Benim ♥ – Paskalya ve bahar zanaat fikirleri (çocuklar için de uygundur)

5 yıl önce buradaydık El sanatları çılgınlığı ve bu yüzden çocuklarla birlikte çok farklı, basit olanlarım var Paskalya zanaat fikirleri denedi. Sahibiz:

  • Tamir edilmiş Paskalya kartları
  • Tavşanlar, kartondan pencere süsleri olarak kesilmişlerdir (tavşanlar için ücretsiz baskı şablonunu bu sayfanın ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz!)
  • Boyanmış yumurtalar (klasik, siyah keçeli kalem, oje ve peçete tekniği ile)
  • İçi boyalı yumurta kabukları
  • Renkli yumurtalar (ayrıca: klasik, renk geçişli ve “lastik bant desenli”)
  • Tuzlu hamur / kabartma tozu nişastası hamurundan yapılan Paskalya dekorasyonu
  • Tuvalet kağıdı rulolarından yapılmış Paskalya tavşanları
  • Çirkin Paskalya dekorasyonu “süslenmiş” (yeniden renklendirilmiş)
  • Sert haşlanmış yumurtalar başka şekillere getirilir

Bu yıl hala renkli olanlar vardı Paskalya veya bahar motifli boyalı taşlar ve Paskalya tavşanı tarçınlı rulolar katma. Bunları yazının başına koydum. 🙂

Paskalya veya bahar motifli taşları boyayın

Taş boyama her yaş için harika bir DIY fikridir. Sadece birkaç taşa (örneğin nehirlerde bulunur) ve akrilik kaleme ihtiyacınız var. Bende hangi kalemleri kullanıyoruz ve nelere dikkat etmelisiniz blogumda burada sizin için özetledi.


Paskalya tavşanları basit tarçınlı çörekler pişirin

Gerçek bir zanaat fikri değil – ama yine de uygun: Bu tatlı tarçın – Paskalya tavşanı süpermarketten tarçınlı rulolardan hızlı ve kolay bir şekilde hamur pişirebilirsiniz. Basitçe tarçınlı çörekler açın ve kulaklara şekil verin! Ucuz bir Paskalya brunch büfesi için daha fazla fikir bulabilirsiniz. blogumda burada.


Kolay Kendin Yap – çocuklarla Paskalya kartları yapmak:

Birinden süper basit bir Paskalya kartı yapabilirsiniz Karton levha (alternatif olarak: kağıt), bir şey sarı renk (örneğin parmak boyası veya tempera boyası), iyi bir kızarmak ve güzel bir siyah keçeli kalemle tamirci. karton veya kağıdı katlayın (DIN A5) 1 x (yani A4’ü önceden ikiye kesin) ve yakl. 6 parmak izi (yapabilirler çocuklar Yardım) sarı renk haritaya basın. Kısa kurumasını bekleyin ve daha sonra gözler gibi Schnabel ve bacaklar civciv boyası. Sonuncusu siyah çizgi + bir Paskalya selamı tamamlayınız.

simple_diy_ostcard

Alternatif olarak, şunlardan birini de kullanabilirsiniz: Hasenmotive benden Bedava Şablonu buradan yazdırın kesmek….

free_ template_osterhare_print

…. açık Motifli kağıt Amazon Ortaklık Bağlantısı Aktar…

rabbit_vorlage_scrapbook

… ve bunun üzerine harita tutkal:

ostkarte_einfach_kostenlos1


Renkli tavşanlar dışarı Albüm Kartonu Amazon Ortaklık Bağlantısı

Tavşanlar dekorasyon olarak veya bunun gibi kullanılabilir. Östergirlanden (örneğin pencereler veya kapılar için):

Paskalya dekorasyonu_hare_cardboard


Şirin çorap Paskalya tavşanları yapın:

Kişisel bahar zanaatlarım – bunlar benim favorilerim olmaya devam ediyor Çorap paskalya tavşanları, hemen hemen herkesin evinde sahip olduğu şeylerden herhangi bir dikiş bilgisi olmadan birkaç dakika içinde yapabileceğiniz. İçinde buradaki gönderi Nasıl yapılacağını anlattım.


Paskalya yumurtalarını boyayın:

Bu yıl sadece Paskalya yumurtalarına sahip değiliz. suluboya ile klasik boyanmışama aynı zamanda yeni şeyler denedi: Edding, oje, peçete tekniği vb.! Özellikle bu siyah beyaz Paskalya yumurtalarını seviyorum. Ben sadece bir tanesine sahibim siyah kalem boyalı. Ne demek istiyorsun?

Paskalya yumurtaları_black_white

Bu elbette çocuklar için çok sıkıcıydı – bu yüzden bu yıl kendi küçük Paskalya çalılarına sahipler ve aşağıdaki yumurtaların asılı olduğu: Bir Ninja Kaplumbağa Yumurtası, bir R2D2 Paskalya Yumurtası ve bir Minion Yumurtası! 🙂

Kaplumbağa No. ile sahibiz yeşil suluboya boyalı ve sonra kırmızı kurdele (Noel kutusunda hala çıkartmalarım var). Şaşkın gözler ek olarak: YAPILDI! R2D2 ile sahibiz mavi ve siyah kalem boyalı (Action’da 4’lü paket içinde veya alternatif olarak burada Amazon’da ucuza bulunabilir Minion No. ile başlamalıyız Su rengi sarı boyalı. Kuruduktan sonra alt alana sahibiz mavi boyalı, Birlikte siyah kalem Gözlük askısı ve Yapabilmek boyanmış ve sonunda Kıpır kıpır göz yapıştırılmış. 🙂


Paskalya yumurtalarını peçete ile örtün:

Paskalya yumurtası tasarlamanın bir alternatifi bu Peçete tekniği.

paskalya yumurtası_çocuk_simple_napkins

Sadece küçük yapabilirsin Peçetelerden bahar motifleri kesip (önemli: sadece üst peçete tabakası kullanım) ve bununla Peçete tutkalı Amazon Ortaklık Bağlantısı üzerine fırçalayın. Bitti! Bu arada: Yumurtaları üflerken bir yumurta kırılırsa: Bunun da bir çözümü var! Bir anda hangisinin olduğunu öğreneceksin.


Paskalya yumurtalarını oje ile renklendirme:

eier_faerben_nagellack

Bunun için kolay Nagellack Kalıntıları içinde Kase su ver (çok az alma, aksi halde işe yaramaz!). Sonra biriyle kürdan ojeyi biraz karıştırın:

egg_colors_nail_polish

Ve Yumurtayı dikkatlice suya batırın ve dön. İpucu: Tek kullanımlık eldivenler giyin (hala süresi dolmuş bir ilk yardım çantamız var)


Kırık yumurta kabuklarından yapılan dekorasyon:

Kırık yumurta kabuğu + oje = harika dekorasyon fikri!

Paint_Easter_Eggs_shell

Bunun için yapmalısın Yumurta kabukları sadece iyice durulama ve içindeki ince cildi çıkarın. Kuruduktan sonra Oje fırçasını boyayın.

İpucu: Metalik boyaların etkileri özellikle güzeldir!


Renk efektli yumurtalar:

Basit ile sahibiz Yumurta renkleri Amazon Ortaklık Bağlantısı güzel Renk efektleri elde edilen:

egg_gradient

Bunun için “Renk geçişli Paskalya yumurtaları” Sadece ilk başlarda sahibim çok az su yumurta rengindeki bardağa koyun (sandığınızdan daha az, ilk yumurta tamamen suya düştü, ancak sadece ucu renklendirilmelidir …) Yaklaşık 5 dakika sonra su ekledim ve diğerlerinden sonra 3 dakika daha su.


Kalp ve tavşan şeklinde katı yumurta

Hemen iki yumurtam var pişirildikten sonra soyulmuş ve çocuklar şaşırır: eğer yapabilirsen hala sıcak içinde bu form Amazon Ortaklık Bağlantısı son zamanlarda sipariş ettiğim sıkmalar ve daha sonra 10 dakika soğuk suya koyun., yumurtalar aslında yeni şeklini koruyor! Paskalya kahvaltısı veya Paskalya kahvaltısı için eğlenceli bir fikir!

Paskalya yumurtası şekilleri

Kalıplar için para biriktirmek istiyorsanız, bu numara ile benzer şekilde güzel bir etki elde edebilirsiniz: Bir şerit kapalı karton kes, yumurtayı üstüne ve bir Tahta çubuk İle 2 lastik bantlar yumurtanın içine itilecek şekilde takın:

egg_heart şekli

10 dakika sonra yumurta şöyle görünecek:

egg_herzform_simple


Tuzlu hamurdan bir Paskalya dekorasyonu yapın (alternatif: Mısır Nişastası + Kabartma Tozu):

Senin gibi Tuz hamuru veya alternatif Nişasta (= mısır nişastası) ve Natron (Kabartma tozu) üretebilirsin İşte benim .. De detaylı Raporu bulun. bunu sevdim Kabartma tozu hamuru çok iyi çünkü o daha ince ve parlak beyaz dır-dir:

osterdeko_salzteig_baking_soda2

Daha sonra hamuru açıp yanınızda götürebilirsiniz. Kurabiye kesiciler Paskalya motiflerini kesin:

osterdeko_staerke_natron

Onları asmak istiyorsan, yapabilirsin kurutmadan önce (veya fırınlama) ile kürdan küçük delikler açın. Bundan sonra kuru o zaman yapabilirsin boya veya yapışmak (zB mit Washi Bandı)

diy_osterdeko_blau


Çocuklar için bahar zanaat fikri: Tuvalet kağıdı rulolarından yapılan Paskalya tavşanları:Tuvalet rulosunu renkli kağıtla örtün.

tuvalet kağıdı_tasteln_hase_ostern

Kulaklar için: başka birinden rol iki şerit kes ve ruloya yapıştırın:

tinker_clothes_ostern

Şaşkın gözler Amazon Ortaklık Bağlantısı üzerine yapış ve bir Kalem, burun ve ağzı boyayın.


Çocuklar için bahar zanaat fikri: Paskalya selamı – elbise askısı

Bir Yumurtayı beyaz kartondan kesinsonra Ortada pürüzlü bir kesim yapın, bir sarı daire İle gözler ve Schnabel Kelepçeye arkadan ve öne doğru yapıştırın. Edding bir Paskalya selamı ekleyin!

oster_bastelidee_waescheklammer


Bahar zanaat fikri: basit origami çiçekleri / laleler yapın!

Yakın zamanda bir parti aldım Origami-Kağıt Amazon Ortaklık Bağlantısı Aldi’de keşfedildi, ancak talimatlarla o kadar boğulmuştu ki, el yapımı bodrum katında sona erdi ve bir tane bulmasaydım muhtemelen orada kalacaktı Youtube videosu Bu çiçeklerin basitçe açıklandığı, ilkokul çocukları için bile (ve dolayısıyla benim için de) yaratılabilecekleri 😉

simple_flower_origami_osterdeko

Videoyu burada talimatlarla bulabilirsiniz:


Çirkin Paskalya süslerini süsleyin:

Sonunda sana yenimle ne yaptığımı göstermek istiyorum Sprey boya Amazon Ortaklık Bağlantısıistihdam etti. Bununla sadece çirkin Paskalya süslerini yeniden boyayamazsınız:

Önce

sonra

Ama aynı zamanda eski reçel kavanozlarından küçük Paskalya kapları yapın:

Oster-Dekogefäß DIY

Bunun için yine bir tane var Baskı şablonundan motif (aşağıya bakınız) kullanılmış:

diy_idee_ostern5

Nedeni sahip olduğum doğru bedenle kesmek ve bir yayda kendinden yapışkanlı kitap kapak filmi yerleştirilir, yeniden boyanır ve kesilir.

diy_idee_oster3

O zaman bende var Motif reçel kavanozuna yapıştırılmış ve cam Kalıcı Sprey Amazon Ortaklık Bağlantısı renkli, tamamen heyecanlıyım:

diy_idee_ostern2

Bundan sonra kuru cam şöyle mi görünüyordu:
easter_diy_idea

Emin olmalıydım camda renk yokt (!), Püskürtmeden sonra camın içini terebentin ile temizlemek zorunda kaldım. Bu, benden sonra bitmiş cam gibi görünüyor dikilmiş Sahip olmak:

diy_fruehlingsdeko

Alternatif olarak, aynı zamanda bir Şeker kavanozu renkli Paskalya yumurtaları için kullanın (gözetleme deliği dahil)!

İpucu kaydediliyor: Bu arada, malzemelerin çoğu yanımda Aksiyon Satın almak. El sanatları orada rakipsiz derecede ucuz (-> reklam yok, ama kişisel görüşüm). Alternatif olarak, tabii ki bunları bağlı kuruluş bağlantılarım aracılığıyla da sipariş edebilirsiniz.

İşte bu benim Paskalya-İlkbahar-Dekorasyon “Kendin yap” katkımdı! Umarım sizin için bir veya iki bahar el işi fikri vardır. Sitemi başkalarına tavsiye ederseniz veya bültenime abone olursanız mutlu olurum.

Saygılarımla,

Patricia

Not: İşte yine o Ücretsiz basılı dosyaya bağlantı ve –> işte basit bir Paskalya kahvaltısı için en iyi fikirler!

About admin

Check Also

Bu Sayfa Tehdit Eden Auraları Olan Hayvanların Fotoğraflarını Yayınlıyor ve İşte En İyilerden 135’i (Yeni Resimler)

Hayatımızın çoğunda internette olanlarımız bazen safça bize sunacak yeni bir şey olmadığını düşünüyoruz. Ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir