Bahçenizi Bahara Hazırlamanın 10 Yolu

Baharı ve bahçenin canlanmasını her zaman sevmişimdir. Kuşlar daha neşeyle şarkı söylüyor, günler daha uzun ve daha hafif ve hepimiz uzun bir kış uykusundan hoşnutsuz, kıllı ve sinirli bir ayı gibi çıkmaya başlıyormuşuz gibi geliyor. Ve bu yıl, 2021’i kilitlemeye başladıktan sonra kesinlikle bir istisna değil!

Şu mavi gökyüzüne bak! Bahçemizin kesinlikle kış aylarından sonra biraz TLC’ye ihtiyacı var. Kuşlar bu çitleri kesinlikle seviyor

Siz de bizim gibi bir şeyseniz, son birkaç ayı perdelerimiz dünyaya kapalı olarak, dışarıda olanları görmezden gelerek Netflix’te bulunan tüm kutu setlerini izleyerek geçirdik. Ve bu kış başka hiçbir şeye benzemedi!

Soğuk aylarda buraya gelmekten çok mutlu oldum.

Bahçemiz geçen yıl kapatıldığında mutlak bir nimetti. Arka köşede, her zaman gölgede olduğu ve bahçeden biraz kopuk hissettiğimiz için hiç kullanmadığımız bahçe mobilyaları ile tüm güneş ışığını koruyan ve evin yan tarafını süsleyen kocaman büyük bir trambolinimiz vardı.

Arka planda trambolin ile önceki zemin kaplamamız

Böylece, bir öğleden sonra, zemin kaplamasını yırttık ve trambolini evin yan tarafına taşıdık. Tüm güneşi aldığı bahçemizin arkasını tamamen yeniledik, kendi küçük Akdeniz cennetimize dönüştürdük ve hepsini 300 £ ‘dan daha ucuza yaptık. Burada bahçemizin yenilenmesiyle ilgili bir blog yazısı yazdım.

2020’de bahçemizdeki bu alanı kesinlikle sevdik

Birkaç hafta önce eve taşındık (evimizin buraya taşındığını yazdım) ve onunla birlikte 2 bahçeyi miras aldık. Bol çalılıklı 2 çim alanımız ve yaz aylarında en iyi şekilde yararlanmak için sabırsızlandığım ön tarafında güneybatıya bakan büyük bir balkonumuz var. Gün batımları harika.

Balkonlu, çimenli ve büyümüş çalılıklı evin önü
Yukarıdan bizim iki çimenimiz. Zeminin çoğu çakıl olduğundan, kumsalda çim yetiştirmek aslında oldukça zordur.

Arka bahçemizde geniş bir zemin kaplaması ve asfalt alanımız var. Maalesef çok fazla çalışmaya ihtiyacı var; zemin kaplaması aşırı derecede çürümüş ve parçalanıyor ve uyuyanlar ile yükseltilmiş çiçek yatakları büyük ölçüde unutulmuş ve büyümüştür.

Evin satışa çıkarıldığı yaz aylarında çok gür görünüyor. Artık öyle görünmüyor.
Deck gerçekten böyle görünüyor! Aldatıcı emlakçı fotoğrafları çok aldatıcıdır!
Büyümüş ve sevilmemiş. Garaj sonunda kaldırılacak
Döşemedeki bu küçük çiçek yataklarını seviyorum ama daha iyi günler gördüler

Gelecek planları

Evin arka tarafında büyük tadilatlara başlayacağımız, çiftli garajımızı yıkacağımız ve sınırımızı sürücünün arkasına doğru genişleteceğimiz için bu yıl arka bahçemiz hakkında muhtemelen pek bir şey yapamayacağız. Bu, bahçenin boyutunu ikiye katlayacağımız ve sonunda onu peyzajlayıp bölgelere ayıracağımız anlamına gelecektir. Belki bir Tiki bar bile ortaya çıkacaktır!

Yine de son zamanlarda bu küçük köşeyi çeki düzen vermeyi başardım. O kıvrımlı duvar ve kapı!

O yüzden şimdilik ön bahçeyi ve balkonu bahara hazırlamaya odaklanacağız.

Balkonda gün batımları

İlkbahar ve Yaz için yaşıyorum, her zaman güneşe taptım. Bana sıcak ve nemli günler verin ve kışın derinliklerinde her gün bol miktarda ışık verin. Öyleyse, eğer benim gibiyseniz ve bahçenize nereden başlayacağınızı merak ediyorsanız, biraz yardım etmeme izin verin!

Bahçenizi imar

Dış mekan alanınızı nasıl kullanacağınızı düşünerek başlayın. Güneş en uzun nerede kalıyor? Dışarıda güneşte oturmayı mı yoksa gölgede oturma alanınızı mı tercih edersiniz?

Bahçemizi son evde imar ettik. Güneşi aldığımız yer olduğu için arkayı taşladık ve mobilyalarımızı oraya koyduk.

Onu nasıl bölgelendireceğinizi anlamak için biraz onunla yaşamak zorunda olduğunuzu düşünüyorum. Son bahçemizi tam potansiyeliyle kullanmamız 3 yılımızı aldı. Günün son hangi kısmının güneş ışığı aldığını bulun ve rahat mobilyalarınızın oraya gitmesini isteyip istemediğinize karar verin, böylece akşam geç saatlere kadar bir G & T keyfi yaşayabilirsiniz.

Amy’nin bahçesinde oturmak ve güneşin tadını çıkarmak için güzel alanlar var. Resim kredisi: @kafadergisi

Bahçenizi tam potansiyeliyle kullanmak

Sanırım geçen yıldan sonra açık alanlarımızın ne kadar önemli olduğunun farkına vardık. Keyif alabileceğimiz kendi küçük köşemize ve evimiz olmayan oturacak bir yere sahip olmak bu Kovid zamanlarında çok önemliydi. Nationwide geçtiğimiz günlerde neredeyse Eve taşınmayı düşünenlerin% 30’u bunu bahçe veya açık alan istedikleri için yapıyordu.

Gramdaki en sevdiğim kulübelerden biri! Resim kredisi: @hayalhanemersin

Görünüşe göre bahçelerimizde öngörülebilirler için arkadaşlarımızı ve ailemizi eğlendireceğiz, bahçenize bir göz atın ve iyileştirebileceğiniz herhangi bir şey olup olmadığına bakın. Kulübenizi küçük bir yazlık eve çevirebilir misiniz? Güneşin tamamını aldığı köşeye bir pergola eklemeye ve oradan aynalı ışıklar asmaya ne dersiniz? Hatta bir Tiki çubuğu bile ekleyebilirsiniz!

Geniş bir açık alana sahip olmanıza bile gerek yok. Evinizin yan tarafında küçük bir bar alanı oluşturabilirsiniz. Resim kredisi: Kuprinol

Bir çardak bar! Bu bahçede ne kadar eğlenceli olurdu? Resim kredisi: @hayalhanemersin

Bahçenize eğlenceli bir ek, bir tiki bar! Asda

Geri kesme zamanı!

Mart ayının başlarında, çalılıklarınızın ve bitkilerinizin çoğu muhtemelen kendilerine biraz üzülüyor, bu yüzden en iyi bahçe eldivenlerinizi giyin, budama makalarınızı kapın ve kesmeye başlayın!

Ön bahçemizde, taşındığımızdan beri hemen kestiğimiz çok sayıda çalı ve çalılık var. Bahçemizde de sevdiğim çok sayıda sulu meyveler yetişiyor.

Ben hiçbir şekilde bahçıvan değilim. Geçen yıl susamış bitkiler olan Ortancalarımdan birkaçını aşırı sulayarak öldürmeyi başardım! Ancak, tekrar büyümekte harikalar ve onları hemen keserek anladım, İlkbaharda yeni sürgünler çıkmaya başlayacaktı. Asla çok fazla kesebileceğinizi sanmıyorum, bu yüzden tüm çalılarınızı, çitlerinizi ve çalılıklarınızı güzel bir budama yapın!

Ortancaları seviyorum ama bunları geçen yıl öldürmeyi başardım!

Sinir bozucu otları ortadan kaldırın

Artık ısınıyor, bahçede vakit geçirmek daha keyifli, o yüzden dışarı çıkın ve ayıklamaya başlayın. Çiçek tarhlarına, çimenlere, çim kenarlarına ve saksılara konsantre olun. Henüz gençken onları temizlerseniz yabani otları kontrol etmek daha kolaydır, bu yüzden şimdi yapmaya başlamak için en iyi zaman.

Yine de ayıklamanızla zirveye çıkmayın. Bahçenizi toparlamak için yeterince yapın, ancak yaban hayatı ve böceklerin gelişmek için bitki örtüsüne ve bitkilere güvendiğini unutmayın.

bahçe aletleri

Çimeni hazırlayın!

Çimenlerden tüm yabani otları topladınız, artık çimlere bakma zamanı. Çim biçme makinesi markası Flymo Resmi olarak İlk Kesim Pazarını Nisan ayının ikinci Pazar günü olarak tanımladık, bu nedenle şimdi çim biçme makinesinin tozunu atmayı ve çimlerinizi hazırlamayı düşünmenin tam zamanı. Sıcaklıklar 6 derecenin üzerine çıkmaya başladığında, çim tekrar büyümeye başlar, bu nedenle bahçenizde zaten bir miktar büyüme olabilir.

Daha çevre dostu olduğu için her zaman benzinli bir çim biçme makinesi seçin.

Chevron 32VC, o çizgili çim için mükemmel! – Flymo

Ancak, fındık biçmeyin! Yabani bahçelerin büyük bir hayranıyım, çünkü tembel olduğum için. Ama aynı zamanda bahçenize vahşi yaşamı teşvik ettiği için ve uzun çim kelebekler gibi vahşi yaşam için barınak ve yiyecek sağlayabilir. Bahçedeki astro çimin popüler yükselişine her zaman biraz üzülüyorum. İnsanların meşgul olduğunu ve çimenlere bakmak için zamanları olmadığını anlıyorum, ancak yine de dağınık bir bahçeyi plastik bir bahçeye tercih ediyorum!

Kızım bir karahindiba saati üflerken en iyi modellik görevini yapıyor! Yerel parkımız geniş alanları el değmeden bırakır ve en muhteşem kır çiçeklerine sahiptir.
Oldukça vahşi papatyalar
Ve gelincikler

Daha fazla yaban hayatını teşvik etmek için bahçenizin üzerine kır çiçeği tohumlarını serpmeyi bile düşünebilirsiniz. Bu ülkedeki harika vahşi yaşamımıza bakmak için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız!

Bahçe Tencere

Benim gibi bir “bahçıvan” iseniz, içinde daha iyi günler görmüş bitkilerle birlikte etrafa dağılmış pek çok saksı olacak. Ölü başları çıkarın ve ölü yaprakları kesin. Toprağın üst 3 inçini çıkarın ve büyümeyi teşvik etmek için taze kompost veya üst toprakla değiştirin.

Bahçe saksılarınız daha iyi günler görmüşse, onları boyayarak süslemeyi bile düşünebilirsiniz.

Kuprinol Bu boyalı saksılar ve ağaç gövdeleri fikri de dahil olmak üzere bahçenizi nasıl dönüştüreceğiniz konusunda her zaman harika fikirleri vardır

Bitkilerinizi nem seviyeleri için kontrol edin

Umarım Nisan, daha kuru ve daha sıcak havalar görmeye başladığımız aydır, bu nedenle saksılardaki veranda bitkilerinizin ve çiçeklerinizin nem seviyelerini kontrol etmek iyi bir fikirdir. Yerdeki bitkiler etrafındaki topraktan nemi alabildiğinden, kaplardaki bitkiler her zaman daha fazla bakıma ihtiyaç duyacaktır.

3 adet galvanizli saksı seti – Bahçe Ticareti

Bahçe mobilyalarınızı boyamayı düşünün

Bahçenizde ahşap mobilyalar varsa, uzun bir kıştan sonra muhtemelen daha iyi günler görülür. Bahçe boyası, kendin yap mağazalarında yalnızca her yerde bulunan kahverengi boya ve verniği satın alabildiğimiz günlerden beri çok yol kat etti. Burada muhteşem bahçe boyası hakkında yazdım.

Mavi palet masam hakkında her zaman çok soru soruluyor. Cuprinol Iris ile bir palet boyayarak yapılır ve ardından Wickes’ten bazı fayanslar kullandım ve üste süper yapıştırdım!

Bahçe masanızı ve sandalyelerinizi harika bir adaçayı yeşili boyayın veya duvar kafeslerinizi veya saksılarınızı süslemeyi düşünün.

Onları gerçek bir özelliğe dönüştürmek için kafesleri ve bahçe dikilitaşlarını boyayabilirsiniz! Resim kredisi: Protek

Ve o boya fırçasını çıkarırken, şu çite bak!

Bir adım geri çekin ve çitinize ve kapınıza bakın. Yeniden doğuştan fayda sağlar mı? Hatta bitkilerinizin patlaması için daha cesur bir renge bile geçebilirsiniz.

Çitimizi Cuprinol Iris’i son evimizde boyadık ve bahçede Akdeniz temama ilham verdi.

Akdeniz esintili rahat bahçemiz

Çiçeklerinizi yaza hazır şekilde ekmeye başlayın.

İngiltere’de yaz mevsimi, en egzotik ve parlak renkli çiçeklerden bazılarını üretir, bu yüzden şimdi onları ekme zamanı, yaza hazır. Bunlara dahlias, gladioli, zambaklar, şakayık, agapanthus ve begonviller gibi en sevdiğim çiçeklerden bazıları dahildir.

En güzel çiçeklerden biri olan şakayıklara kesinlikle bayılıyorum.
Zambaklar aynı zamanda güzel ve parlak bir çiçektir
Dahlias çok çeşitli ve güzel çiçeklerdir. Resim kredisi: Sen Bahçe

Bu hafta yaşadığımız beklenmedik sıcak dalgasından sonra, bahçeye geri dönebilmeyi ne kadar özlediğimi fark ettim ve saksılarımı ve mobilyalarımı toz haline getirip ailem için hazırlamayı sabırsızlıkla bekliyorum. ve arkadaşlar gelip ziyaret edecek.

Bahçenizi bahara hazırlamanın 10 yolu

About admin

Check Also

10 Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!)

En iyisine göz atın Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!) ve içeride uzun süre sorunsuz yeşilliklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir