmaktan hoşlandığım şey, kumaşı yerine yerleştirdikten sonra tamamen açarak gölgeyi açmaktır.

Sonra bir kumaş buharlı pişirici Bu kırışıklıkları yumuşatmak için harika bir iş çıkaran tüm kumaş yüzeyini buharlamak için.

En sevdiğim kumaş buharlayıcı Buçünkü aşağıya bakıldığında su sızdırmaz. Bu şekilde kanepem, yatak takımlarım, giysilerim vb. İçin de kullanabilirim.

Çok uygun fiyatlı ama hayatımı çok geliştirdi! İç mimarların boşlukları daha gösterişli hale getirmek için gizli araç.

pencere tedavisi için kumaş buharlı pişirici

Mutfak roma tonlarını seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Roma tonunun pek çok seçeneği olduğu için, roma tonunda ne istediğinizi elden önce düşünmek her zaman güzeldir.

modern çiftlik evi roma gölge panjur yemek odası fotoğrafı

Mutfak için Roma tonları stilleri

Roma tonları için, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı stil vardır. En kolay bulunabilen stil düz stil – bu da benim favorim.

Sahibim nervürlü stil evimde de düz gibi görünen ancak biraz daha yapılandırılmış görünen roma tonları. Yani size kalmış.

Dikkate alınması gereken başka bir şey de rahat stil roma tonları.

Rahat görünüm, bir alana daha fazla yumuşaklık katar. Şahsen yatak odası veya banyo için mutfaktan daha iyi çalıştığını düşünüyorum.

roma tonları stil kılavuzu infografikleri

Akülü vs kordon

Dikkate alınması gereken başka bir şey de kablosuz ve kablolu.

Hazır roma tonlarının çoğu kablosuzdur ve Etsy’nin özel yapım Roma tonlarının çoğu kablolu.

Kablolu için, çekme ipi veya sürekli döngü bulabilirsiniz. Kişisel olarak, evimde ikisine de sahip olduğum için, sürekli döngü kablosunun kullanımını daha kolay buluyorum.

Roma renginiz hafifse, bir çekme zinciri yeterli olur. Gölgeniz büyük gölge veya ağır kumaşlar gibi ağırsa, bunun yerine sürekli döngü kullanmanızı öneririm.

Ayrıca motorlu roma tonları da vardır, ancak pahalı olabilir ve pencereniz yüksek ve ulaşılması zor olmadığı veya sık sık kullanmadığınız sürece fazladan para harcamanıza gerek yoktur.

Gölgenizi her gün açıp kapatmayı planlamıyorsanız, kablolu veya kablosuz çok fazla olduğunu düşünmüyorum. Bunun yerine, mutfak roma tonlarını seçmek için önce fiyatlandırmaya ve kumaşlara öncelik verirdim.

Kablolu ve kablosuz hakkında daha fazla bilgiyi şu adresten okuyabilirsiniz: çiftlik evi roma gölge direği.

Karartma astarları ve ışık filtreleme

Genel olarak, bir yatak odasında karartma astarı harika çalışır çünkü ışığı tamamen bloke eder ve geceleri uyumak için güzel ve karanlık bir ortam sağlar.

Aksine, ışık filtreleme veya mahremiyet astarı biraz ışığın olmasına izin verir ve odayı daha parlak hale getirir. Bir mutfak için, bunun gibi ışık filtreleme astarı almanızı öneririm. şeffaf keten gölgeveya bambu gölge.

Mutfak roma gölge kumaşları

Bu, roma gölge stilinin kilit faktörüdür ve alanı yaratabilir veya bozabilir.

Pencere muamelesinin bir kırlent kadar değiştirilmesi kolay olmadığından, genellikle güvenli tarafta hata yapıyorum ve basit ve klasik renk veya desene sahip roma tonlarında kumaş seçiyorum.

Şunlar yukarıdaki seçenekler Bu kategoriye uygunluğu paylaştım. Duvarları boyadıktan veya tüm alanı yeniden dekore ettikten sonra pencere uygulamasını yeniden kullanabilmek her zaman güzeldir.

Hareket halindeyken roma gölgenizi bile yanınızda getirebilirsiniz, çünkü bir pencerenin dışına daha monte edilebilirler, böylece alan mükemmel bir şekilde eşleşmek zorunda kalmaz.

Roma tonları alternatifleri – diğer mutfak pencere uygulamaları

Cafe perdeleri

Cafe perdesi daha rahat ve rahat bir görünüm arıyorsanız harika bir seçenek olabilir. Kır evi veya çiftlik evinden ilham alan evlerde çok iyi çalışır.

Biraz modern bir zevke sahipseniz cafe perdeniz için bazı sade kumaşlar tercih edebilirsiniz.

mutfak pencere tedavisi roman cafe perde

Stor perdeler

Rulo gölge modern evler için iyi bir mutfak penceresi muamelesi yapar. Çok şık bir profile sahiptir ve ihtiyacınız olmadığında neredeyse kaybolabilir.

kullanırım bu rulo gölge yatak odamda.

Minimalist bir görünüm içindeyseniz, bu gerçekten işe yarayabilir.

mutfak pencere tedavisi roma gölge alternatifi

Hücresel gölgeler

Olarak da adlandırılır bal peteği rengi. Bu tür bir pencere uygulaması nispeten yenidir, ancak iyi yalıtım ve enerji verimliliği sağladığı için popülerliğini kazanmıştır.

Ek olarak, gölgeyi alttan yükseltebilir veya üstten alçaltabilirsiniz, bu da ışığın her iki yönden içeri girmesine izin verir, bu da gizlilik kullanımı için uygun olabilir.

Bir süredir denemek istiyordum.

mutfak pencere tedavisi roma gölge alternatif hücresel aşağıdan yukarıya

Daha ilgili dekorasyon ipuçları:

Ikea mutfak dürüst incelemesi

IKEA mutfak organizasyonu ipuçları ve hileleri

En iyi çiftlik evi roma tonları

Daha sonrası için sabitleyin

en iyi mutfak roma tonları uygun fiyatlı seçenekler ve alternatif pencere uygulamaları

About admin

Check Also

10 Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!)

En iyisine göz atın Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!) ve içeride uzun süre sorunsuz yeşilliklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir