Bahçenizi 300 £ ‘a Nasıl Dönüştürebilirsiniz

Muhtemelen şu anda bulunduğunuz yere yağmur yağdığını biliyorum ve pencereden bahçenize bakıyorsunuz, “Mel neden böyle bahçelerden bahsediyor?” Diye düşünüyorsunuz. Benimki şu anda belirli bir yağışlı hafta sonundan, kırılan çadırdan sonra Glastonbury’ye benziyor! ” ama Bahar yaklaşıyormuş gibi hissettiriyor, değil mi? Ufuktadır; Daha parlak ve daha sıcak günler geliyor ve yakında dizlerimizin etrafında tüylü bir battaniye ve bizi sıcak tutmak için elimizde sürekli bir bardak çay ile iç mekanda saklanmak yerine bahçelerimizin veya bahçelerimizin sığınağının tadını çıkarabiliriz.

Asla pek bahçıvan olmadım. Bahçecilik becerilerim, bahçeyi düzleştirmek, üzerine çim koymak ve arılar ve kelebekler şanslıysa, bir tencereye birkaç nergis veya bir köşeye bir ortanca çalılığı koymaktan ibaretti. Ortancamı aşırı sulamadan bile öldürmeyi başardım ki bu biraz ironik çünkü bu bitkinin çok fazla suya ihtiyacı olduğu için kelimenin tam anlamıyla adlandırıldığını görüyorum.

Bir tencereye çiçek yapıştırmakta çok iyiydim ve bu, bahçecilik becerilerimin kapsamıydı. Başka bir sezonda hayatta kalıp kalamayacakları ise başka bir mesele …

Şu anda yaşadığımız yerde oldukça güzel bir bahçeyle kutsanmış durumdayız. 18.5mx 9m boyutlarındadır ve gözden kaçmaz, bu da banliyölerde bir nimettir! Köşede 3.5mx 5m ölçülerinde, ancak hiçbir zaman tam potansiyeline sahip olmayan, tüm çöplerimizi orada depolamayı tercih eden geniş bir bahçe odamız var.

Bahçemizin arka tarafı, geniş bahçe kulübemiz / ofisimiz ile.

Kapanış çağındaki bahçemiz

Bahçemiz geçen yıl kapatıldığında mutlak bir nimetti. Başlangıçta, arka köşede haksız bir şekilde tüm güneş ışığını alan büyük bir trambolinimiz vardı. Oturma alanımız ve bahçe mobilyalarımız evin yan tarafındaki zemin kaplamasındaydı, ancak her zaman gölgede olduğu ve bahçeden biraz kopuk olduğu için hiç kullanmadık.

Bahçemizin arka köşesinde büyük boy trambolinimiz. Burası yaz güneşinin sonunu aldığımız yerdi ve rahat bahçe mobilyalarımızın üzerine oturmak yerine, tramboline doğru itilmiş kamp sandalyelerinde oturuyorduk.
Bu, mutfak uzantımızın yan tarafındaki zemin kaplamasıydı, o sırada şablon yapıyordum. Her gün saat 13: 00’e kadar tamamen gölgeli ve genellikle oldukça soğuk olacaktı.
Bu alanı gerçekten sevdim. Zemin kaplamasını titizlikle çizdim ve süper şık görünüyordu ama hiç kullanmadık!

Değişen Bahçeler

Bir akşam trambolinin yanına yerleştirilmiş kamp sandalyelerimize oturduk, barbekü yaptık ve trambolinin üzerinde ışınlar kaybolmadan önce güneşin son parçalarının tadını çıkarmaya çalıştık ve aniden düşündüm, bunu neden yapıyoruz? Oturacak mükemmel bahçe mobilyalarımız var ama tamamen yanlış köşede. Aklımda bir plan oluşmaya başladı …

Kamp sandalyeleri arka plandaki trambolinin yanında yer alıyordu. Daha sonra marshmallowları kızartmak için ateş çukurunun etrafında toplanırdık ve bir kez daha döşemeyi kullanmazdık çünkü muhtemelen onu yere yakardık.

Ertesi hafta sonu zemin kaplamasını yırttık ve trambolini evin yan tarafına taşıdık, gittik ama unutmadık (ne yazık ki çocuklar tarafından). Ardından, Sussex’te bahçemizin köşesini Akdeniz esintili vahamıza nasıl dönüştüreceğimizi araştırmaya ve fiyatlandırmaya başladık (burada tıp ilhamım hakkında yazdım).

Kocam zemin kaplamasını sökerken izleyen çocuk
Trambolin evin yan tarafına taşındı

Yeni bahçe alanını fiyatlandırma

Birkaç inşaatçı ve bahçe düzenleyicisini aradık ve geri dönen alıntılar açıkçası saçma ve biraz göz sulandırıcıydı. Bazı insanlar, 4m x 5m’lik alana yeni bir zemin kaplaması döşemek için bize 2.500 sterlin teklif ettiler, en saçma olanı bölgede yeni bir veranda döşemek için 4.800 sterlin oldu. Alanın düzleştirilmesi gerektiğini söyleyerek bunu haklı çıkarmaya çalıştı (düzdü, daha önce bir bahçıvana tüm bahçeyi geri getirmesi için para verdik, bu yüzden bu yapılmıştı), mini kazıcısını almak için çit panellerini aşağıya indirin, bir tutucu koyun. arkaya duvar ve ardından avluyu döşeyin.

Trambolin hareket ettirildikten sonra boşluk kaldı! 3 yıl boyunca trambolinin arkasına saklanmış o güzel ağaçlara bir bakın! Ayrıca düz… ..

Avlu döşemelerini zaten 500 sterlin civarında fiyatlandırdığımızı düşünürsek, bize işçilik, kiralamadan ve kesinlikle ihtiyacımız olmayan ekipman için yaklaşık 4.000 sterlin teklif ediyordu, bu yüzden kibarca ona mini kazıcısına binmesini söyledik ve koşun.

DIY

Birkaç alıntıdan sonra, bahçeyi kendimiz halletmemizin en iyisi olduğunu fark ettik, bu yüzden çakıllara bakmaya başladık. Bahçeye serilmiş beyaz Cotswold taşlı birkaç resim görmüştüm ve Ibiza plaj havası vermesini çok sevmiştim.

Cotswold Chippings ile gittik. www.gravelmaster.co.uk ve her biri £ 91 olan alanı kaplamak için 2 x 850kg Dökme çantaya ihtiyacımız olacaktı.

Ayrıca yabani otların büyümesini engellemek için çakılların altına koymak için 2m x 10m membran satın aldık.

Kızım çakıl modellemek için elinden geleni yapıyor! 🙂

Çakıl döşemek

Dürüst olmak oldukça basitti. Her şeyden önce, büyük kayalar veya bitki örtüsü olmadan tüm zeminin düz ve tırmıklanmış olmasını sağladık. Herhangi bir şeyin büyümesini önlemek için bir herbisit bırakabilirsiniz ama bahçemizin bu bölgesi 3 yıldır trambolinin altındaydı, zaten neredeyse ölüydü.

Alanı düzleştirdiğimizde yerden kazdığımız bazı eski tuğlalarla çim ve veranda alanı arasında bir sınır oluşturduk.

Bir miktar zar koyduk ve ardından çakıl ustasından gelen çakılla kapladık.

Membranı önce tüm alanı kapladığından emin olarak yerine koyduk ve daha sonra çimden bahçe kulübesinin kapısına kadar bir yol yapmak zorunda olduğumuz bazı kaldırım levhaları yerleştirdik. Daha sonra çakılları dümdüz üste yatırdık. Yerinde tutmak için membran dübeller satın alabilirsiniz, ancak üzerine yaklaşık 1 ½ ton çakıl döktüğümüz için, hiçbir yere gitmeyeceğinden oldukça emindim.

Kaldırım döşemeleri ile bir yol oluşturmak.
Çakıl düştü ve bu alanı bir anda nasıl aydınlattığı şaşırtıcıydı.

Çiti boyamak

Çitimizi zaten Cuprinol Iris’te boyamaya başlamıştım (burada Cuprinol bahçe gölgeleri hakkında yazdım). Tüm yıl boyunca bahçemize biraz renk katmak istedim ve kahverengi çiti çok fazla olduğu için oldukça çirkin buldum! Iris’i bana Akdeniz’in mavilerini hatırlattığı ve hemen yanında beyaz çakıl taşı kesinlikle mükemmel göründüğü için seçtim.

Bu Cuprinol Iris mavi çiti ne kadar sevdiğimi hâlâ anlayamıyorum

DIY Palet tablosu

Çit boyandıktan ve çakıl zemine indirildikten sonra, bahçe mobilyalarımızı uzaya taşıdık. Daha önce Argos tarafından Seyşeller bahçe kanepesi hediye edilmişti, ancak bahçede kullanım için biraz fazla yüksek olduğu için yemek masasını hiç kullanmadığımızı gördük.

Paletin çakıl tesliminden arta kalmasıyla onları Cuprinol Iris’te boyamaya karar verdim ve biraz aldım Melia fayans Wickes’ten düşen şeyleri durdurmak için paletin üstüne yerleştirin. Fayansları emniyete aldım goril tutkalı ve bir yıldır hala güçlüler!

Palet Cuprinol Iris’in boyanması
Fayanslara yapıştırılmadan kurumasını beklemek
Güzel Wickes Melia fayansları
Bitmiş sonuç! Basit. Paleti başka bir paletin üzerine koyduk, ancak sonunda altına koymak için tekerlekler satın alacağız.

Son rötuşlar

Bu alanı tamamlamak için biraz kapattım aynasız ışıklar ve fenerler (festonlarımız elektrikle çalışıyor, kulübede elektrik var. Ama pille çalışan fesonlar alabilirsiniz) ve çocuklarım çıplak ayakla koşmayı sevdiğinden ve çakıl küçük ayaklara nazik olmadığından bir dış mekan kilimi ekledik!

Yapılması gereken tek şey saksı bitkilerimi (hala canlı olan), mumlarımı, minderlerimi ve örtüleri eklemekti ve bu, tüm ilkbahar ve yaz boyunca bizdik. Bu alanda en iyi zamanı geçirdik ve hepsi 300 sterline.

Fiyat listesi

Ve gerisi…

Şimdi rahatlamak ve eğlenmek için

Baharda bahçenin tadını çıkarabildiğiniz kadar. Geçen Bahar geçecek bir şey olsaydı, sıcak bir tane için umarım ve bu alandan en iyi şekilde yararlanırım.

Geçen yıl bahçemizin bu küçük köşesinin mutlak bir oyun değiştirici olduğunu ve burada yemek yemek, eğlenmek ve dinlenmek kadar evimizde olduğu kadar zaman geçirdik dediğimde abartmıyorum.

Ve kimse sormadan, resimlerimde gördüğünüz eşyaların çoğu, birkaç minder dışında bahçede bırakılabilir. Hala geniş bir bahçe odamız var, bu yüzden yoğun bir şekilde yağmur yağmaya karar verirse, minderleri ve battaniyeleri oraya atacağız. Ve yapmazsak? Dünyanın sonu değil, her şey yıkanıp tekrar kuruması için bahçeye atılabilir.

Evimin / bahçemin başka bir alanıyla uğraşmak! 🙂
Daha fazla renk için tüm saksı bitkilerimi ekliyorum
Cin saat
Şakayık mevsimi
Bahçemizdeki tüm pembeyi seviyorum
Oturma alanı.

Sadece gündüzleri için değil

Akşamları da bu alanı seviyoruz! Yardımıyla güneş panelli fenerler ve aynasız ışıklar, muhtemelen geceleri burada gündüzden daha fazla zaman geçirdik. En iyi eklenti, kurulumu gerçekten çok kolay olan açık hava sinemamızdı. Çocuklar için bir film açın ve yetişkinler arkada oturup bir G & T için sohbet edebilir. Bu alanda her şey var

Tüm ışıkları destekleyen gümüş huş ağacımız.
Arka oturma alanı geceleri aydınlandı
Açık hava sinemamız. Filmi tahmin et!

Bahçemiz kesinlikle iyi harcanmış 300 £ idi. Şimdi en çirkin fiyat tekliflerinden biriktirdiğimiz tüm parayı bu yaz için güzel, büyük bir jakuziye harcayabiliriz!

bahçenizi 300 poundun altına nasıl dönüştürebilirsiniz

About admin

Check Also

10 Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!)

En iyisine göz atın Easy-Peasy Houseplants (Büyümek Bir Cinch!) ve içeride uzun süre sorunsuz yeşilliklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir