Bahçe salonu köşesi – güzel bir oturma alanı için 10 ipucu


Seninle de kaşınmaya mı başladı? Benimle! Dışarıya baktığımda berrak mavi bir gökyüzü görüyorum ve bugünün güzel havası gerçekten bahçedeki salon köşemi döşemek istediğim anlamına geliyor. Ama önce ilk şeyler… Önce iç mekân tadilatını bitir, sonra kanopinin altındaki salon köşesiyle başlayacağım. Tabii ki, birbiri ardına basın bülteni alıyorum ve tüm duyularım, lounge alanını döşemek için çok güzel şeylerle canlanıyor. Bu nedenle sizin için biraz ilham kaynağı!

10 x bahçedeki salon köşenizi eğlenceli bir şekilde döşeyin

Her şeyden önce, salon köşesinin yanındaki duvarın hala boyanması gerekiyor. Şimdi sıradan bir duvar görüntüsüne sahibiz, ancak evimiz beyaz olduğu için bu duvarı da beyaz yapmak istiyoruz. Bu şekilde bir bütün haline gelir. Ayrıca arka plan olarak beyaz bir duvarla çok daha renkli olacağını düşünüyorum. Ve daha sonra? Sonra bahçedeki salon alanını kurmak için bu harika ipuçlarını kullanacağım. Kim bilir, sizin için de bir şeyler var.

1. Mükemmel salon setinizi varsayın

Mükemmel salon takımı elbette herkes için farklıdır. Biri rahatlamak için biraz daha klasik bir modeli tercih ediyor, diğeri ise yere sağlam palet minderleri üzerine oturmayı tercih ediyor. Neyse ki, bir salon takımı arıyorsanız bol seçenek var ve bu iyi bir şey. Çünkü bir bahçe için salon takımı satın al Sonuçta hayatınızda sadece bir veya iki kez yaparsınız, değil mi? Bu yüzden sizi gerçekten neyin mutlu ettiğini bulana kadar aramaya devam edin.

Günümüz bahçe trendlerine baktığımızda, her halükarda güzel bir Douglas bahçe setinde doğru yerdesiniz. Ama aynı zamanda birçok moda alüminyum çerçeve görüyorsunuz ve klasik rattan hala yaygın olarak mevcut, ancak rattanın yerini hava koşullarına gerçekten dayanabilen Hasır hasır işi ile değiştirilen dış mekan versiyonunda biraz daha fazlası.

2. Bahçede fenerlerle atmosfer yaratın

Belki de başlangıçta fenerlerden ve ruh halindeki aydınlatmadan bahsetmek biraz beklenmedik, ancak bu çoğu için son öğe olabilir. Ancak, bahçedeki tüm o popüler yaylı ışıklar ve güneş enerjisiyle çalışan fenerlerden o kadar mutlu olabilirim ki, bahçedeki salon köşenizi dekore etmek için harika ipuçlarının tepesine ait olduklarını düşünüyorum.

Geçen yıl bahçede zaten bir arkadaşım vardı ve sonra hemen Frank’e ‘istiyorum’ diye bağırdım. Şu anda onları zaten sık sık görebiliyorsunuz. Bunları örneğin Ikea veya Hema’da bulabilirsiniz. Güneş ışığı yaydıkları için elektriğe ihtiyacınız yoktur ve örneğin tüm gölgeliğinizi veya bahçenizdeki o büyük ağacı asabilirsiniz. Süper havalı değil mi?

3. Bahçede güneş ve gölge sağlayın

Salon köşenizi bahçeye kurmaya başlayacaksanız, öncelikle bahçenizde güneşin nasıl olduğuna iyice bakın. İlkbahar ve sonbaharda güneşte oturabilmek harika. Ancak yaz ortasında bahçenizde yeterince gölge olması da çok önemlidir. Günümüzde yazlarımız fena değil ve son yıllarda tanıdığımız kavurucu sıcakta dışarıda gölgede dinlenmek çok keyifli. Güneşte olduğunuz ve kapalı mekanda kalmayı tercih ettiğiniz için tüm yaz bahçedeki salon köşenizi kullanamazsanız çok yazık.

Doğal olarak bir güneş şemsiyesi veya gölge beziyle gölge yaratırsınız, ancak tercihen bahçenizde o ağacın altına da oturup oturamayacağınızı da görebilirsiniz. Bunlar bahçenizdeki en iyi soğutuculardır!

4. Arka planda su fışkırması

Bahçenizde dinlenmek ve su sıçramasını seviyor musunuz ama bahçede göletiniz yok mu? Su süsü, rahat ortamınızı günün tüm stresini unutabileceğiniz bir zen mekanına çevirir.

5. Bahçedeki salon köşenizi dekore ederken çok sayıda yastık kullanın

İyi bir salon köşesi, doğal olarak uzanmaktan gerçekten keyif alabileceğiniz anlamına gelir. Ve bahçedeki salon köşenizde minderlerden sarkarak uzanmak biraz sarkıktır. Elinizde güzel bir şarap veya soğuk bir bira ile. Ancak? Salon köşenizdeki birçok dış mekan minderi sadece gerçekten çok güzel bir şekilde dinlenmenizi sağlamakla kalmaz. Ayrıca süper rahatlar. Ve aslında hepimizin aradığı şey bu; bahçenizde biraz eğlence.

Yastıklarınızda büyükten küçüğe çeşitli varyasyonlarla oynayın ve çeşitli renkler ve / veya tasarımlar kullanın. Neşeli ve rengarenkten hoşlanırsanız yastıklarınız ve aksesuarlarınızla tamamen çıldırabilirsiniz. Ancak bahçenizde boho atmosferi yaratmayı tercih etseniz veya dingin bir atmosfer arıyorsanız bile minderlerle çok şey yapabilirsiniz. O zaman birleştirdiğiniz bir veya iki tonu yapıştırdığınızdan emin olun, hepsi bu.

6. Aksesuarlar salon köşenizi rahat hale getirir

Bahçeniz için mükemmel bir salon köşesi bulduysanız, henüz orada değilsiniz. Bu iyi bir başlangıç, ancak aksesuarlar onu oturmak için gerçekten rahat bir yer haline getiriyor. Örneğin, masanın üzerinde mum veya fenerler şeklindeki aksesuarları düşünün. Mumların tam güneşte kalmadığını unutmayın, çünkü o zaman hızla eriyeceklerdir.

Yukarıda da görebileceğiniz gibi, salon alanınızın dışındaki küçük yan sehpaları da kullanabilirsiniz. Bununla oturma alanını daha da fazla giydirirsiniz. Ve bahçenize mutlaka pahalı bir salon kanepe koymak zorunda değilsiniz, bir tane de kullanabilirsiniz. bahçe mobilyası mağazası bak. Ya da sizin işinizse, güzel bir oturma alanı için birkaç paletle de cezalandırabilirsiniz.

7. Bahçedeki salon köşenizdeki bitkiler

Tamam, ben bir bitki meraklısıyım. Bu yüzden salon alanına gelince gündemde yeşil olduğunu düşünürsünüz. Ama dürüst olmak gerekirse, bunu gerçekten geçen yıl yapmaya başladım. Bahçenizin kendisi, sınırlardaki bitkiler ve güzel bir çim parçasıyla gerekli yeşilliğe sahip olabilir, ancak saksılardaki bitkiler de süper rahattır. Bununla gerçekten içini dışarı çıkarırsın. Ve bilirsiniz, bazı bitkiler yazın dışarıda olmayı sever!

Örneğin, geçen yıldan beri yaz aylarında avucumuzu dışarıda gölgelik altında tutuyorum ve muz bitkilerimiz de saksıda çok iyi çalışıyor. İkincisi şüphesiz sizin için de iyi olacaktır, çünkü güneşe çok iyi dayanabilirler. Yeterince su aldıkları sürece.

8. Oturma alanınızı dış mekan halısıyla şekillendirin

On yıl önce hepimiz bunun tuhaf olduğunu düşünürdük, ancak günümüzde bir dış mekan halısı koymak çok normal. Fayanslarınız ne kadar güzel olursa olsun, bir dış mekan halısı süper rahattır ve hemen daha fazla atmosfer verir. İpucu: Çok farklı iki dış mekan kilimiyle, arada sırada halıları değiştirerek hızla tamamen farklı bir görünüm ve his yaratabilirsiniz.

9. Sadece masadaki değil, aynı zamanda duvarınızdaki aksesuarlar

Masanın üzerindeki aksesuarlarla, tabiki rahat bir hale getirebilir, aynı zamanda koltuğunuzun arkasındaki çıplak duvarı da düşünebilirsiniz. Örneğin, yukarıda gördüğünüz gibi o güzel binga sepetlerini duvarınıza asın. Veya güzel bir makrome askısı veya palmiye yaprağından duvara sarkan bir askı arayın.

10. Nihai zevk: bahçedeki salon köşenizde bir şömine

Dışarıda güzel bir şömineniz yoksa neredeyse bir salon köşesinin tam olarak döşenmediğini söyleyebilirim. Bu elbette saçmalık ama gerçek bir atmosfer yaratıyor. Buna ek olarak, serin bir akşamda, bir battaniye ve çatırtılı bir şömine eşliğinde dışarıda kalmak harikadır. Her durumda, iç mekanınızın geri kalanına uygun bir dış mekan şöminesi seçin. Örneğin, Corten çelik ahşap depomuzla eşleşen güzel bir Corten çelik şömine (örneğin yukarıya bakın) arıyoruz. Yinelenen malzemeleri kullanarak birlik ve huzur yaratırsınız.

About admin

Check Also

Barbeküde Pizza; kendin için lezzetli ve sağlıklı bir pizza yap

Sonunda evde biraz dinlenmeye başladık. Örneğin güzel bir barbekü dahil başka şeyler için zaman! Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir