100 € ⋆ altında düşük bütçeli ev sinemamız Moms Blog, pratik aile blogu!

Bugün size bizim nasıl kullandığımızı göstermek istiyorum 100 € altında oturma odası (daha doğrusu tam olarak 91,91 €) ev sinemasında dönüştü. Yani şu noktalarla ilgili:

 • Bunu yapmak için hangi aksesuarlar gereklidir? Ev sinemasında oturma odası dönüştürmek için?
 • Bu ne kadar iyi görüntü kalitesi 70 € ‘luk bir projektör?
 • Bizim nasıl Düşük Bütçe Heimkino çok özel?
 • Nasıl yapabilirim Netflix ve Amazon Prime serisi projektörümle oynamak?

Önceden önemli bilgiler: Her zamanki alışkanlıklarımın aksine, projektörü almadan önce konuyla ilgilenmedim. Herhangi bir test raporu okumadım ve başka herhangi bir bilgi edinmedim. Bu gönderi benimkini açıkça özetliyor Lay ipuçları birlikte.

beamer_iphone_anschliessen

Oturma odasını ev sinema sistemine dönüştürmek için hangi aksesuarlara ihtiyacınız var?

Tum ihtiyacin olan sey:

Alternatif olarak, tabii ki, bir tane de yapabilirsiniz. beyaz çarşaf kullanın. Ama onları buldum Projeksiyon ekranı fiyatına Kuşgözü ve sabitleme kancaları dahil 20 € fiyat / performans oranından oldukça mükemmel.

Diğer isteğe bağlı projektör aksesuarları:

Buna Film oynatma Projektörle basitleştirmek için, sadece bizimkine sahibim

için HDMI bağlantısı projektöre bağlı. Bende de var USB-C – HDMI kablosu * Amazon Affilate Link örneğin Sky-Bilet Filme Macbook Pro’dan projektörün üzerinden bakmak için.

İçin Ses geliştirmek, isteğe bağlı olarak şu ürünleri kullanabilirsiniz:

Projektör hakkında:

Ne zaman ben TOPVISION projektör bir takipçiden burada Instagram’da tavsiye edildi, kendiliğinden bir çok küçük ve ucuz cihaz ikna edebilir. Yine de sipariş ettim – muhtemelen korona ile ilgili depo ateşi nedeniyle – ve şimdi size teknik detaylar liste:

 • 4500 lümen renkli ışık çıkışı, 1080 P çözünürlüğü destekler.
 • Video projektör boyutu aralığı: 30-180 inç
 • Projektör standı: 1m – 6m.
 • 3000: 1 kontrast oranı.
 • Ampul ömrü: Yaklaşık. 60.000 saat
 • Bağlantılar: HDMI / USB / VGA / AV / Micro SD kart / ses çıkışı 3,5 mm.
 • iki dahili hoparlör

Cihaz ile uyumludur. Amazon Fire TV Çubuğu / Akıllı telefonlar / Tabletler / televizyon / Dizüstü bilgisayar / USB Çubukları / TF kartları (maks. 32 GB) / DVD oynatıcılar. Telif hakkı nedeniyle, Netflix ve Amazon Prime’dan korunan videolar akıllı telefon aracılığıyla yansıtılamaz, ancak bunları dizüstü bilgisayar veya Amazon TV çubuğu aracılığıyla sorunsuz bir şekilde oynatabilirsiniz.

-> Burada Amazon TV Stick ile ilgili tüm önemli bilgileri özetledim.

Düşük bütçeli ev sinemamız somut olarak neye benziyor?

Bizimle neye benzediğini size göstermek için, işte oturma odamızdan birkaç fotoğraf. Projektörümüz bizim üzerimizde 50 cm yükseklikte katlanır sehpa. Alternatif olarak, örneğin sehpanıza bir kitap yığını koyabilirsiniz. Projektörün açısı kullanılarak ayarlanabilir. küçük vida altta ayarlayın. Projeksiyon ekranına olan mesafe bizim için yaklaşık 3 metredir. Tuval 271x154cm (= 120 inç) boyunda. Bu resimde görebileceğiniz gibi, resim biraz daha küçük. Görüntü boyutu, projektör ve ekran arasındaki mesafe ayarlanarak ayarlanabilir.

Burada size ekranı daha iyi gösterebilmem için ışığı açık bıraktım:

Tuvali yanımda bu delikler duvar ünitemize takılı – günlük yaşamda kancaları göremeyeceğiniz şekilde. Bu oldukça mükemmel bir şekilde uyuyordu:

Sonuç böyle görünüyor. Oldukça iyi değil mi? Yanları sadece 2 lastik bantla sabitlemek istiyorum, böylece son kırışıklıklar kaybolur:

Ev sineması çözümümüzün montajı ve sökülmesi:

Yapı, yani Ekranı asmak ve projektörü bağlamak 5 dakikadan az sürer. Kullanımdan sonra, yerden tasarruf etmek için aksesuarlar birkaç saniye içinde istiflenebilir. Sonuçta, projektör sadece 18 cm x 15 cm x 8 cm boyutlarındadır.

İşte mevcut videomuzdan başka bir kısa video Sinema alternatifi:

Projektörler hakkında sık sorulan sorular:

 • Projektör TV yedeği olarak mı hizmet veriyor? Benim açımdan bu tavsiye edilmiyor çünkü film izlemek karanlık olmalı ve bu benim için çok zaman alıyor.
 • Projektör elektriksiz çalıştırılabilir mi? Hayır, ancak okuyucunun verdiği bilgilere göre, kamp gezileri için güçlü bir elektrik santrali kullanabilir veya sadece bir elektrik bağlantısı için rezervasyon yaptırabilirsiniz.
 • Bir projektör kullanarak Netflix, Disney + veya Amazon Prime filmlerini nasıl izleyebilirim? Amazon TV Stick’i projektörün HDMI bağlantı noktasına + USB bağlantı noktasına (güç için) bağlayarak ve projektördeki HDMI çıkışını seçerek veya dizüstü bilgisayarınızı projektöre bağlayarak ve dizüstü bilgisayardaki filmleri başlatarak.
 • Projektörü kullanarak Sky Ticket filmlerini nasıl izleyebilirim? Bunun için Macbook’umu projektöre USB-C – HDMI konektörü ile bağladım ve filmi Macbook’ta başlattım.
 • Akıllı telefonumdaki tatil fotoğraflarını / videolarını projektörle nasıl görüntüleyebilirim?
  Iphone: iPhone’u projektöre orijinal şarj kablosuyla bağlayın (USB’ye DEĞİL, OUT 5 V bağlantısına!) Ve projektörde kaynak olarak USB’yi seçin ve cihaza güvenin.
  Android: Playstore’dan EZCast uygulamasını indirin ve akıllı telefonu projektöre bağlayın.
 • Projektör, Switch / Playstation ile oyun oynamak için de kullanılabilir mi? Evet çalışıyor!

Kanımca:

Ben gerçekten olumlu şaşırmış kendiliğinden Ev sineması çözümü – ve ailenin geri kalanı da çok heyecanlı. Elbette: En yüksek standartlara sahipseniz, muhtemelen bir veya iki eleştiri noktası bulacaksınız. Ama kombinasyonundan çok memnunuz düşük fiyat, hızlı montaj ve demontaj, cihazların küçük boyutu ve sağlam bir sinema deneyimi.

Dördümüzün bir hafta sonu sinema ziyareti için patlamış mısır ve kola da dahil olmak üzere yaklaşık 90 € harcadığını düşünürseniz, fiyat daha da fazla perspektife yerleştirilir. Açık bir tavsiyemiz var.

İşte bu benim ev sineması – projektör katkımdı. Umarım beğenmişsinizdir ve her zaman olduğu gibi geri bildiriminizi ve ipuçlarınızı dört gözle bekliyorum.

Saygılarımla,

Not: İşte sinemadaki gibi tadı olan patlamış mısır tarifim ve Burada 80’ler ve 90’lardan 20 film ipucunu sizler için özetledim.

Her zaman olduğu gibi, sizin için doğru şablon var Pinterest pin panosu:

pinterest_beamer_tipp

About admin

Check Also

Tanrıların Günlük Sorunlarla Nasıl Başa Çıktığına Dair 31 “Uçuk Kaçık” Çizgi Roman

Tanrılar, zamanın başlangıcından beri dünyamızda meydana gelen her şeyin açıklaması olmuştur. Ve bu Yunan, Roma, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir