77 Kişi Dolandırıcılık Arayanlarla Nasıl Başa Çıktıklarını Paylaşıyor ve Bazıları Gerçekten Yaratıcı

Bilinmeyen bir numaradan gelen bir aramayı cevaplamak daha önce hiç bu kadar güvensiz olmamıştı. Dünya çapındaki salgın, telefon dolandırıcılarını ve otomatik çağrıları daha umutsuz ve proaktif hale getirdi. Eşi görülmemiş bir krizin getirdiği mali ve duygusal yüklerden etkilenen en savunmasızlarımızı hedef alıyorlar. 4 Amerikalının üçü geçen yıl telefon dolandırıcıları tarafından hedef alındığını söyledi. bu anket.

Telefonunuz çaldığında her zaman tetikte olmanın yanı sıra, bazı insanlar kendilerini mizahla donatıyor ve bunu bir tür eğlence olarak görüyor. Komedyen gibi Joe Heenan, yakın zamanda tweet atan, muhtemelen alaycı bir şekilde “spam aramaları ne kadar seviyor”.

“Onlara ödeme yapmak için çaresiz olan yaşlı bir İskoç kadınmışım gibi davranıyorum. Benim sicilim bir saat ” Joe bir gönderiye yazdı 39,3 bin beğeni ile viral oldu. Dürüst olmak gerekirse oldukça komik olan dolandırıcılarla başa çıkma konusunda kendi ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşmak için daha fazla insan ileti dizisine katıldı.

Ancak bu, telefon dolandırıcılıklarının gönülsüzce görülmesi gerektiği anlamına gelmez. Arayan kişiden emin olamadığınızda, cevap vermemek, bir robocall bonanza girmekten pişman olmaktan çok daha güvende olacaksınız.

About admin

Check Also

Tanrıların Günlük Sorunlarla Nasıl Başa Çıktığına Dair 31 “Uçuk Kaçık” Çizgi Roman

Tanrılar, zamanın başlangıcından beri dünyamızda meydana gelen her şeyin açıklaması olmuştur. Ve bu Yunan, Roma, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir