Annem 6 YO Kızının Kabalığıyla Nasıl Başa Çıktığının Hikayesini Paylaşıyor, İnsanlar Onu Seviyor

Ebeveyn olmak zor bir iştir ve bir çocuk yetiştirirken öğretmen, hemşire, psikolog ve daha pek çok şeyi bir arada yaparsınız. Bir çocuğu doğru bir şekilde eğitmek için, ebeveynler hayatta sahip oldukları her türlü deneyimi kullanmak zorundadır. Elbette hiç kimse mükemmel değildir ve bazen ebeveynlerin çocukların tüm sorularına cevapları yoktur ve belirli bir durumda en iyi kararın ne olduğunu veya yaramazlık yaptıklarında çocukları nasıl idare edeceklerini her zaman bilemezler.

Görünüşe göre Twitter kullanıcısı @DrChaeEd her şeyi çözdü, çünkü insanlar onu gerçekten övüyorlar. Anne, kızıyla yaptığı bir konuşmayı yazdığı bir başlık yazdı. Yorumlardaki insanlar anneyi nazik davrandığı için alkışlıyor ve çocuğuna sakince olumsuz duyguları nasıl kontrol edeceğini öğretiyordu. Her şey ebeveynler ve çocuklar arasındaki iletişim ve güvene ve yol boyunca öğrenmeye bağlıdır.

Daha fazla bilgi: twitter.com

Bu anne kızına neden kaba davrandığını sordu ve bu herkes için bir ebeveynlik dersi oldu.

Resim kredileri: DrChaeEd

Dr. Chae, bilginin insanların hayatlarını değiştirdiğine ve öğrenmek için asla çok geç olmadığına inanan bir eğitimci. Stratejileri öğretmek için koçluk kursları ve ebeveynlik ipuçlarını paylaştığı bir blogu var. Ebeveynlik ipuçları sadece teori değil, çünkü Dr. Chae aynı zamanda bir anne ve annelik ve bilinçli ebeveynlik hakkındaki bakış açısını Twitter’da paylaşmayı seviyor.

Twitter mesajlarından biri 100 binden fazla beğeni ile viral oldu. Bu yazıda Dr. Chae, altı yaşındaki kızının kendisine kaba davrandığını ve nedenini anlamadığını söyledi. Bu yüzden kızına sorunun ne olduğunu sordu. Kızı cevap vermediği için tekrar sordu ve çocuğuna kendisini neyin rahatsız ettiğini bilmediği takdirde onu mutlu edemeyeceğini açıklamaya çalıştı. Ve sonra anne sorusunu “Neden bana kaba davranıyorsun? Ne oldu?”

Dr.Chae nezaket ve sabırla konuştu, bu da kızının açılmasına neden oldu.

Resim kredileri: DrChaeEd

Dr. Chae kızını duygularını analiz etmeye ve davranışının kökenini anlamaya teşvik ediyordu ki bu hiç hoş değildi. Ama çocuk muhtemelen hepimize çok hoş bir cevap verdi: “Bilmiyorum.” Bazen duygular devreye girer ve nedenini bile açıklayamazsınız ve sonra söylenen veya yapılan şeylerden pişmanlık duyarsınız.

Duygusal zeka, akademik eğitim kadar önemlidir. Güçlü duyguların nedenlerini bilmek onları kontrol etmeye, uyum sağlamaya ve stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Sadece bu da değil, duygusal zekaya sahip olmak, başkalarıyla empati kurmaya, çatışmaları yönetmeye ve diğer insanlarla çalışmaya yardımcı olur. Bunu küçük yaşlardan itibaren öğretmek son derece yardımcı olacaktır, çünkü çocuklar ne öğrendiklerini tanımlayabilseler bile çok hızlı öğrenirler.

Bazen duygularımızı neyin tetiklediği konusunda bilinçli değiliz, ancak onları yönetmek için nedenleri anlamak önemlidir.

Resim kredileri: DrChaeEd

Resim kredileri: DrChaeEd

Anne sadece çocuğunun duygularının farkında olmasına yardım etmekle kalmıyor, aynı zamanda bazen böyle hissettiğini de itiraf ediyordu. Uğraştığınız bir konuda yalnız olduğunuzu düşündüğünüzde bu korkunç bir duygu, bu yüzden hayatınızdaki en önemli figürlerden birinden güvence almak gerçekten önemlidir. Dahası, sorununuzu çözmenize yardımcı olacak tavsiyeler isteyebilirsiniz.

Bu kez anne kızının yardım çağrısına karşılık vermesini değil, içinde bulunduğu durumu sözle ifade etmesini ve konuşmaya hazır olana kadar sakinleşmesi için biraz zaman istemesini tavsiye etti. Gerçekten basit, ama söylenmesi gerekiyor, çünkü kimse gerçekten nasıl hissettiğinizi bilmiyor ve o anda sizi rahatsız ettiklerinin farkında olmayabilirler.

Anneye göre, yetişkin olmak, çocuğunuz üzerindeki gücünüzü göstermek anlamına gelmez, bunun yerine bunun gibi bir konuşma yapmayı denemek anlamına gelir.

Resim kredileri: DrChaeEd

Resim kredileri: DrChaeEd

Görünüşe göre, çocuk üzgün hissettiğinde ne söyleyeceğini uyguladıktan sonra sakinleşti. Daha da önemlisi anne kızına bağırarak ya da cezalandırarak değil, aynı zamanda durumun bir daha olmaması için ona bir ders vererek güvenini kazandı.

Yorumlardaki insanlar bu ebeveynlikten etkilendiler ve ona ebeveynlerinin de aynısını yapmasını dilediklerini veya bu taktiği kendileri için kullanmaya çalışacaklarını söylediler.

Konu genel olarak olumlu bir yanıt aldı ve insanlar bu anneyi ebeveynlik taktikleri için alkışlıyordu

Resim kredileri: maxmodeuss

Resim kredileri: birkaç canavar

Resim kredileri: Kemmy_O

Resim kredileri: TBNJasper

Resim kredileri: Turnerthemoon

Resim kredileri: ejclibrarian

Resim kredileri: BarışNWarWithIN

Resim kredileri: Büyülü_Again

Resim kredileri: Spockerel

Resim kredileri: unlewis

About admin

Check Also

Bu Sayfa Tehdit Eden Auraları Olan Hayvanların Fotoğraflarını Yayınlıyor ve İşte En İyilerden 135’i (Yeni Resimler)

Hayatımızın çoğunda internette olanlarımız bazen safça bize sunacak yeni bir şey olmadığını düşünüyoruz. Ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir